0 800 50 95 95
066 298 95 95
097 298 95 95
UA | RU

ЦИПРОФАРМ Декс краплі вушні суспензія по по 7,5мл

За рецептом ФАРМАК АТ
ЦИПРОФАРМ Декс краплі вушні суспензія по по 7,5мл-0
Код товару: 2059821
Ціна від:
192.69 грн.
Ціни дійсні тільки при замовленні на сайті!
Доставка
Самовивіз
Наявність в аптеках
Основна інформація
Відгуки
Інструкція
Наявність в аптеках
Основна інформація
Виробник ФАРМАК АТ
Ознака виробникаВітчизняний
Країна виробникаУкраїна
Бренд ЦИПРОФАРМ
Первинна упаковкафлакон
Форма випускукраплі
Кількість в упаковці1
Діюча речовина Дексаметазон
Можна дорослимМожна
Можна дітямз 6 місяців
Можна вагітнимНі
Можна годуючимНі
Можна алергікамЗ обережністю
Можна діабетикамМожна
Можна водіямМожна
Спосіб застосуваннядля вух
Взаємодія з їжеюНе має значення
Умови відпускуЗа рецептом
Температура зберіганняне вище 25 С
Чутливість до світлаНі

Фармакотерапевтична група

Комбіновані препарати, які містять кортикостероїди та протимікробні засоби. Дексаметазон та протимікробні засоби. Код АТХ S02 C A06.

Спосіб застосування та дози

Дорослі

4 краплі в зовнішній слуховий прохід ураженого вуха (вух) двічі на день протягом 7 днів.

Діти

Була продемонстрована ефективність та безпека застосування цього препарату дітям з 6 місяців для лікування гострого середнього отиту при шунті барабанної перетинки і з 1 року для лікування гострого зовнішнього отиту (див. розділ «Діти» для застосування дітям віком до 6 місяців при гострому середньому отиті при шунті барабанної перетинки і дітям віком до 1 року при гострому зовнішньому отиті). Ципрофарм® Декс можна застосовувати в тій же дозі, що і дорослим.

Пацієнти літнього віку

В цілому не спостерігалося різниці в безпеці або ефективності препарату для літніх пацієнтів та дорослих пацієнтів молодшого віку.

Пацієнти з порушенням функції нирок та печінки

Печінкова або ниркова недостатність (слабо або помірно виражені) не змінюють фармакокінетику ципрофлоксацину або дексаметазону після системного застосування.

Після місцевого застосування вушних крапель Ципрофарм® Декс у вуха невелике збільшення плазмової концентрації ципрофлоксацину та дексаметазону можливе у пацієнтів з тяжкою нирковою або печінковою недостатністю. Однак, оскільки системний вплив ципрофлоксацину або дексаметазону низький після місцевого застосування у вуха, будь-яке збільшення системної концентрації внаслідок ниркової або печінкової дисфункції буде як і раніше значно нижче концентрації в плазмі, яка добре переноситься дітьми і дорослими після перорального або внутрішньовенного застосування у рекомендованих дозах.

Пацієнтам з порушенням функції нирок або печінки підбір дози не потрібний.

Спосіб застосування

Тільки для застосування у вуха.

Слід проінструктувати пацієнтів про необхідність перед застосуванням енергійно струшувати флакон. Суспензію слід зігріти, тримаючи флакон у руці протягом декількох хвилин, щоб уникнути запаморочення, яке може виникнути в результаті закапування холодної суспензії. Пацієнт повинен лежати враженим вухом догори, краплі слід закапувати, відтягнувши вушну раковину. Пацієнтам з гострим середнім отитом з шунтом барабанної перетинки слід 5 разів натиснути на козелок всередину для полегшення проникнення краплі у середнє вухо. Таке положення повинно зберігатися близько 5 хвилин для полегшення проникнення крапель у вухо. При необхідності повторити в протилежне вухо.

Щоб попередити забруднення наконечника та обмежити ризик проникнення бактерій, необхідно дотримуватись обережності і не торкатися вушної раковини або зовнішнього слухового проходу та прилеглих ділянок, або інших поверхонь наконечником флакона. Під час зберігання флакон повинен бути щільно закритим.

Діти.

Безпека та ефективність лікарського засобу Ципрофарм® Декс не встановлені для дітей віком до 6 місяців при гострому середньому отиті з шунтом барабанної перетинки і для дітей віком до 1 року з гострим зовнішнім отитом. За виняткових обставин Ципрофарм® Декс можна застосовувати в даній групі дітей після дуже ретельної оцінки лікарем користі і ризику з урахуванням того, що клінічний досвід недостатній.

Передозування

Передозування при місцевому застосуванні малоймовірно. Однак проковтування лікарського засобу Ципрофарм® Декс, в результаті чого може виникнути передозування, або тривала місцева терапія у вухо може призвести до супресії гіпоталамо-гіпофізарно-надниркової системи. Хоча зниження швидкості росту у дітей та/або пригнічення концентрації кортизолу в плазмі може бути більш вираженим після істотного передозування або тривалого лікування (наприклад, кілька місяців) препаратом Ципрофарм® Декс, очікується, що ефект буде транзиторним (від декількох днів до декількох тижнів) і легко оборотним без довгострокових наслідків.

