МИРЕНА система внутриматочная по 52мг (20 мкг/24 часа) №1
Фармакотерапевтична група
Контрацептив для місцевого застосування. Внутрішньоматковий контрацептив. Код АТХ G02В А03.
Показання
- Контрацепція;
- ідіопатична менорагія;
- гіперменорея;
- дисменорея;
- місцева терапія прогестагенами під час замісного лікування естрогенами.
Протипоказання
- Вагітність або підозра на вагітність;
- прогестагензалежні пухлини, наприклад рак молочної залози;
- гостре чи рецидивуюче запальне захворювання органів малого таза;
- цервіцит;
- інфекційне захворювання нижніх відділів статевих шляхів;
- післяпологовий ендометрит;
- інфікований викидень або аборт протягом останніх 3 місяців;
- стани, пов’язані з підвищеною сприйнятливістю до інфекційних захворювань;
- цервікальна дисплазія;
- підтверджені або підозра на злоякісні пухлини шийки матки або матки;
- маткові кровотечі, причина яких не з’ясована;
- вроджена або набута патологія матки, включаючи лейоміому, в разі деформації порожнини матки;
- захворювання печінки в гострій стадії або пухлини печінки;
- підвищена чутливість до діючої речовини або до допоміжних речовин препарату.
Спосіб застосування та дози
Система Мірена вводиться у порожнину матки. Система діє ефективно протягом 8 років при застосуванні з метою контрацепції та 5 років при застосуванні за показаннями ідіопатична менорагія, гіперменорея, дисменорея та місцева терапія прогестагенами під час замісного лікування естрогенами. Для визначення часу видалення/заміни системи див. підрозділ «Видалення/заміна».
Введення
Рекомендується, щоб систему Мірена вводив тільки лікар, який має досвід введення системи і/або пройшов навчання щодо введення системи.
Перед введенням пацієнтку слід ретельно обстежити з метою виявлення будь-яких протипоказань до введення ВМС. Необхідно виключити вагітність перед введенням. Перед тим, як використовувати цей лікарський засіб, потрібно врахувати можливість овуляції та зачаття. Система Мірена не призначена для використання як посткоїтального контрацептиву (див. розділ «Протипоказання» та «Медичне обстеження/консультація» у розділі «Особливості застосування»).
Таблиця 5. Час введення системи Мірена жінкам репродуктивного віку
Початок застосування системи Мірена |
|
Післяпологове введення | Післяпологове введення слід відкласти до повної інволюції матки, але не раніше ніж через 6 тижнів після пологів. Якщо інволюція настає занадто повільно, доцільно розглянути питання про введення системи через 12 тижнів після пологів. |
Введення після аборту у першому триместрі вагітності | Мірену можна вводити одразу після аборту у першому триместрі вагітності. У цьому випадку додаткова контрацепція не потрібна. |
Заміна системи Мірена | Провести заміну системи Мірена на нову систему можна в будь-який день менструального циклу. У цьому випадку додаткова контрацепція не потрібна. |
Перехід з іншого методу контрацепції (наприклад з комбінованих гормональних контрацептивів, імплантатів) |
|
У разі труднощів при введенні системи і/або незвичного болю або кровотечі протягом або після введення слід негайно провести фізикальне обстеження та УЗД з метою виключення перфорації.
Жінка повинна пройти повторне обстеження через 4–12 тижнів після введення системи для перевірки наявності ниток та розташування системи в правильному положенні. Проведення лише фізикального обстеження (перевірка ниток) може бути недостатнім для виключення часткової перфорації.
Систему Мірена не можна використовувати як посткоїтальний контрацептив.
Застосування для лікування ідіопатичної менорагії/ гіперменореї та дисменореї.
Система Мірена вводиться в порожнину матки протягом семи днів від початку менструації. Провести заміну системи Мірена на нову систему можна в будь-який час менструального циклу.
