мережа аптечних закладів


Аптечна довідка
(032) 298-95-95
(097) 298-95-95
(066) 298-95-95

Соки-фреш, або свіжовіджаті соки - це еліксир молодості. Звичайно, ефект вживання таких продуктів в сотні разів перевищує соки, які продаються у нас в магазині. Соки з магазинів містять консерванти, підсолоджувачі та інші шкідливі речовини для нашого організму. Окрім того, тільки свіжовіджаті соки містять майже всі вітаміни, які були присутні в овочах і фруктах перед виготовленням з них соку.

 
Також, соки-фреш, на відміну від консервованих соків містять понад 80 % так званої природної води. Вона, а також рослинний цукор, вітаміни, ферменти і мінеральні речовини легко засвоюються організмом і поповнюють його запаси. Свіжовіджаті соки відновлюють імунітет організму і його захисні властивості.
Але не все так просто. Навіть ліки при передозуванні можуть стати отрутою. Так відбувається і у випадку з свіжовіджатими соками. Деякі соки, наприклад буряковий, через велику кислотність може пошкодити стінки шлунку. Але якщо його поєднувати з іншими соками, то можна досягнути чимало користі. Цитрусові соки так само потрібно вживати обережно теж по причині їх високої кислотності.
Будь-який з фрешів може стати як корисним, так і завдати шкоди здоров’ю людини. Тому перш ніж вживати його у вигляді соку або лікувального засобу, важливо знати про те, в яких випадках вони приносять користь, а коли їх краще виключити.

Свіжовіджаті соки: користь

Корисні властивості фруктових фрешів використовуються при лікуванні гострих захворювань, а також з метою профілактики Наприклад, вітамін C робить свіжовіджатий апельсиновий сік бездоганним засобом для зміцнення імунітету, а також чемпіоном у лікуванні простудних захворювань. Для профілактики варто випивати по одній склянці фрешу з апельсина щодня.
Також корисну дію має смородиновий морс. Для лікування простудних захворювань часто використовується принцип додавання ягід до фруктів. Наприклад , яблуко комбінують з чорною смородиною або журавлиною. Це робить його лікувальні властивості сильнішими. Також з яблучним соком відмінно поєднується селера, але це вже суміш овочів з фруктами.
У кожному разі, фруктові або овочеві фреші служать відмінним засобом для очищення організму від шлаків , виведення радіонуклідів, омолодження шкіри, оновлення крові.
За допомогою соків можна проводити розвантажувальні дні. Грейпфрут є відмінним вибором для монодієти. А кавуновий сік допоможе швидше звільнитися від зайвих сантиметрів на стегнах.
З свіжих соків також прийнято робити маски для обличчя і тіла. Томат в поєднанні з молоком є прекрасним засобом для омолодження шкіри. Він не тільки живить шкіру, але і усуває сухість та лущення .

Свіжовіджаті соки: шкода

Ведучи мову про користь свіжих овочевих, фруктових фрешів, не можна не згадати і про інший бік медалі, їх шкоду . Зрозуміло, не варто вживати свіжовіджаті соки замість їжі протягом тривалого періоду часу. Навіть монодієта припускає використання в якості напою свіжовіджаті соки максимум два тижні. Таке обмеження існує тому , що фреш протипоказаний, наприклад , людям з гастритом. Ні в якому разі не можна вживати грейпфрутовий сік людям з виразкою шлунку. Це завдає непоправної шкоди організму.
Також слід утриматися від вживання свіжих фруктових соків алергікам . Однак при такому захворюванні не можна сказати, що їм варто відмовитися від будь-яких фрешів. Якщо існує алергія на цитрусові фрукти, тоді можна вживати, як напій свіжовіджаті морквяний або персиковий фреші. Тоді алергічної реакції не виникне, а організм зможе отримати необхідні вітаміни.
У випадку якщо людина страждає від надмірної ваги, вживати солодкі свіжовіджаті соки не рекомендується, тому що поступово це може привести до цукрового діабету. Тим, хто страждає ожирінням, необхідно підбирати такі фрукти та овочі, в яких міститься мінімальна кількість цукру.
Ще одним способом знизити концентрацію без втрати корисності є розбавлення фрешу водою. Цю процедуру слід проводити тим людям ,які не можуть відмовитися від постійного вживання свіжовіджатого соку.

Вживання соків-фреш – це оптимальний спосіб поповнити організм корисними речовинами. Свіжовіджаті соки добре і швидко засвоюються організмом, надаючи йому неоціненну допомогу.

Будьте здоровими!