При випадковому проковтуванні препарату лікування гострого передозування, як правило, проводиться за допомогою підтримуючої та системної терапії і може включати в себе насамперед індукцію блювоти і промивання шлунка.

Побічні ефекти

У фазі ІІ та ІІІ клінічних досліджень комбінації ципрофлоксацину і дексаметазону у формі вушних крапель отримували 937 пацієнтів. Ця кількість включала 400 пацієнтів з гострим середнім отитом з тимпаностомією та 537 пацієнтів з гострим зовнішнім отитом. Далі наведено побічні реакції, які було виявлено під час цих досліджень.

Гострий середній отит у дітей з тимпаностомією

Нижче вказані побічні реакції виникали у 0,5 % або більше пацієнтів з дефектом барабанної перетинки.

Побічна реакція

Частота (N = 400)

Дискомфорт у вусі

3,0 %

Біль у вусі

2,3 %

Осад у вусі (залишковий)

0,5 %

Подразливість

0,5 %

Зміна смаку

0,5 %

У одного пацієнта спостерігалися: блокада тимпаностоми, свербіж у вусі, тинітус, кандидоз ротової порожнини, плач, запаморочення та еритема.

Гострий зовнішній отит

Нижче вказані побічні реакції виникали у 0,4 % або більше пацієнтів з дефектом барабанної перетинки.

Побічна реакція

Частота (N = 537)

Свербіж у вусі

1,5 %

Вушні виділення

0,6 %

Вторинна (опортуністична) вушна інфекція

0,6 %

Застій у вусі

0,4 %

Біль у вусі

0,4 %

Еритема

0,4 %

У одного пацієнта спостерігалися: дискомфорт у вусі, погіршення слуху, відчуття поколювання у вусі.

Нижчезазначені побічні реакції виникали під час проведення клінічних досліджень та постмаркетингового періоду. Побічні реакції класифіковані за системами органів та частотою таким чином: дуже часто (≥ 1/10), часто (≥ 1/100 до <1/10), нечасто (≥ 1/1000 до <1/100), рідко (≥ 1/10000 до <1/1000), дуже рідко (<1/10000) або невідомо (неможливо оцінити за наявними даними). У межах кожної групи побічні ефекти представлені у порядку зменшення їх ступеня тяжкості.

З боку органів зору: невідомо – помутніння поля зору.

Інфекції та інвазії: нечасто – кандидоз.

З боку імунної системи: невідомо – гіперчутливість.

З боку нервової системи: нечасто –  парестезії (дзвін у вухах), плач; рідко – запаморочення, головний біль.

З боку органів слуху та вестибулярного апарату: часто – біль у вухах; нечасто – дискомфорт у вухах, закладеність вуха, оторея, свербіж у вусі, грибкові інфекції вуха; рідко – туговухість, шум у вухах, залишок препарату; невідомо – припухлість вушної раковини.

З боку судин: нечасто – припливи крові.

З боку шлунково-кишкового тракту: нечасто – блювання, дисгевзія.

З боку шкіри та підшкірної тканини: нечасто – ексфоліація шкіри; рідко – еритематозний висип.

Загальні розлади та порушення у місці введення: нечасто – оклюзія пристрою (обструкція шунта барабанної перетинки), дратівливість, втома.

Опис окремих побічних реакцій

Серйозні, іноді летальні реакції гіперчутливості (анафілаксія), деякі з яких виникали після першої дози, спостерігалися у пацієнтів, які отримували системні хінолони.

Деякі реакції супроводжувалися серцево-судинною недостатністю, втратою свідомості, ангіоневротичним набряком (включаючи набряк гортані, глотки або обличчя), обструкцією дихальних шляхів, задишкою, кропив’янкою та свербежем.

Спостерігався розвиток вторинної інфекції після застосування комбінації стероїдів і протимікробних засобів.

У пацієнтів, які отримували системні фторхінолони, спостерігалися розриви сухожилля плеча, кисті, ахіллового сухожилля або інших сухожиль, які потребували хірургічного відновлення або призводили до тривалої недієздатності. Дослідження і постмаркетинговий досвід застосування системних фторхінолонів свідчать, що ризик виникнення таких розривів може збільшуватися у пацієнтів, які отримують кортикостероїди, особливо у пацієнтів літнього віку та при великому навантаженні на сухожилля, включаючи ахіллове сухожилля. Дані клінічних досліджень і постмаркетингового застосування не продемонстрували чіткого зв’язку між застосуванням ципрофлоксацину у вуха і порушеннями опорно-рухової системи та сполучної тканини.

Діти. Показано, що Ципрофарм® Декс є безпечним для дітей віком від 6 місяців при лікуванні гострого середнього отиту при шунті барабанної перетинки і для дітей віком від 1 року при лікуванні гострого зовнішнього отиту. Частота, тип та тяжкість побічних реакцій у дітей такі ж, як у дорослих.

Відгуки

ВІДГУКИ ЦИПРОФАРМ Декс краплі вушні суспензія по по 7,5мл

Відгуків ще немає

Інструкція