АЛДАРА крем 5% по 250мг №12
Виробник | ХЕЛС КЕА ЛІМІТЕД |
Ознака виробника | Імпортний |
Країна виробника | Великобританія |
Бренд | АЛДАРА |
Первинна упаковка | саше |
Форма випуску | крем |
Кількість в упаковці | 12 |
Діюча речовина | Іміквімод |
Можна дорослим | Можна |
Можна дітям | Ні |
Можна вагітним | Ні |
Можна годуючим | Ні |
Можна алергікам | З обережністю |
Можна діабетикам | Можна |
Можна водіям | З обережністю |
Спосіб застосування | зовнішні |
Взаємодія з їжею | Не має значення |
Умови відпуску | За рецептом |
Температура зберігання | не вище 25 С |
Чутливість до світла | Ні |
Фармакотерапевтична група. Хіміотерапевтичні засоби для місцевого застосування. Противірусні засоби. Іміквімод.
Показання для застосування. Крем застосовують для місцевого лікування:
- зовнішніх генітальних і періанальних бородавок (гострокінцевих кондилом);
- невеликих поверхневих базаліом (BCC);
- клінічно типового, негіперкератичного, негіпертрофічного актинічного кератозу (AK) на шкірі обличчя або голови у пацієнтів з нормально функціонуючою імунною системою, коли розмір або кількість уражень обмежує ефективність і/або доцільність кріотерапії, а інші методи місцевого лікування протипоказані або менш доцільні.
Спосіб застосування та дози. Частоту і тривалість застосування визначає лікар індивідуально для кожного пацієнта.
Зовнішні генітальні кондиломи у дорослих.
Крем з іміквімодом необхідно наносити тричі на тиждень (наприклад у понеділок, середу і п’ятницю або у вівторок, четвер і суботу) перед сном і залишати на шкірі протягом 6 – 10 годин. Лікування кремом з іміквімодом необхідно продовжувати до зникнення генітальних і періанальних кондилом, але не більше 16 тижнів при кожній появі кондилом.
Крем слід наносити тонким шаром і втирати в чисту поверхню уражених кондиломами ділянок до повного всмоктування. Крем слід наносити тільки на уражені ділянки. Протягом 6 – 10 годин після нанесення крему на шкіру слід уникати прийому душу або ванни. Після закінчення вказаного терміну крем потрібно змити теплою водою з милом. Нанесення надмірної кількості крему або більш тривалого контакту зі шкірою може спричинити реакцію в місці нанесення. Крему з одного саше вистачає для нанесення на ділянку шкіри 20 см2. Не можна повторно використовувати крем із відкритого раніше пакетика. До і після нанесення крему необхідно вимити руки теплою водою з милом.
Чоловіки, які не проходили обряд обрізання, під час лікування кондилом під крайньою плоттю повинні зсовувати крайню плоть і мити ділянку під нею щоденно.
Поверхнева базаліома у дорослих.
Наносити крем з іміквімодом підряд 5 днів на тиждень протягом 6 тижнів (наприклад з понеділка по п’ятницю) перед сном і залишати на шкірі приблизно на 8 годин.
Перед застосуванням крему з іміквімодом необхідно вимити уражені ділянки з милом і дати їм висохнути. Достатню кількість крему наносять на всю уражену поверхню, включаючи здорову шкіру на 1 сантиметр від краю пухлини. Крем слід втирати в уражену ділянку до повного всмоктування. Крем необхідно наносити перед сном, він повинен залишатися на шкірі протягом 8 годин. У цей час слід уникати прийому душу або ванни. Після закінчення вказаного терміну крем необхідно змити теплою водою з милом.
Не можна повторно використовувати крем із відкритого раніше саше. До і після нанесення крему необхідно вимити руки теплою водою з милом.
Реакцію обробленої пухлини на крем слід оцінити через 12 тижнів після закінчення лікування. Якщо оброблена пухлина не має достатньої реакції, необхідно застосувати інше лікування.
Якщо місцева шкірна реакція на крем спричиняє посилений дискомфорт пацієнту або якщо відбувається інфікування обробленої поверхні, необхідно перервати лікування на декілька днів.
Актинічний кератоз у дорослих.
