мережа аптечних закладів


Аптечна довідка
(032) 298-95-95
(097) 298-95-95
(066) 298-95-95

Продавці взуття у магазинах і на ринку часто називають свій товар ортопедичним - так заохочують купляти. Про це розповідають наші постійні клієнти магазину «Медтехінка Львів». Але це обман покупця, бо профілактично-лікувальне ортопедичне взуття можна придбати лише в ортосалонах, медтехніках, - пояснює керівник проекту «Медтехніка Львів» Софія ЮРЧЕНКО.

 

Чи може бути ортопедичне взуття зручним? Батьки часто відмовляються від такого, бо дитина не хоче його носити.

- Для абсолютно здорової людини воно завжди зручне. Тому що ідеально повторює форму ноги, забезпечує її правильне анатомічне положення. А от діти із викривленою стопою можуть почуватися у такому взутті незвично. Це не є дискомфорт, а просто інші відчуття, ніж у вільних м’яких чобітках. Адже ортопедичне – завжди із твердим задником, має явно виражений супінатор. Тому якщо ваша дитина взута у спеціальні черевики і показує пальчиком у якесь місце на ніжці і каже, що їй тут щось заважає, то не лякайтеся. Кілька днів – і вона звикне.

 

 

А чи може бути ортопедичне дешевим? Батьки іноді відмовляються від такої затії через високу ціну такого взуття.

- Не може бути дешевим, бо ортопедичне – завжди шкіряне, інші його елементи теж виготовлені із високоякісних матеріалів. Але і цінити його у кілька тисяч нема потреби. У нашому магазині дитяче взуття коштує від 800 до 1500 гривень.

 

Але дитині потрібно кілька пар: на всі сезони плюс для садку, спорту, домашня пара. Це обійдеться дорого.

- Якщо у дитини діагностовано порушення, тут виходу немає – слід не відступати від лікування ні на крок. Якщо ви використовуєте профілактичне ортопедичне взуття, можете придбати основні пари у медтехніці, а для додаткового взуття узяти тільки ортопедичні устілки.

Модельне взуття, на вихідний день, ви не купите ортопедичним. Це стосується і дорослих, і дітей. Тому для таких випадків теж є устілки – у вихідні дитячі, класичні жіночі та чоловічі туфлі.

 

Можна здорову дитину взувати у профілактичне ортопедичне взуття? Чи це зашкодить?

- Профілактичне нашкодити не може. Навпаки, дитина буде відчувати більший комфорт при рухах, бігу, стрибках. Необхідно змалечку її привчати до правильного взуття, аби згодом не мати таких розповсюджених проблем, як вальгусне відхилення великого пальця, плоскостопість.

 

Яких виробників порадите?

- Ми пропонуємо покупцям виключно українські бренди. Їхнє взуття нічим не гірше за закордонні аналоги. Наша Orto-Baby виготовляє профілактичне, «Ортекс» - профілактичне і лікувальне.

 

Як відрізнити правдиве ортопедичне взуття від підробки?

- Загляньте в інтернет, як виглядає каблук Томаса. Саме такої форми, а не правильної, має бути ортопедичний. Також він вищий біля п’ятки і йде на легкий спад до середини стопи. Задник має бути твердим і високим. Супінатор – пружний і явно виражений. Таке взуття не буває зі шкірзамінників.

 

Які бувають устілки і як їх обирати?

- Є звичайні, модельні і спортивні. Усі мають дві функції: попереджають плоскостопість і зменшують навантаження на стопу, а значить – і на хребет. Особливо радимо такі устілки для людей, у яких робота «на ногах». А також і тим, які мають сидячу роботу. Бо якщо людина довго сидить, ноги починають затікати. Зручні устілки запобігають перетисканню важливих ділянок. Також їх обирають спортсмени і люди на початкових стадіях плоскостопості.

Є гелеві для модельного взуття. Зараз ми отримали дуже якісні американські масажні гелеві устілки Foot Care. Вони універсальні, можна обрізати довжину відповідно до розміру ноги. На них передбачені масажні і фіксаторні елементи на усі точки стопи – від пальців до п’ятки.

 

 

Іноді жінка придбає взуття на каблуках, але не може у ньому довго ходити – пече підошва, хоч і шкіряна. Тут допоможуть такі устілки?

- Так, таке може бути від незручного підйому. Для цього слід вибрати силіконові ортопедичні устілки або силіконові ортопедичні вставки. Вони бувають для зводу стопи або вставки під плесно. Коштують від 80 до 200 гривень. Але їх вистачає на кілька сезонів. Фіксуються між пальцями або прикріпляються на устілку. Але дійсно дієві речі потрібно купувати в аптеках, магазинах медтехніки.

 

"Медтехніка Львів"