мережа аптечних закладів


Аптечна довідка
(032) 298-95-95
(097) 298-95-95
(066) 298-95-95

Сезон грипу знаходиться в самому розпалі, і у великій кількості суперечливої ​​інформації складно знайти відповіді на цікаві для нас питання. то ж як вберегти себе та своїх рідних?

 

 

Як відрізнити вірус грипу від банального ГРВІ?

 

Симптоми грипу неспецифічні. Вірус грипу належить до групи гострих респіраторних інфекцій та має схожі симптоми з рештою ГРВІ. Однак для грипу характерний більш гострий початок, лихоманка до 39-40°С, виражена інтоксикація - болі в м'язах, суглобах, "ломота" в тілі.

 

Якщо ж Вас турбує легке нездужання, закладеність носа, підвищення температури тіла до 38°С - найімовірніше, це - просте ГРВІ.

 

Коли варто звертатися до лікаря?

 

В ідеалі до лікаря слід звертатися завжди, при перших же симптомах. Але в сучасних умовах життя, роботи, та організації системи охорони здоров'я, це - не завжди реально. При легкому перебігу хвороби пацієнти прагнуть обійтися "своїми силами". Але є ряд симптомів, при яких до лікаря потрібно звертатися негайно.

 

За яких симптомів варто негайно викликати лікаря?

 

  • Запекла лихоманка до 40°С і вище
  • Неефективність жарознижуючих засобів (парацетамол, ібупрофен)
  • Порушення свідомості (марення, втрата свідомості)
  • Судоми
  • Нудота, блювота, запаморочення
  • Падіння рівня артеріального тиску
  • Задишка, біль при вдиху
  • Виражена блідість шкірних покривів
  • Поява висипань на шкірі
  • Погіршення стану після поліпшення

 

Що б не сталося, не панікуйте! Виконуючи всі рекомендації і дотримуючись порад лікарів, Ви зможете уберегти себе і своїх близьких від небажаних наслідків ГРВІ та грипу.

 

Основні поради лікаря щодо профілактики та лікування грипу:

 

1. Носіть маску. Захворювання передається тільки від людини до людини, повітряно-крапельним шляхом. Можна заразитися, навіть якщо ви знаходитесь на відстані 1 метра від хворого. Носіть маску або, хоча б, просто натягніть шарф на рот і ніс якщо перебуваєте у великому скупченні людей. Наприклад, у громадському транспорті.  

 

2. Провітрюйте приміщення. Провітрюйте постійно: вдома і на роботі. Вірус любить тепло. При температурі повітря в приміщенні 19-20°С вірогідність захворіти менша.  

 

3. Мийте руки. Вірус грипу залишається активним на грошових купюрах протягом 5 днів. Тому частіше мийте руки.  

 

4. Дотримуйтесь карантину. Пам'ятайте, що людина, хвора на грип, майже напевно заразить оточуючих, якщо буде відвідувати роботу. Не виходьте з дому, якщо захворіли і вимагайте від колег звернутися до лікаря, якщо вони вийшли нездоровими на робоче місце. Якщо в сім'ї є хворий на грип, виділіть йому окрему кімнату і посуд. Пам'ятайте про високу "заразність" захворювання.

 

5. Контролюйте рівень артеріального тиску. Під час хвороби ризик інфаркту та інсульту подвоюється! Слідкуйте за рівнем артеріального тиску та іншими хронічними захворюваннями.  

 

6. Не займайтеся самолікуванням. ГРИП небезпечний ускладненнями. Всім відомий вислів "переходити хворобу на ногах" несе в собі смертельну небезпеку при грипі. Кожен хворий потребує спокою і лікарського контролю перебігу захворювання. Своєчасне звернення до грамотного лікаря знизить ризики небезпечних ускладнень грипу до мінімуму.  

 

Дотримуйтеся цих простих і зовсім не затратних рекомендацій і будьте здорові цілий рік!