мережа аптечних закладів


Аптечна довідка
(032) 298-95-95
(097) 298-95-95
(066) 298-95-95

Якщо ви користуєтеся ртутним термометром, пам’ятайте про техніку безпеки. «Аптека «3і» нагадує: у разі його розбивання отруєння ртуттю наступає через добу після контакту з металом. Симптоми можуть бути від слабкості, болю голови, дратівливості, блювоти аж до пневмонії, ниркової і печінкової недостатності.

 

Що робити, якщо розбився ртутний термометр?

 

- Одягніть пов’язку, змочену у воді, бахали, рукавиці.

- Підготуйте розчин марганцівки, лист паперу, пензлик, голку, медичну грушу, скотч, піпетку, ліхтар. Збирайте ртутні кульки на папір пензликом або голкою, підсвітіть ліхтариком – вони будуть світитися. Дрібні зберіть скотчем, піпеткою або грушею. Усі ці засоби і метал скиньте у скляну банку з водою.

- Прополощіть рот розчином марганцівки та випийте 3 таблетки активованого вугілля.

- Промийте приміщення сильним розчином марганцівки, а потім розчином мила і соди. Добу краще в кімнату не заходити. Ще 10 днів не впускайте дітей у кімнату, провітрюйте.

- Банку із ртуттю здайте у пункт Надзвичайних ситуацій, або у райдержадміністрацію, міську, сільську раду, а вони мають відправити рятувальникам.

 

 

Чого робити не можна?

- Збирати метал пилососом. У ньому ртуть нагрівається і починає більше випаровуватися. Заразним стане і пилосос, його теж доведеться викинути.

- Підмітати - так кульки розділяються на ще дрібніші.

- Викидати ртуть в каналізацію. Метал залишиться на трубах будинку.

- Прати речі, на які потрапила ртуть. Так вона залишиться на машинці і отруйним стане одяг.