0 800 50 95 95
066 298 95 95
097 298 95 95
UA | RU

СПИРОНОЛАКТОН-Дарница таблетки по 100мг №30

По рецепту ДАРНИЦА
СПИРОНОЛАКТОН-Дарница таблетки по 100мг №30-0
Код товара: 2334221
Цена от:
123.57 грн.
Цены дествительны только при заказе на сайте!
Доставка
Самовивоз
Наличие в аптеках
Главная информация
Отзывы
Инструкция
Наличие в аптеках
Город
Аптека
Главная информация
ПроизводительДАРНИЦА
Признак производителяОтечественый
Страна производителяУкраина
БрендСПИРОНОЛАКТОН
Первичная упаковкаБлистер
Форма выпускаТаблетки
Количество в упаковке30
Действующее веществоспиронолактон
Можно взрослымМожно
Можно детямМожно
Можна беременнымНет
Можно кормящимНет
Можно аллергикамС осторожностью
Можно диабетикамС осторожностью
Можно водителямНет
Способ примененияВнутренне
Взаимодействие с пищейПосле еды
Условия отпускаПо рецепту
Температура храненияне выше 25 С
Чуствительность к светуНет

Фармакотерапевтична група

Калійзберігаючі діуретики. Антагоністи альдостерону. Спіронолактон. Код АТХ С03D A01.

Спосіб застосування та дози

Лікарський засіб застосовують усередину дорослим та дітям.

Добову дозу лікарського засобу приймають за 1 або 2 прийоми після їди. Застосування добової дози за 1 прийом або перший прийом лікарського засобу при дворазовому застосуванні рекомендується вранці.

Тривалість курсу лікування індивідуальна, у деяких випадках вона може сягати кількох років, при цьому необхідно застосовувати лікарський засіб у найменшій ефективній добовій дозі за умови постійного контролю електролітного складу сироватки крові та показників функції нирок.

Дорослі.

Первинний гіперальдостеронізм.

При підготовці до операції лікарський засіб застосовувати у дозі 100–400 мг на добу.

У разі неможливості оперативного лікування лікарський засіб можна застосовувати як тривалу підтримувальну терапію у найменшій ефективній дозі, яка визначається індивідуально.

У цьому випадку кожні 14 днів початкову дозу допустимо знижувати до досягнення мінімальної ефективної дози. При необхідності застосування менших доз лікарського засобу у слід застосовувати таблетки Спіронолактон-Дарниця у відповідному дозуванні. При тривалому лікуванні рекомендується застосовувати лікарський засіб у комбінації з іншими діуретиками для зменшення побічних ефектів.

Застійна серцева недостатність, набряки, зумовлені нефротичним синдромом.

Лікарський засіб застосовувати у початковій дозі 100 мг на добу за 1 або 2 прийоми. Добова доза також може варіювати у межах від 25 до 200 мг.

У разі призначення більш високих доз лікарський засіб можна застосовувати у комбінації з іншими діуретиками, що діють у більш проксимальних відділах ниркових канальців. У цьому випадку слід провести корекцію дози спіронолактону.

Есенціальна артеріальна гіпертензія.

Лікарський засіб застосовувати у початковій дозі 50–100 мг на добу за 1 або 2 прийоми у комбінації з іншими антигіпертензивними препаратами. Лікування слід продовжувати не менше 2 тижнів, оскільки до кінця цього періоду досягається максимальний антигіпертензивний ефект. Подальша корекція дози індивідуальна, залежно від досягнутого ефекту.

Цироз печінки, що супроводжується асцитом або набряками.

Якщо співвідношення Na+/K+ у сечі більше 1, лікарський засіб застосовувати у початковій дозі 100 мг на добу. Максимальна добова доза – 100 мг/добу. Якщо це співвідношення менше 1, лікарський засіб застосовувати у дозі 200 мг на добу, при цьому максимальна добова доза – 400 мг/добу.

Гіпокаліємія.

Лікарський засіб застосовувати у дозі 25–100 мг на добу пацієнтам, яким недостатньо харчових добавок із калієм або інших методів калійзамісної терапії.

Діти.

Лікарський засіб застосовувати у дозі 1–3 мг/кг маси тіла на добу за 1 або 2 прийоми. У разі підтримувальної терапії у комбінації з іншими діуретиками добова доза становить 1–2 мг/кг маси тіла.

Пацієнти літнього віку.

Лікарський засіб рекомендується застосовувати у нижчих дозах із наступним поступовим збільшенням до досягнення максимального ефекту. Слід брати до уваги, що у цієї категорії хворих бувають печінкові та ниркові порушення, які можуть впливати на метаболізм препарату та його екскрецію.

Діти.

Лікарський засіб застосовують у педіатричній практиці за призначенням лікаря.

