мережа аптечних закладів


Аптечна довідка
(032) 298-95-95
(097) 298-95-95
(066) 298-95-95

Цікаві факти про ліки, їхню історію виникнення та незвичайні властивості деяких медикаментів.

 

 

1.Розчин барвника діамантового зеленого, більш відомий як «зеленка», як антисептик застосовується тільки в країнах пострадянського простору. В інших країнах світу він не заборонений, але його ніхто не застосовує з причини відсутності досліджень на наявність канцерогенних властивостей.


2.За даними американських фахівців з контролю якості лікарських препаратів, близько 85% медикаментів зберігають свої лікувальні властивості ще довгий час після закінчення терміну придатності. Виняток становлять тільки інсулін, нітрогліцерин і деякі види рідких антибіотиків.


3.Напій «Кока-Кола» винайшов фармацевт Джон Пембертон в 1886 році і запатентував його як лікарський засіб від нервових розладів. До складу входили листя коки, з яких в 1859 році було виділено кокаїн, і горіхи дерева коли. Серед інших заявлених лікарських властивостей нового напою були зцілення від імпотенції, позбавлення від головних і шлункових болів, а також полегшення симптомів у людей,які приймали морфін.


4.У США винайшли незвичайний, але ефективний спосіб лікування дітей, які скаржаться на неіснуючі проблеми зі здоров’ям під час шкільних занять. Препарат Obecalp випускають в таблетках, а основним його компонентом є цукор. Щоб зрозуміти дію цього препарату, достатньо прочитати його назву навпаки.


5. У 1820-1830 рр.в США кетчуп продавався в аптеках як ліки від облисіння і екземи на ногах і навіть був запатентований як лікарський препарат. Каротиноїдний пігмент лікопин, що входить до складу томата, дійсно корисний для здоров'я, в кетчупу його зміст вище, ніж у свіжому помідорі. Кетчуп сьогодні не вважається ліками, проте лікопин можна купити у вигляді таблеток або капсул.