мережа аптечних закладів


Аптечна довідка
(032) 298-95-95
(097) 298-95-95
(066) 298-95-95

В наш час загар став ознакою престижу, свідком того, що людина може дозволити собі відпочинок в теплих краях навіть зимою. Але для красивого загару необов’язково їхати в тропічні країни, можна просто піти на сеанс в солярій.

 

При цьому далеко не всі знають, що з допомогою солярію можна не тільки покращити зовнішність, але й вирішити деякі проблеми із здоров’ям.

 

 

Плюси солярію:

  1. Ультрафіолетове світло солярію впливає на шкіру більш дбайливо, ніж сонячне. В апаратурі для сучасних соляріїв використовується ретельно збалансоване і контрольоване поєднання променів різної довжини хвилі. Сучасні лампи не випромінюють шкідливі для шкіри промені, а співвідношення корисних можна регулювати за допомогою приладів. Ультрафіолетове випромінювання викликає вироблення в шкірі вітаміну D, відповідального за обмін кальцію в організмі.
  2. Сонячне світло, яке імітує освітлення солярію, впливає не тільки на шкіру. Під його впливом в мозку виробляється серотонін - гормон задоволення, який покращує настрій і підвищує стійкість до стресів.
  3. Імунний статус організму теж безпосередньо залежить від сонця - такі вже ми світлолюбні! Ще в 60-ті роки німецькі та англійські медики висунули гіпотезу, що під впливом ультрафіолетових променів в крові підвищується вміст кисню, і стали використовувати ультрафіолетове опромінення для поліпшення стану організму.
  4. Легкий загар підрум'янює шкіру, дрібні волоски на ногах вигоряють і стають невидимими. Однак і на більш глибокому рівні ультрафіолетові промені позитивно впливають на епідерміс, покращуючи кровопостачання і живлення клітин у всіх шарах шкіри. При легких прищиках опромінення в солярії знімає запалення, зупиняючи розмноження бактерій.
  5. Сонячне світло, діючи як релаксуючий фактор, як мінімум на 15% знижує тиск і зменшує вміст холестерину і цукру в крові в 1,5-1,7 рази. Позитивний ефект наростає після 3-4 процедур.

 

Мінуси солярію:

  1. Якщо ви для лікування яких-небудь захворювань застосовуєте сульфадиметоксин і бісептол, а також тетрациклін і доксициклін, навіть у разі застуди та кишкового розладу, вам варто на цей час відмовитися від відвідування солярію: ці препарати змінюють чутливість до сонячних променів. Гормональні таблетки, в тому числі і контрацептиви, також не варто поєднувати з солярієм.
  2. Не можна відвідувати солярій при підвищеній чутливості шкіри до ультрафіолету. У цьому випадку розвивається справжня алергічна реакція: на шкірі може з'явитися висип, погіршується самопочуття.
  3. Багато шкірних захворюваннь можуть під впливом променів змінювати свою течію не в кращу сторону. У цьому випадку ультрафіолет діє як активний і неперевірений лікарський препарат.
  4. УФ-опромінення категорично заборонено за будь-яких проблемах з щитовидною залозою, яка самою природою «укрита» від дії сонця і на яку завжди падає тінь від підборіддя.
  5. Ультрафіолетові промені можуть виробляти «поломки» в різних клітинах організму, що призводять до передракових станів. При цьому відіграє роль не стільки опромінення якого органу, скільки весь обсяг ультрафіолету, який буде сприйнятий організмом. Тому лікарі не рекомендують користуватися солярієм при мастопатії, почутті тяжкості і болях в грудях.