Використання системи Мірена з метою захисту ендометрія під час замісної терапії естрогенами.
Для жінок, які застосовують систему Мірена у складі замісної гормональної терапії, можливе її використання в комбінації з пероральними або трансдермальними препаратами, що містять естроген. Оскільки кровомазання протягом перших місяців лікування є поширеним явищем, перед введенням системи Мірена необхідно взяти зіскрібок із порожнини матки з метою оцінки стану ендометрія. Якщо жінка продовжує використовувати систему Мірена як частину замісної терапії гормонами, коли більше немає необхідності в контрацепції, зіскрібок ендометрія слід брати лише у разі виникнення кровотечі після початку терапії естрогенами або в разі її виникнення пізніше у процесі терапії. Мірену можна вводити жінкам з аменореєю у будь-який день або в останні дні менструації або кровотечі відміни.
Під час лікування менорагії та під час локального лікування прогестогенами в комбінації з естрогензамісною терапією система Мірена протягом 5 років виділяє достатню кількість левоноргестрелу для запобігання проліферації ендометрія. При заміні системи Мірена на нову її можна одразу вводити у порожнину матки.
Видалення/заміна
Контрацепція: у разі використання з метою контрацепції систему Мірена необхідно видалити або замінити на нову систему через вісім років після встановлення.
Продовження використання системи з контрацептивною метою після видалення попередньої
- Якщо жінка бажає використовувати той самий метод контрацепції, нову систему можна ввести відразу після видалення попередньої системи.
- Якщо пацієнтка не бажає продовжувати використовувати той самий метод контрацепції, але вагітність не є бажаною, жінці репродуктивного віку слід проводити видалення системи протягом семи днів від початку менструації, якщо менструальний цикл збережений. Якщо систему видалити посеред менструального циклу або якщо у жінки відсутні регулярні менструальні кровотечі і якщо за тиждень до видалення жінка мала статеві стосунки, вона ризикує завагітніти. Для забезпечення контрацептивного захисту слід почати використовувати бар’єрний метод контрацепції (презервативи) щонайменше за 7 днів до видалення системи. Після видалення системи слід негайно почати застосовувати новий метод контрацепції (необхідно дотримуватися інструкції щодо застосування нового методу контрацепції).
Ідіопатична менорагія/гіперменорея та дисменорея: у разі рецидиву симптомів ідіопатичної менорагії/гіперменореї або дисменореї систему Мірена необхідно видалити або замінити на нову систему. Якщо впродовж п’яти років рецидиву симптомів не спостерігалося, можна розглядати подальше використання системи Мірена. Видалити систему Мірена або замінити на нову потрібно найпізніше через вісім років після її встановлення.
Місцева терапія прогестагенами під час замісного лікування естрогенами: систему Мірена необхідно видалити або замінити на нову систему через п’ять років після встановлення.
Систему Мірена слід видаляти обережно, потягнувши за нитки хірургічним пінцетом. Застосування надмірних зусиль або гострих інструментів під час видалення системи може призвести до того, що система зламається.
Після видалення систему Мірена слід оглянути та впевнитися, що вона видалена повністю. Під час складних видалень повідомлялося про поодинокі випадки, коли циліндр з гормоном проходив по горизонтальним плічкам, ховаючи їх усередині. Це не вимагає подальшого втручання якщо було встановлено, що видалена вся система. Вузлики горизонтальних плічок зазвичай не допускають повного відокремлення циліндра з гормоном від Т-подібного корпусу. Якщо нитки непомітні, а система знаходиться у порожнині матки, її можна видалити за допомогою вузького тенакулуму. Для цього може бути потрібно провести розширення цервікального каналу або вжити інших заходів. Введення чи видалення системи може супроводжуватися короткотривалим болем та кровотечею. Процедура може спровокувати вазовагальну реакцію або напад у жінок, хворих на епілепсію.
