0 800 50 95 95
066 298 95 95
097 298 95 95
UA | RU

ЭКСОПОН раствор для инфузий по 10мг/мл по 100мл №12 в контейнере

ЭКСОПОН раствор для инфузий по 10мг/мл по 100мл №12 в контейнере-0
Код товара: 5155191
Наличие в аптеках
Главная информация
Отзывы
Инструкция
Наличие в аптеках
Главная информация

Фармакотерапевтична група

Аналгетики та антипіретики. Код АТХ N02B E01.

потрібне.

Показання

Короткочасне лікування больового синдрому середньої інтенсивності, особливо у післяопераційний період, та короткочасне лікування гіпертермічних реакцій, коли внутрішньовенне застосування є клінічно обґрунтованим або інші способи застосування неприйнятні.

Протипоказання

Підвищена чутливість до парацетамолу або до інших компонентів лікарського засобу.

Тяжка гепатоцелюлярна недостатність.

Спосіб застосування та дози

Лікарський засіб ЕКСОПОН застосовувати внутрішньовенно.

Флакон по 100 мл призначений для дорослих та дітей з масою тіла більше 33 кг.

Дозування:

Дозування залежить від маси тіла пацієнта (дивись таблицю нижче).

Таблиця 1

Маса тіла пацієнта

Одноразова доза

Об’єм на один прийом

Максимальний об’єм лікарського засобу (10 мг/мл) на один прийом відповідно до верхніх меж маси тіла для групи (мл)**

Максимальна добова доза *

> 33 кг – ≤ 50кг

15 мг/кг

1,5 мл/кг

75 мл

60 мг/кг, не перевищуючи 3 г

> 50 кг, при наявності факторів ризику розвитку гепатотоксичності

1 г

100 мл

100 мл

3 г

> 50 кг, при відсутності факторів ризику розвитку

гепатотоксичності

1 г

100 мл

100 мл

4 г

*Максимальна добова доза: максимальна добова доза призначена для пацієнтів, які не отримують інші лікарські засоби, що містять парацетамол, і має бути відповідним чином скоригована у разі прийому таких лікарських засобів.

** Пацієнти з нижчою масою тіла потребують менших об’ємів.

Мінімальний інтервал між введеннями повинен становити не менше 4 години. Курс лікування зазвичай не перевищує 4 інфузій протягом 24 годин.

Мінімальний інтервал між прийомами у пацієнтів з нирковою недостатністю тяжкого ступеня має становити щонайменше 6 годин.

Пацієнти особливих груп.

Пацієнти з нирковою недостатністю тяжкого ступеня

Призначаючи парацетамол пацієнтам з нирковою недостатністю тяжкого ступеня (кліренс креатиніну ≤ 30 мл/хв), рекомендується збільшити мінімальний інтервал між прийомами до 6 годин.

Пацієнти з гепатоцелюлярною недостатністю, хронічним алкоголізмом, пацієнти, які хронічно недоїдають (низькі запаси печінкового глутатіону), пацієнти з дегідратацією.

Максимальна добова доза не повинна перевищувати 3 г.

Спосіб застосування

Будьте обережні при призначенні та застосуванні лікарського засобу ЕКСОПОН, щоб уникнути помилок дозування через невідповідність між міліграмами (мг) та мілілітрами (мл), які можуть призвести до випадкового передозування і навіть до летального наслідку. Необхідно ретельно розраховувати дози при призначенні та введенні лікарського засобу. При оформленні рецептів вказуйте загальну дозу в мг, так і загальну дозу в об’ємі.

Розчин парацетамолу вводити шляхом внутрішньовенної інфузії протягом 15 хвилин.

Інформація для флакону ємністю 100 мл:

Необхідний об’єм препарату слід набирати з флакону за допомогою голки 0,8 мм, тримаючи флакон вертикально необхідно проколоти пробку в спеціально вказаному місці.

Щодо усіх розчинів для інфузії у скляних флаконах, слід пам’ятати про необхідність моніторингу процедури, особливо при завершенні інфузії, незалежно від способу введення. Моніторинг при завершенні інфузії слід використовувати, зокрема, при центральному внутрішньовенному введенні з метою уникнення повітряної емболії.

Діти.

Не застосовувати дітям з масою тіла менше 33 кг.

Передозування

Симптоми. Існує ризик ураження печінки (включаючи фульмінантний гепатит, печінкову недостатність, холестатичний гепатит, цитолітичний гепатит), особливо в осіб літнього віку, маленьких дітей, пацієнтів із захворюванням печінки, у випадках хронічного алкоголізму, у пацієнтів із хронічним недоїданням та в осіб зі зниженою ферментативною активністю. У зазначених випадках передозування може бути летальним.

Симптоми з’являються протягом перших 24 годин та проявляються нудотою, блюванням, анорексією, блідістю, болем у животі.

Передозування у дорослих може бути при одноразовому введенні в дозі від 7,5 г, у дітей – у дозі 140 мг/кг маси тіла. При цьому розвивається цитоліз печінки, печінкова недостатність, метаболічний ацидоз, енцефалопатія, що може призвести до коми та летального наслідку пацієнта. Протягом 12−48 годин зростає рівень печінкових трансаміназ (аланінамінотрансферази, аспартатамінотрансферази), лактатдегідрогенази, білірубіну та зменшується рівень протромбіну.

Клінічні симптоми ураження печінки проявляються через 2 доби та досягають максимуму через 4−6 днів. Дози, що перевищують 20‑25 г, потенційно летальні.

Лікування. Невідкладні заходи:

  • негайна госпіталізація;
  • визначення концентрації парацетамолу у плазмі крові якомога швидше після передозування до початку лікування;
  • внутрішньовенне або пероральне застосування антидоту, N-ацетилцистеїну (NAC), у разі можливості не пізніше ніж через 10 годин після передозування. NAC можна застосовувати і пізніше, ніж через 10 годин після передозування, однак лікування має тривати довше;
  • симптоматичне лікування.

Перед початком лікування необхідно провести печінкові тести та повторювати їх кожні 24 години. У більшості випадків рівень печінкових трансаміназ повертається до нормальних показників за один-два тижні з повним відновленням функції печінки. В окремих випадках може бути потрібна трансплантація печінки.

Отзывы

ОТЗЫВЫ ЭКСОПОН раствор для инфузий по 10мг/мл по 100мл №12 в контейнере

Отзывов пока нет

Инструкция