Коли не варто відвідувати солярій
Іти чи не іти в солярій? Якщо вам не заборонено лікарем, то слід керуватися здоровим глуздом. Адже у помірній кількості солярій має корисні властивості, у надмірній - шкідливий.
Користь солярію:
- Ультрафіолетові лампи сприяють виробленню в організмі серотоніну – гормону щастя. Саме тому жінки так люблять солярій, адже після нього почуваються піднесено. У весняну дощову погоду він може добре рятувати від пригніченого настрою.
- Ультрафіолет вбиває мікроорганізми, які провокують появу прищів. Після солярію вони загоюються та менше появляються знову.
- Якщо шкіра надто біла і на морі людина легко отримує опіки, а не загар, то солярій «привчить» шкіру загоряти швидше, але не згорати на сонці. Для цього слід робити курси солярію із мінімальними сеансами -1-2 хв.
Можлива шкода:
- Надто часте відвідування солярію посилює старіння шкіри.
- Слід добре закривати очі якісними окулярами, інакше промені провокують катаракту. Краще самостійно придбати медичні і брати зі собою в салон. Можна підкладати під них ватні диски, зав’язувати очі хусточкою.
- Захоплення солярієм з року в рік в усі сезони може спровокувати рак. Якщо у вас є родимки, плями на шкірі, підозра на новоутворення різних типів – краще консультуватися з лікарем.
- Якщо жінка приймає гормональні препарати – то в цей період відвідувати солярій не можна.
- УФ- промені солярію не сприяють виробленню вітаміну Д, як ультрафіолет від сонця, тому сподіватися на краще засвоєння кальцію чи укріплення кісток не варто.