Інструкція щодо поводження із системою та її застосування
Система Мірена постачається в стерильній упаковці, яку не можна відкривати доти, доки система не буде потрібна для введення. З кожним виробом слід поводитися з дотриманням правил асептики. Якщо цілісність шва упаковки порушена, систему не можна використовувати.
Інструкції щодо введення внутрішньоматкової системи з левоноргестрелом Мірена (20 мкг/24 год)
- Провести гінекологічне обстеження жінки з метою виявлення протипоказань для використання системи Мірена, а також з метою виключення вагітності (див. розділ «Протипоказання» та підрозділ «Медичне обстеження/консультація» в розділі «Особливості застосування»).
- Встановити вагінальне дзеркало так, щоб бачити шийку матки, та ретельно обробити шийку матки та піхву відповідним антисептичним розчином.
- Якщо потрібно, можна скористатися допомогою асистента.
- Захопити верхню губу шийки матки затискачем. При загині матки захопити нижню губу шийки матки затискачем. Як показує практика, цервікальний канал розпрямляється, якщо злегка потягти затискачем. Протягом процедури введення затискач залишається на місці, щоб підтримувати легкий натяг шийки матки проти сили штовхання під час введення.
Обережно переміщують зонд по порожнині матки до дна, щоб визначити напрям цервікального каналу та глибину порожнини матки (за результатами зондування) та щоб виключити наявність патологій матки (наприклад маткової перегородки, фібром підслизової оболонки) або наявність невидаленого внутрішньоматкового контрацептиву. Якщо цервікальний канал занадто вузький, рекомендується провести розширення каналу, при цьому можна застосувати анальгетики або провести парацервікальну блокаду.
Введення
1. Спершу повністю відкрити стерильну упаковку (Рис.1). Після цього використовувати стерильне обладнання та рукавички.
2. Штовхати повзун вперед у напрямку стрілки у найдальше положення для зарядження системи Мірена у трубку для введення
ВАЖЛИВО! Не треба тягнути повзун донизу, оскільки це може призвести до передчасного вивільнення системи Мірена. Після вивільнення систему не можна зарядити у пристрій повторно.
3. Тримати повзун у найдальшому положенні та встановити верхній край фланця відповідно до глибини матки, визначеної за допомогою зонда |
4. Тримаючи повзун у найдальшому положенні, просувати пристрій для введення через цервікальний канал у матку, поки фланець не опиниться на відстані 1,5-2 см від шийки матки |
ВАЖЛИВО! Не потрібно штовхати пристрій для введення надто сильно. У разі необхідності розширити цервікальний канал.
5. Міцно тримати пристрій для введення та тягнути повзун до мітки для того, щоб розкрити горизонтальні плічки системи Мірена (Рис. 5). Для повного розкриття необхідно почекати 5-10 секунд. |
6. Просувати пристрій для введення обережно до дна матки, поки фланець не торкнеться шийки матки. Тепер система Мірена знаходиться у положенні біля дна матки |
7. Міцно утримуючи пристрій для введення в одному положенні, зняти його з системи Мірена, відвівши повзун повністю вниз. Обережно вивести пристрій для введення з матки, тримаючи повзун у найдальшому положенні. Обрізати нитки, залишивши зовні шийки матки приблизно по 2–3 см. |
ВАЖЛИВО! При підозрі на те, що система встановлена у неправильному положенні, слід перевірити її розташування (наприклад, за допомогою ультразвукового дослідження). Видалити систему, якщо вона неправильно розташована у порожнині матки.
Вилучену систему не можна встановлювати вдруге.
Видалення/заміна Систему Мірена можна видалити, обережно потягнувши затискачем за нитки Можна встановити нову систему Мірена одразу після видалення старої. Після видалення систему Мірена слід оглянути та впевнитися, що вона видалена повністю. |
ОТЗЫВЫ МИРЕНА система внутриматочная по 52мг (20 мкг/24 часа) №1
Отзывов пока нет