0 800 50 95 95
066 298 95 95
097 298 95 95
UA | RU

ФОСТЕР аэрозоль для ингаляций по 100+6мкг/доза 120 доз

По рецепту КЬЄЗИ ФАРМАЦЕВТИКАЛ
ФОСТЕР аэрозоль для ингаляций по 100+6мкг/доза 120 доз-0
Код товара: 5125641
Наличие в аптеках
Главная информация
Отзывы
Инструкция
Наличие в аптеках
Главная информация
Производитель КЬЄЗИ ФАРМАЦЕВТИКАЛ
Признак производителяИмпортный
Страна производителяАвстрия
Бренд ФОСТЕР
Первичная упаковкаКонтейнер
Форма выпускаАерозоль
Количество в упаковке120
Можно взрослымМожно
Можно детямНет
Можна беременнымС учетом соотношения польза/риск
Можно кормящимС учетом соотношения польза/риск
Можно аллергикамС осторожностью
Можно диабетикамС осторожностью
Можно водителямМожно
Способ примененияИнгаляции
Взаимодействие с пищейНе имеет значения
Условия отпускаПо рецепту
Температура храненияот 2 до 8 с
Чуствительность к светуНет

Фармакотерапевтична група

Препарати для лікування обструктивних захворювань дихальних шляхів. Адренергічні засоби для інгаляційного застосування.

Код АТХ R03A K08.

Показання

Бронхіальна астма

Фостер застосовують для регулярного лікування бронхіальної астми у разі доцільності застосування комбінованого засобу (інгаляційний глюкокортикостероїд та бета2-агоніст пролонгованої дії):

  • пацієнтам, симптоми захворювання у яких недостатньо контролюються інгаляційними глюкокортикостероїдами та швидкодіючими бета2-агоністами, що застосовуються у разі потреби, або
  • пацієнтам, яким інгаляційні глюкокортикостероїди та бета2-агоністи пролонгованої дії забезпечують достатній контроль за захворюванням.

Хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ)

Симптоматичне лікування пацієнтів з тяжким ХОЗЛ (ОФВ1 < 50 % від належного) та наявністю в анамнезі повторюваних випадків загострень хвороби, у яких проявляються клінічно виражені симптоми захворювання, незважаючи на регулярне лікування бронхолітичними засобами пролонгованої дії.

Протипоказання

Підвищена чутливість до беклометазону дипропіонату, формотеролу фумарату дигідрату або до будь-якої допоміжної речовини препарату.

Спосіб застосування та дози

Препарат Фостер застосовують інгаляційно.

Дозування

Бронхіальна астма

Препарат Фостер не призначений для початкового лікування бронхіальної астми. Доза компонентів препарату є індивідуальною та повинна бути відкоригована залежно від тяжкості захворювання. Це потрібно враховувати не тільки після початку лікування комбінованими лікарськими засобами, але й також після коригування дози. Якщо пацієнту потрібна комбінація доз, що відрізняється від наявних у комбінованому інгаляційному препараті, потрібно призначити відповідні дози бета2-агоністів та/або кортикостероїдів окремо.

Для беклометазону дипропіонату у препараті Фостер характерний розподіл мікронізованих часток за розміром, у результаті чого проявляється більш сильна його дія, ніж дія лікарських форм беклометазону дипропіонату з розподілом немікронізованих часток за розміром (100 мкг беклометазону дипропіонату мікронізованого у препараті Фостер еквівалентно 250 мкг беклометазону дипропіонату у лікарській формі з немікронізованими частками). Тому загальна добова доза беклометазону дипропіонату, що призначається у препараті Фостер, повинна бути нижчою від загальної добової дози беклометазону дипропіонату, що призначається у лікарській формі з немікронізованими частками беклометазону дипропіонату.

Це повинно бути враховано при переведенні пацієнта з лікарської форми беклометазону дипропіонату з немікронізованими частками на препарат Фостер; доза беклометазону дипропіонату повинна бути нижчою та підлягає коригуванню відповідно до індивідуальних потреб пацієнтів.

Існують два варіанти лікування:

А. Підтримуюча терапія: препарат Фостер застосовують як регулярне підтримуюче лікування у поєднанні зі швидкодіючим бронхолітичним засобом у разі необхідності.

