мережа аптечних закладів


Аптечна довідка
(032) 298-95-95
(097) 298-95-95
(066) 298-95-95

З 19 лютого до 7 квітня триває Великий піст. І священики, і медики наголошують, що деяким людям в екстремальних для організму обставинах не варто обмежувати себе в їжі.

Звільняються від посту:

 

- вагітні та жінки, які годують грудьми;

 

- діти до 12 років;

 

- люди після важких захворювань та люди похилого віку; хворі з онкодіагнозами, хворобами шлунку, цукровим діабетом, проблемами щитовидної залози, анемією, гіпертонією;

 

- воїни;

 

- люди при роботі, яка вимагає важких фізичних навантажень.

 

Якщо хтось не звик обмежувати себе, то краще не відмовлятися одразу від усього, а лише від якоїсь одної категорії продуктів: жирного м’яса і ковбас, алкоголю, кави, солодощів, молока. Інакше людина швидко зірветься і відчуватиме стрес. А хороший доброзичливий настрій – основна умова посту.

 

Не слід сприймати піст як дієту. У давнину українці ховали у скриню яскравий одяг, люльки, не робили застіль і веселощів.  Головне обмеження - у поганих звичках. Сьогодні можна менше проводити час за комп’ютером, у соцмережах не читати критицизму до ближніх та озлобленості до влади, краще узагалі заходити в соцмережі лише для роботи. Не виявляти дратівливості у транспорті. Не грати в ігри, не дивитися серіали, не курити і не пити алкоголь.

 

А чим тоді можна зайнятися? Читати добрі книжки, молитися і відвідувати храми, відвідати далеких родичів і хворих, сиротинці і пансіонати для престарілих, виховувати дітей, допомагати іншим, миритися і просити пробачення, гуляти у лісі.