мережа аптечних закладів


Аптечна довідка
(032) 298-95-95
(097) 298-95-95
(066) 298-95-95

Після літніх канікул дітям досить важко увійти в шкільний ритм. Для того щоб процес адаптації не був болючим, варто підготуватись до нього заздалегідь!

 

Посилити фізичне навантаження

 У той час, коли в українських школах планують замінити уроки фізкультури інтерактивними іграми, лікарі заявляють: фізкультура дітям потрібна. Професіонали радять перед початком навчального року кожному школяреві пройти медогляд, найкраще у свого лікаря. За словами педіатрів, дітей не потрібно повністю звільняти від фізкультури. Найкраще - розподілити дітей за відповідними групами: основна, підготовча або спецгрупа. У такому випадку кожен буде займатися спортом у міру своїх можливостей.

А поки в Україні тримається тепла погода і попереду бабине літо, не завадить при будь-якій можливості вибиратися за місто, купатися у водоймах, а також кататися на велосипеді, роликах, бігати - загалом, у міру сил і можливостей змінювати «кімнатне» середовище проживання. Чим більше спорту і активних ігор - тим краще для здоров´я.

 

Оптимальний режим дня

У цілому навчання та інші додаткові заняття повинні займати не більше 10 годин. При цьому на здоровий повноцінний сон виділяється 8-9 годин, ще 3-4 години - вільний час.

Лікарі попереджають, що довге сидіння перед комп´ютером негативно впливає не тільки на зір, але і на поставу. Молодшим школярам взагалі не слід проводити біля екрану більше години на день. Зі старшими, звичайно, складніше, і тут перед кожними батьками досить складне завдання - знайти той самий вид діяльності, хобі, які допоможуть хоча б тимчасово відірвати підлітка від екрану.

І ще про поставу. На це нечасто звертають увагу в школі, але те, де і як дитина сидить у класі, теж важливо. По-перше, як стверджують фахівці, найкраща парта - одномісна. Якщо ж двоє дітей сидять разом, то їм не завадить кожні 2-3 місяці мінятися місцями, щоб уникнути сколіозу. По-друге, оптимальна відстань від учительського столу до учнівської парти становить 5 метрів - у такому випадку дитина відчуває себе психологічно більш комфортно.

Додамо , рекомендована відстань від очей до парти - 30 см. Від грудей до парти - 20-25 см.

 

Режим харчування

 Раціон - дуже важлива складова в житті кожної дитини. За офіційною статистикою, в Україні 30-40 % школярів страждають від хвороб шлунково-кишкового тракту.

Якщо у дитини виявлені проблеми з травленням, потрібно дотримуватися особливого дієтичного раціону. В першу чергу, уникати жирної їжі. Зокрема, категорично забороняється давати дітям бутерброди з ковбасою та іншими копченостями. Також до списку шкідливих продуктів потрапляє солодка і газована вода, гостра і солона їжа. Втім, це стосується і цілком здорових дітей. Звичайно, з їхнього раціону повністю видаляти ці продукти немає сенсу, але як рекомендації до організації харчування в цілому прийняти можна.

 

Зміцнюємо імунітет

 


На початку навчального року спостерігається зростання випадків гострих респіраторних захворювань. Але якщо дитина трохи «засопливила» або злегка покашлює, не варто відразу ж панікувати і напихати її таблетками. Педіатри радять почекати 2-3 дні , поки організм сам виробить імунітет до чужорідних мікроорганізмів, що потрапили в нього. Зрозуміло, реагувати на підйом температури й інші тривожні симптоми можна і потрібно, причому оперативно.

Ще один важливий момент: препаратів, які підвищують імунітет, стверджують медики, не існує. Популярні в народі мультивітаміни взагалі потрібно приймати за призначенням лікаря. У всіх інших випадках джерелом корисних вітамінів і мікромелементів є свіжі фрукти і овочі.

Також для зміцнення імунітету дитині не завадить приймати водні процедури (плавати в басейні, кожного дня приймати душ, ванну) . І не варто кутати дітей у теплий одяг при кожній незначній зміні температури. Краще загартовувати організм, а в квартирі ходити босоніж або в шкарпетках. Пити воду краще тільки кімнатної температури, ні в якому випадку не підігрівати (а то деякі батьки перестраховуються). Що стосується головних уборів, то до морозів або холодної та вітряної погоди їх теж можна не одягати.

 

Право вибору

І не варто забувати, що якщо не всі, то, принаймні, деякі хвороби - від нервів. Дітей це теж стосується. Старання батьків виростити з нормальної дитини вундеркінда - і, як наслідок, непомірні навчальні навантаження на організм, що росте - можуть закінчитися для останнього нервовим або емоційним зривом. Перші ознаки його - поганий сон, підвищений рівень конфліктності, ухиляння від уроків.

Емоційне здоров´я людини залежить і від її фізичних можливостей. І якщо надмірно активні батьки відправляють дитину на всілякі курси, секції та гуртки, то у неї просто не залишається вільного часу. Не всі витримують такий ритм. Так що потрібно спершу запитати у дитини, чи, власне, вона взагалі хоче займатися, а вже потім будувати плани із захопленню світу і нав´язувати їй глобальні цілі.

І ще. На думку педіатрів, кожному учневі слід самостійно носити свій портфель, навіть якщо він важить 5 кілограмів. Оскільки це добре впливає на стан спинних м´язів. Шкільний портфель повинен бути правильної форми, а також з натуральних матеріалів.