Спазмолітичні (знеболюючі) препарати для шлунку та кишечника
Спазмолітики і знеболюючі для органів шлунково-кишкового тракту
Біль в області живота може супроводжувати різні захворювання, а причиною її виникнення найчастіше є спазм гладких м'язів, через що погіршується кровопостачання окремої ділянки шлунково-кишкового тракту, формуються больові імпульси. Саме спазм гладкої мускулатури найчастіше призводить до появи хворобливих відчуттів при порушеннях в роботі органів травлення, дихання, сечовивідної системи. Для зняття спазмів і болю застосовують різні медикаменти, в тому числі спазмолітики різних типів, які мають різні механізми дії. Вони здатні розслабити гладку мускулатуру і знизити тонус судин.
Широкий вибір ефективних препаратів спазмолітичної дії
Сучасна фармакологія може запропонувати велику кількість препаратів, які мають спазмолітичний ефект, їх можна розділити на кілька груп.
Є нейротропні препарати (холінолітики), які використовуються для купірування спазмів у верхніх відділах шлунково-кишкового тракту. Механізм дії даних лікарських засобів заснований на блокуванні М-холінорецепторів, які відповідальні за скорочення м'язів, завдяки чому порушується передача нервових імпульсів, знижується тонус м'язів, тиск і зменшується біль, використання таких препаратів дозволяє поліпшити кровопостачання стінок внутрішніх органів, що призводить до їх кращої роботи. До нейротропних препаратів належать тиреотропін, гіосцін, платифілін, вони мають досить високу ефективність, але при цьому багато протипоказань і побічних ефектів, не можна застосовувати холіноблокуючі засоби при глаукомі, аденомі простати, вагітності.
Міотропні засоби, до яких відносяться но-шпа, спазмол і інші, забезпечують зняття спазмів, які зачіпають всю гладку мускулатуру, в тому числі вени і артерії і сечовивідні шляхи. Такі засоби рекомендується використовувати не довго, для купірування нападів, так як вони мають також чимало побічних ефектів, серед яких - зниження артеріального тиску, головний біль. При тривалому застосуванні може розвинутися дискінезія жовчних міхурів, дисфункція сфінктера ШКТ. Спазмолітичний ефект зберігається недовгий час.
Міотропні засоби можуть бути селективними і неселективними.
- Перші мають спрямовану дію, вони блокують натрієві і кальцієві канали гладком'язових клітин шлунка і кишечника, завдяки чому мускулатура розслабляється, спазм усувається, не надаючи негативного впливу на роботу органу.
- Неселективні препарати впливають на гладкі м'язи у всьому організмі за рахунок руйнування внутрішньоклітинного активного з'єднання, що здійснює передачу гормональних сигналів в клітинах.
Міотропні спазмолітики застосовують не тільки для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту, а також при серцево-судинних захворюваннях, інших патологіях, де потрібне усунення спазмів, судинорозширювальний ефект.
Не слід забувати, що періодично повторююча біль і різь в області шлунка можуть свідчити про різні порушення в роботі шлунково-кишкового тракту, які потребують обстеження та лікування.
Аптека "3i": надійність, ефективність, якість
Купити спазмолітичні і знеболюючі препарати для шлунка і кишечника можна в аптеках мережі "3i" (Україна), які розташовані в багатьох населених пунктах нашої країни, в тому числі у Волинській, Закарпатській, Київській, Львівській, Чернівецькій, Івано-Франківській, Житомирській, Рівненській областях. У нас представлений великий вибір вітамінів, лікарських препаратів і медичної техніки. Всі препарати, що продаються в наших аптеках, проходять ретельну перевірку, їх зберігання та транспортування здійснюється з урахуванням прийнятих норм і вимог. Ми пропонуємо ліки високої якості за оптимальною ціною, у продажу є як безрецептурні засоби, так і ті, які відпускаються за рецептом лікаря.