Передозування

Симптоми: сонливість/млявість, сплутаність свідомості, макулопапульозні або еритематозні висипи, нудота, блювання, запаморочення, діарея, аритмія, порушення провідності серця, електролітні порушення, такі як гіпонатріємія, гіпокаліємія або гіперкаліємія, особливо у пацієнтів із порушеннями функції нирок. У пацієнтів із тяжкими захворюваннями печінки може виникнути печінкова кома, однак малоймовірно, що це пов’язано з гострим передозуванням спіронолактону.

Гіперкаліємія може проявлятися парестезією, слабкістю, млявим паралічем чи спазмом м’язів, і її важко клінічно відрізнити від гіпокаліємії. Зміни на ЕКГ – перші специфічні симптоми порушення обміну калію.

Лікування гіперкаліємії: симптоматичне, специфічного антидоту немає.

Слід підтримувати водно-електролітний і кислотно-лужний баланс застосуванням діуретиків, що виводять калій, парентеральним введенням глюкози з інсуліном, у складних випадках − проведенням гемодіалізу.

Лікування гіпонатріємії: розчин хлориду натрію 1М або, при одночасному ацидозі, розчин гідрокарбонату натрію 1М, відповідно, вводити як добавку до розчину-носія.

Побічні ефекти

Побічні реакції є наслідком конкурентного антагонізму альдостерону, що збільшує екскрецію калію та антиандрогенну дію спіронолактону.

Всі побічні реакції приведено за системами органів та частотою: дуже часто (≥ 1/10), часто (≥ 1/100 – < 1/10), нечасто (≥ 1/1 000 – < 1/100), рідко (≥ 1/10000 – < 1/1000), дуже рідко (< 1/10 000), частота невідома (не може бути оцінена за наявними даними).

З боку органів зору: нечасто – порушення зору.

З боку респіраторної системи, органів грудної клітки та середостіння: дуже рідко – зміна тембру голосу7.

З боку шлунково-кишкового тракту: часто – нудота, блювання; нечасто – сухість у роті; рідко – біль у животі та шлунку, діарея, гастрит, виразка шлунка та дванадцятипалої кишки, шлункова кровотеча; частота невідома – зниження апетиту, запор, кишкові коліки.

З боку печінки і жовчовивідних шляхів: дуже рідко – гепатит; частота невідома – порушення функції печінки.

З боку нирок та сечовидільної системи: дуже рідко – гостра ниркова недостатність.

З боку ендокринної системи: нечасто – порушення менструації; дуже рідко – гірсутизм.

З боку обміну речовин, метаболізму: дуже часто – гіперкаліємія1; часто – гіперкаліємія2; рідко – гіпонатріємія, дегідратація, порфірія; частота невідома – гіперкреатинемія, підвищення рівня сечовини у плазмі крові, гіперурикемія, метаболічний гіперхлоремічний ацидоз або алкалоз.

З боку нервової системи та психіки: нечасто – головний біль, сонливість3, сплутаність свідомості; дуже рідко – параліч, параплегія; частота невідома – запаморочення, атаксія, летаргія, загальмованість.

З боку серцево-судинної системи: дуже часто – аритмія4; дуже рідко – васкуліт; частота невідома – артеріальна гіпотензія, порушення ортостатичної регуляції.

З боку крові та лімфатичної системи: дуже рідко – лейкопенія (у тому числі агранулоцитоз), тромбоцитопенія, еозинофілія; частота невідома – мегалобластна або апластична анемія.

З боку імунної системи: рідко – реакції гіперчутливості.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: рідко – висипання, кропив’янка; дуже рідко – алопеція, кільцеподібна еритема та зміни шкіри, подібні до червоного вовчака та червоного плескатого лишаю, екзема; частота невідома – бульозний пемфігоїд6, гіпертрихоз, синдром Стівенса-Джонсона, гіперемія, свербіж, токсичний епідермальний некроліз, медикаментозна гарячка, медикаментозна реакція з еозинофілією та системними проявами (DRESS-синдром).

З боку опорно-рухової системи та сполучної тканини: дуже рідко – остеомаляція; частота невідома – спазм м’язів, судоми м’язів нижніх кінцівок.

З боку репродуктивної системи та функції молочних залоз: дуже часто – зниження лібідо, еректильна дисфункція, гінекомастія (у чоловіків), порушення менструального циклу, дисменорея, аменорея8, метрорагія у період менопаузи, підвищена чутливість сосків, набухання та болючість молочних залоз у жінок, біль у грудях (у чоловіків), збільшення молочної залози; часто – безпліддя5; нечасто – порушення статевої потенції; частота невідома – доброякісні пухлини молочних залоз.

Загальні розлади: нечасто – астенія, підвищена втомлюваність.

Лабораторні показники: дуже рідко – підвищення вмісту сечовини сироватки крові, підвищення вмісту креатиніну сироватки крові; частота невідома – підвищення вмісту глікозильованого гемоглобіну (HbA1c)6.

Зазвичай після припинення прийому спіронолактону небажані ефекти зникають.

 

Отзывы

ОТЗЫВЫ СПИРОНОЛАКТОН-Дарница таблетки по 100мг №30

Отзывов пока нет

Инструкция