В. Підтримуюча терапія та полегшення симптомів: препарат Фостер застосовують як регулярне підтримуюче лікування тау разі необхідності для усунення симптомів бронхіальної астми.

А. Підтримуюча терапія

Пацієнтам слід порадити завжди мати при собі швидкодіючий бронходилататор для застосування як рятівний засіб.

Рекомендовані дози для дорослих.

Одна чи дві інгаляції два рази на день.

Максимальна добова доза – 4 інгаляції.

В. Підтримуюча терапія та полегшення симптомів

Пацієнти приймають свою добову підтримуючу дозу препарату Фостер та додатково у разі необхідності для усунення симптомів бронхіальної астми. Пацієнтам слід порадити завжди мати при собі Фостер для застосування як рятівний засіб.

Слід розглянути необхідність підтримуючої терапії препаратом Фостер та його застосування для полегшення симптомів у пацієнтів з:

  • бронхіальною астмою, що не повністю контролюється, та у разі необхідності полегшення симптомів;
  • загостреннями бронхіальної астми у минулому, що потребувало медичного втручання.

У разі необхідності слід ретельно відслідковувати дозозалежні небажані ефекти у пацієнтів, які часто та у великій кількості застосовують інгаляції препарату Фостер.

Рекомендовані дози для дорослих.

Рекомендована підтримуюча доза – 1 інгаляція два рази на день (одна інгаляція зранку та одна інгаляція ввечері).

Пацієнти можуть застосовувати одну додаткову інгаляцію у разі необхідності у відповідь на погіршення симптомів. Якщо через декілька хвилин симптоми зберігаються, то потрібно зробити додаткову інгаляцію.

Максимальна добова доза – 8 інгаляцій.

Пацієнтам, які щоденно застосовують часті рятувальні інгаляції, наполегливо рекомендовано звернутись за консультацією до лікаря. Лікування бронхіальної астми та підтримуюча терапія повинні бути переглянуті.

Пацієнтам потрібно регулярно звертатися до лікаря для підтримання оптимальної дози препарату Фостер, яку слід змінювати лише за рекомендацією лікаря. Дозу потрібно знижувати до мінімальної, при якій забезпечується ефективний контроль за симптомами бронхіальної астми. Після досягнення контролю за симптомами при мінімальній рекомендованій дозі наступним кроком може бути перехід виключно на інгаляційний кортикостероїд.

Пацієнтам слід порадити мати при собі препарат Фостер кожен день, навіть за відсутності симптомів.

Хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ)

Рекомендовані дози для дорослих

Дві інгаляції двічі на день.

Особливі групи пацієнтів

Коригування дози для пацієнтів літнього віку не потрібне. Дані щодо застосування препарату Фостер пацієнтам з порушенням функції нирок або печінки відсутні (див. розділ «Фармакокінетика»).

Спосіб застосування

Для забезпечення належного застосування лікарського засобу лікар або інший медичний працівник повинні продемонструвати пацієнту правильне використання інгалятора. Правильне використання дозуючого аерозольного інгалятора під тиском є обов’язковою умовою успішного лікування. Пацієнт має бути проінформований про необхідність уважно прочитати інструкцію та виконувати рекомендації щодо застосування.

Перевірка інгалятора

Перед першим використанням інгалятора або після перерви у використанні протягом 14 днів або довше потрібно випустити одну дозу інгаляційного розчину у повітря, щоб впевнитися у правильності роботи інгалятора.

Для використання інгалятора пацієнт повинен по можливості знаходитись у вертикальному положенні стоячи або сидячи.

Використання інгалятора:

  1. Пацієнти повинні зняти захисний ковпачок із загубника, перевірити загубник на наявність забруднень: пилу, бруду або інших сторонніх предметів.
  2. Пацієнти повинні зробити максимально повільний та глибокий видих.
  3. Пацієнти повинні утримувати корпус інгалятора вертикально, ємністю догори, обхватити загубник губами, не прикушувати загубник.
  4. У той самий час пацієнти повинні зробити повільний та глибокий вдих через рот. Після вдихання натиснути на верхню частину інгалятора за направленням донизу для вивільнення дози.
  5. Пацієнти повинні затримати подих на максимально можливий час, потім дістати інгалятор з рота та повільно видихнути. Пацієнтам не слід видихати в інгалятор.

