мережа аптечних закладів


Аптечна довідка
(032) 298-95-95
(097) 298-95-95
(066) 298-95-95

Почалося довгождане літо. Усі чекають закінчення трудового тижня, щоб провести вихідні на дачі або піщаному березі річки. Звичайно, день, проведений під променями сонечка, вважається святом і заряджає позитивними емоціями на тиждень вперед. Але іноді сонячні ванни підносять нам неприємні сюрпризи у вигляді сонячних опіків.

 

Якщо Ви нехтували заходами безпеки і все-таки обгоріли на сонці, то Вам слід знати декілька простих рецептів, як собі допомогти, щоб зняти біль і прискорити процес загоєння і відновлення шкіри.

 

Сонячні опіки проявляються вже увечері або наступного дня після прийняття сонячних ванн. Виглядає опік як запалення. Шкіра сильно червоніє, з’являється хворобливе паління, при сильних опіках можуть з’являтися бульбашки. Як правило, сонячні опіки супроводжує головний біль, озноб і нездужання.

 

Добре, якщо в домашній аптечці є протиопікові мазі або аерозолі, наприклад “Пантенол”, і ви можете швидко зняти запальний процес. А що робити, якщо таких спеціальних засобів немає?

 

Перша допомога:

  • охолодіть шкіру за допомогою звичайної холодної води з-під крану; по можливості, прикладіть на 15-20 хвилин до хворого місця шматочки льоду, загорнуті в мокру тканину. Якщо немає льоду, прикладіть будь-який продукт з морозилки, загорнутий в рушнику;
  • нанесіть на обгорілу шкіру кефір і змийте його через декілька хвилин холодною водою. Не допускайте висихання кефіру на шкірі, інакше змивання буде дуже хворобливим;
  • прикладіть на сонячні опіки скибки сирої картоплі – картопляний крохмаль швидко пом’якшує і заспокоює шкіру. Можете зробити кашку з тертої картоплі і нанести її на місце опіку.
  • як компрес також підійде кашка з свіжого листя лопуха або подорожника
  • якщо обгоріла шкіра навколо очей, прикладете до неї охолоджені заварені чайні пакетики
  • пийте велику кількість води і їжте більше соковитих фруктів і овочів (кавун, диня, буряк);

 

Не повторюйте помилку двічі – шкіра після сонячного опіку вимагає відновлення близько 3-6 місяців. Якщо обгоріла шкіра злізла, то новий шар ніжніший, незахищений і чутливіший. Це означає, що обгоріти можна ще сильніше і швидше. Будьте обережні, захищайте себе від опіків одягом і спеціальними сонцезахисними засобами

 

Усіма вищезгаданими засобами і радами можна користуватися, якщо шкіра у вас почервоніла і запалилася, але якщо у вас піднялася температура, з’явилися хворобливі пухирі, сонячні опіки займають велику частину тіла, і ви погано себе почуваєте – негайно викликайте швидку медичну допомогу.