Лікування призначає і контролює лікар. Крем з іміквімодом необхідно наносити тричі на тиждень (наприклад, у понеділок, середу і п’ятницю або у вівторок, четвер і суботу) перед сном протягом 4 тижнів і залишати на шкірі протягом 8 годин. Достатню кількість крему слід наносити на всю уражену поверхню. Через 4 тижні після припинення лікування слід оцінити наявність актинічного кератозу. Якщо залишаються будь-які прояви, лікування необхідно продовжити ще на чотири тижні.
Максимальна рекомендована доза – один саше. Максимальне рекомендоване лікування – 8 тижнів.
Якщо спостерігається місцева гостра реакція запалення або якщо відбувається інфікування обробленої поверхні, лікування слід припинити. В останньому випадку слід вжити відповідних заходів. Кожний період лікування не повинен перевищувати 4 тижнів через пропуски доз або відпочинок.
Якщо ураження не мають достатньої реакції на лікування при подальшому огляді через 4 – 8 тижнів після другого періоду лікування, слід застосувати інше лікування.
Перед нанесенням крему слід вимити уражені ділянки з милом і дати їм висохнути. Достатню кількість крему нанести на всю уражену поверхню. Крем слід втирати в уражену ділянку до повного всмоктування. Крем слід наносити перед сном, він повинен залишатися на шкірі протягом приблизно 8 годин. У цей час слід уникати прийому душу або ванни. Після закінчення вказаного терміну крем необхідно змити теплою водою з милом.
Не можна повторно використовувати крем із відкритого раніше саше. До і після нанесення крему необхідно вимити руки теплою водою з милом.
Якщо доза пропущена, пацієнт повинен нанести крем, як тільки він згадає про це, а потім необхідно продовжити лікування за звичайним графіком. Однак слід пам’ятати про те, що крем можна наносити не більше одного разу на добу.
Діти. Протипоказаний дітям.
Побічна дія. Побічні реакції за частотою визначають як дуже поширені (³1/10), поширені (від ³1/100 до <1/10) і непоширені (від ³1/1000 до <1/100).
Зовнішні генітальні кондиломи. При застосуванні крему 3 рази на тиждень найчастішими небажаними реакціями були реакції на ділянці нанесення крему, а саме еритема, ерозія, лущення і набряк. Також спостерігались деякі системні небажані реакції, зокрема головний біль, грипоподібні симптоми і біль у м’язах. Відстрочені шкірні реакції, головним чином еритема, спостерігалися і на неуражених ділянках, які могли контактувати з кремом Алдара. Більша частина цих реакцій зникала протягом 2 тижнів після закінчення лікування. Однак у деяких випадках ці реакції були тяжкими і ставали причиною дизурії у жінок.
Інфекції та інвазії.
Поширені: схильність до бактеріальних інфекцій.
Непоширені: простий герпес, генітальний кандидоз, вагініт, бактеріальна інфекція, мікоз, інфекції верхніх дихальних шляхів, вульвіт.
З боку крові та лімфатичної системи. Непоширені: лімфаденопатія.
З боку обміну речовин. Непоширені: анорексія.
З боку психіки. Непоширені: безсоння, депресія.
З боку нервової системи. Поширені: головний біль.
Непоширені: парестезії, запаморочення, гемікранія, сонливість.
З боку органів слуху та рівноваги. Непоширені: шум у вухах.
З боку судин. Непоширені: гіперемія.
З боку респіраторної системи. Непоширені: фарингіт, риніт.
З боку травної системи. Поширені: нудота.
Непоширені: блювання, біль у животі, діарея, болісні позиви до дефекації, порушення в ділянці прямої кишки.
З боку шкіри та підшкірної клітковини.
Непоширені: свербіж, дерматит, фолікуліт, еритематозне висипання, екзема, посилена пітливість, кропив’янка.
З боку м’язової та сполучної тканини.
Поширені: біль у м’язах.
Непоширені: біль у суглобах, спині.
З боку нирок та сечовидільної системи. Непоширені: дизурія.
З боку статевої системи.
Непоширені: біль у ділянці статевих органів у чоловіків, пенільні порушення, диспареунія, еректильна дисфункція, випадіння матки та піхви, вагінальні болі, атрофічний вагініт, порушення в ділянці вульви.
