мережа аптечних закладів


Аптечна довідка
(032) 298-95-95
(097) 298-95-95
(066) 298-95-95

Курячі яйця цієї зими рекордно зросли у ціні. Продавці просять 3,70 грн за фабричне і 5 грн за домашнє. Але не вартує відкладати споживання цього корисного продукту на літо. У ньому міститься, крім великої кількості білка, 12 вітамінів і 16 мінералів. Аптека «3і» підготувала підбірку інших цікавих фактів про цей продукт, яких ви точно не знали.

 

- Яйця зберігаються довше, якщо їх класти гострим кінцем вниз. Там є повітряна подушка, вона має бути внизу, щоб яйце довше було свіжішим.

 

- Кажуть, що холестерин у яйцях шкодить організму, особливо людям зі серцево-судинними захворюваннями. Але є теорія, що його врівноважує речовина лецитин, яка теж міститься в яйці. Дієтологи все ж наполегливо радять людям з підвищеним холестерином їсти не більше 2-3 жовтки і 6-8 білків у тиждень.

 

- Бодібілдери з’їдають до 10-ти яєць у день.

 

 

- Сирі яйця приписують пити людям, які працюють на шкідливих хімічних підприємствах.

 

- Китайці навчилися підробляти яйця. Шкаралупу роблять з карбонату кальцію, парафіну і гіпсу. Для жовтка і білка беруть альгінат кальцію, желатин, пігменти. Зверху вони мало відрізняються від натуральних, але у відкритому вигляді швидко розлазяться і жовток змішується з білком. Підробку продають переважно в Пекіні, Шанхаї, Гуанчжоу.

 

- У деяких країнах святкують День яйця, свято припадає на другу п’ятницю жовтня. Вшановують його любителі омлетів та інших страв з цим продуктом.

 

- Щороку у Великобританії в Графстві Лінкольншир проводять всесвітній чемпіонат з метання яєць в довжину.

 

- Увага, буде неприємно! На початку кожної весни у Китаї існує традиція їсти яйця, зварені в сечі маленьких хлопчиків. Її збирають у початкових школах і садках. Кажуть, ці «незаймані яйця» пахнуть весною.