У разі необхідності введення додаткової дози пацієнтам слід утримувати інгалятор у вертикальному положенні приблизно пів хвилини та повторити кроки 2–5.

ВАЖЛИВО: пацієнтам не слід виконувати дії кроків 2–5 дуже швидко.

Після використання пацієнт повинен закрити інгалятор захисним ковпачком.

Якщо після інгаляції з’являється аерозольний туман з інгалятора або з куточків рота, процедуру потрібно повторити,починаючи з кроку 2.

Пацієнтам зі слабкими руками, можливо,буде легше утримувати інгалятор обома руками. Для цього вказівні пальці розміщують на верхній частині корпуса інгалятора, а обидва великих пальці – на основі інгалятора.

Після інгаляції пацієнти повинні прополоскати або промити ротову порожнину або почистити зуби зубною щіткою (див. розділ «Особливості застосування»).

Очищення інгалятора

Потрібно повідомити пацієнтів про необхідність уважного ознайомлення з інформацією щодо очищення. Для регулярного очищення інгалятора необхідно зняти ковпачок із загубника та протерти загубник всередині та ззовні сухою серветкою. Не використовувати воду або інші рідини для очищення загубника.

Пацієнти, що відчувають труднощі у синхронізації застосування аерозолю з вдихом, можуть використовувати спейсер AeroChamber Plus®. Лікар, фармацевт або медсестра повинні проінструктувати пацієнта щодо правильного використання та зберігання інгалятора та спейсера, а також перевірити техніку їх використання, щоб впевнитися в оптимальності доставки інгаляційного засобу у легені. У пацієнтів, що використовують спейсер AeroChamber Plus®, оптимальність доставки засобу забезпечується постійним повільним та глибоким диханням через спейсер без інтервалу між натиском та інгаляцією.

Діти.

Безпека та ефективність застосування препарату Фостер дітям та підліткам (віком до 18 років) не встановлені. Дані про застосування препарату Фостер дітям віком 5–11 років та підліткам віком 12–17 років описані в розділах «Фармакологічні властивості» та «Побічні реакції», однак рекомендацій щодо дозування зробити не можна.

Передозування

Інгаляційні дози препарату Фостер, у сукупності до дванадцяти натисків (загалом 1200 мкг беклометазону дипропіонату та 72 мкг формотеролу), вивчались у дослідженнях за участю пацієнтів з бронхіальною астмою. Накопичення речовин не призводило до аномального впливу на життєво важливі функції у пацієнтів; не спостерігалось ні серйозних, ні тяжких побічних реакцій.

Застосування надлишкових доз формотеролу може призвести до ефектів, типових для бета2-адренергічних агоністів: нудота, блювання, головний біль, тремор, сонливість, прискорене серцебиття, тахікардія, вентрикулярна аритмія, збільшення інтервалу QTc, метаболічний ацидоз, гіпокаліємія, гіперглікемія.

При передозуванні формотеролом рекомендоване підтримуюче та симптоматичне лікування. У серйозних випадках необхідна госпіталізація. Слід також розглянути необхідність застосування кардіоселективних бета-адреноблокаторів, але тільки за умови дотримання особливої обережності, оскільки застосування бета-адреноблокаторів може викликати бронхоспазм. Необхідно контролювати рівень калію у плазмі крові.

Екстрена інгаляція беклометазону дипропіонату у дозах, що перевищують рекомендовані, може призвести до пригнічення функції надниркових залоз. Необхідність у екстрених заходах відсутня, оскільки функція надниркових залоз відновлюється протягом кількох днів, що підтверджується визначенням рівня кортизолу у плазмі крові. Таким пацієнтам слід продовжувати лікування у дозі, достатній для контролю бронхіальної астми.

При хронічному передозуванні інгаляційним беклометазону дипропіонатом існує ризик пригнічення функції надниркових залоз. Може бути потрібний моніторинг резерву надниркових залоз та перегляд схеми лікування.

Отзывы

ОТЗЫВЫ ФОСТЕР аэрозоль для ингаляций по 100+6мкг/доза 120 доз

Отзывов пока нет

Инструкция