Загальні реакції. Дуже поширені: свербіж і біль в ділянці нанесення.
Поширені: печіння і подразнення в ділянці нанесення, втомленість.
Непоширені: гіпертермія, грипоподібні симптоми, біль, астенія, відчуття дискомфорту, озноб.
Поверхневі базаліоми. При застосуванні крему 5 разів на тиждень були реакції на місці нанесення крему, а саме: еритема, ерозія, тяжка форма утворення струпів та лущення. Також у пацієнтів спостерігалися деякі системні небажані реакції, в тому числі біль у спині і грипоподібні симптоми.
Інфекції та інвазії.
Поширені: схильність до бактеріальних інфекцій, акне.
З боку лімфатичної системи.
Поширені: лімфаденопатія.
З боку психіки. Непоширені: дратівливість.
З боку травної системи. Непоширені: нудота, сухість у роті.
З боку шкіри та підшкірної клітковини. Непоширені: дерматит.
З боку м’язової та сполучної тканини. Поширені: біль у спині.
Загальні реакції. Дуже поширені: свербіж на ділянці нанесення.
Поширені: печіння, подразнення і біль у ділянці застосування, еритема, кровоточивість ділянки нанесення, утворення папул на ділянці нанесення, парестезія ділянки нанесення, висипання на ділянці нанесення.
Непоширені: грипоподібні симптоми, виділення на ділянці нанесення, запалення, опухання та набряк на ділянці застосування, утворення струпів, руйнування ділянки нанесення, утворення пухирців, загальмованість.
Актинічний кератоз. При застосуванні крему 3 рази на тиждень 2 курсами тривалістю 4 тижні спостерігалися реакції на ділянці нанесення крему, а саме свербіж і печіння. Тяжка еритема і тяжка форма утворення струпів та лущення спостерігалися часто. Також спостерігались деякі системні небажані реакції, зокрема біль у м’язах.
Інфекції та інвазії.
Непоширені: схильність до бактеріальних інфекцій, акне, грип, риніт.
З боку крові та лімфатичної системи. Непоширені: лімфаденопатія.
З боку обміну речовин. Поширені: анорексія.
З боку психіки. Непоширені: депресія.
З боку нервової системи. Поширені: головний біль.
З боку органів зору. Непоширені: набряки повік, запалення кон’юнктиви.
З боку респіраторної системи. Непоширені: біль у горлі, закладеність носа.
З боку травної системи. Поширені: нудота.
Непоширені: діарея.
З боку шкіри та підшкірної клітковини.
Непоширені: еритема, актинічний кератоз, набряки обличчя, виразки на шкірі.
З боку м’язової та сполучної тканини. Поширені: біль у м’язах, суглобах.
Непоширені: біль у кінцівках.
Загальні реакції. Дуже поширені: свербіж ділянки нанесення.
Поширені: втомленість, печіння, подразнення і біль у ділянці застосування, еритема, реакція на місці нанесення.
Непоширені: кровоточивість ділянки нанесення, утворення папул, парестезія, гіпертермія, астенія, озноб, дерматит, виділення на ділянці нанесення, гіперестезія ділянки нанесення, набряк, утворення струпів та рубців, опухання і утворення виразок на місці нанесення, утворення пухирців, відчуття жару в місці нанесення, відчуття дискомфорту, запалення.
Щодо побічних реакцій, які спостерігалися при всіх показаннях, то це були гіпо- та гіперпігментація після застосування крему, алопеція на ділянці застосування чи навколишній зоні. У поодиноких випадках спостерігалося зниження рівня гемоглобіну, рівня лейкоцитів крові, абсолютної кількості нейтрофілів і тромбоцитів, але це не потребувало втручання. У окремих звітах відзначалися підвищений рівень ферментів печінки та загострення аутоімунних станів. До тяжких реакцій шкіри, які зазначалися у звітах за результатами клінічних досліджень, належать поліморфна еритема, синдром Стівенса – Джонсона і шкірний червоний вовчак.
Протипоказання. Підвищена чутливість до діючої речовини або допоміжних речовин. Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Оскільки Алдара стимулює імунітет, слід призначати крем з обережністю пацієнтам, які одержують імуносупресори.
ВІДГУКИ АЛДАРА крем 5% по 250мг №12
Відгуків ще немає