0 800 50 95 95
066 298 95 95
097 298 95 95
UA | RU

АЛОПУРИНОЛ таблетки по 100мг №50

БОРЩАГІВСЬКИЙ ХФЗ
АЛОПУРИНОЛ таблетки по 100мг №50-0
АЛОПУРИНОЛ таблетки по 100мг №50-1
АЛОПУРИНОЛ таблетки по 100мг №50-thumb0
АЛОПУРИНОЛ таблетки по 100мг №50-thumb1
Код товару: 37
Доставка
Самовивіз
Наявність в аптеках
Основна інформація
Відгуки
Інструкція
Наявність в аптеках
Місто
Аптека
Основна інформація
ВиробникБОРЩАГІВСЬКИЙ ХФЗ
Ознака виробникаВітчизняний
Країна виробникаУкраїна
БрендАЛОПУРИНОЛ
Первинна упаковкаблістер
Форма випускутаблетки
Кількість в упаковці50
Діюча речовинаАллопуринол
Можна дорослимМожна
Можна дітямз 3 років
Можна вагітнимНі
Можна годуючимНі
Можна алергікамЗ обережністю
Можна діабетикамЗ обережністю
Можна водіямНі
Спосіб застосуваннявнутрішньо
Взаємодія з їжеюПісля прийому їжі
Умови відпускуБез рецепту
Температура зберіганняне вище 25 С
Чутливість до світлаНі

Фармакотерапевтична група

Засоби, які застосовуються при подагрі. Препарати, що пригнічують утворення сечової кислоти. Алопуринол. Код АТХ М04А А01.

Спосіб застосування та дози

Приймати після їди, не розжовуючи, запиваючи великою кількістю води.

Дорослим та дітям віком від 10 років добову дозу визначати індивідуально залежно від рівня сечової кислоти в сироватці крові. Алопуринол слід застосовувати в низьких дозах, наприклад 100 мг/добу, щоб зменшити ризик розвитку побічних реакцій і збільшувати дозу лише у разі незадовільного рівня уратів в сироватці крові. Слід бути особливо обережними при порушеній функції нирок.

Зазвичай добова доза становить 100-300 мг/добу. За необхідності початкову дозу поступово підвищувати на 100 мг кожні 1-3 тижні до отримання максимального ефекту. Підтримуюча доза зазвичай становить 200-600 мг/добу. В окремих випадках дозу препарату можна підвищити до 600-800 мг/добу.

Якщо добова доза перевищує 300 мг, її слід розподілити на 2-4 рівних прийоми.

При підвищенні дози необхідно проводити контроль рівня оксипуринолу в сироватці крові, який не має перевищувати 15 мкг/мл (100 мкмоль).

Максимальна разова доза становить 300 мг, максимальна добова доза – 800 мг.

Дітям віком від 3 до 6 років призначати у добовій дозі 5 мг/кг маси тіла, віком від 6 до 10 років – 10 мг/кг маси тіла. Кратність прийому становить 3 рази на добу, максимальна добова доза – 400 мг.

Ниркова недостатність

Лікування слід починати з добової дози 100 мг та підвищувати тільки у випадку недостатньої ефективності препарату. При підборі дози слід керуватися показником кліренсу креатиніну:

Кліренс креатиніну

Добова доза Алопуринолу

Більше 20 мл/хв

Стандартна доза 100-300 мг

10-20 мл/хв

100-200 мг

Менше 10 мл/хв

100 мг або вищі дози з більшими інтервалами між прийомами (через 1-2 або більше днів залежно від стану пацієнта та функціональної здатності нирок)

Пацієнтам, які перебувають на гемодіалізі, після кожного сеансу гемодіалізу (2-3 рази на тиждень) слід застосовувати 300-400 мг Алопуринолу.

Для профілактики гіперурикемії при цитотоксичній терапії неопластичних та мієлопроліферативних захворювань Алопуринол призначати по 400 мг/добу. Препарат слід приймати за 2-3 дні до початку або одночасно з антибластомною терапією та продовжувати прийом впродовж кількох днів після закінчення специфічного лікування.

Важливо забезпечити адекватну гідратацію для підтримки оптимального діурезу та олужнювати сечу для збільшення розчинності уратів у сечі.

Тривалість лікування залежить від перебігу основного захворювання.

Пацієнти літнього віку

За відсутності конкретних даних слід застосовувати мінімальні ефективні дози.

При порушенні функції печінки дозу препарату слід зменшувати до мінімальної ефективної.

Діти.

Препарат не застосовувати дітям віком до 3 років.

Передозування

Повідомлялося про прийом 22,5 г алопуринолу без подальших негативних реакцій. Після прийому 20 г алопуринолу в іншого пацієнта спостерігалися такі симптоми як нудота, блювання, діарея і запаморочення. Після тривалого прийому 200-400 мг алопуринолу на добу пацієнтами з порушеннями функції нирок описані тяжкі симптоми інтоксикації (шкірні реакції, гарячка, гепатит, еозинофілія і загострення ниркової недостатності).

Абсорбція великої кількості алопуринолу може призводити до значного пригнічення активності ксантиноксидази, що не повинно спричиняти ніяких небажаних ефектів. Проте у випадку одночасного застосування з аденіном арабінозидом, 6-меркаптопурином або азатіоприном підвищується токсичність цих препаратів і прийом алопуринолу супроводжується значною побічною дією.

Симптоми: нудота, блювання, діарея, запаморочення, головний біль, сонливість, абдомінальний біль. В окремих випадках − ниркова недостатність, гепатит.

Лікування: симптоматичне, слід застосовувати підтримуючі заходи. Адекватна гідратація для підтримання оптимального діурезу сприяє екскреції алопуринолу та його метаболітів. За необхідності – гемодіаліз. Специфічний антидот невідомий.

Побічні ефекти

Найбільш поширеними побічними реакціями при застосуванні алопуринолу є шкірні висипи. Частота побічних реакцій зростає при порушенні функції нирок та/або печінки або при одночасному застосуванні з ампіциліном або амоксициліном.

Частота розвитку побічних реакцій може залежати від захворювання, від отриманої дози, а також від взаємодії з іншими лікарськими засобами.

На початку лікування алопуринолом можуть виникати реактивні напади подагри через мобілізацію сечової кислоти з подагричних вузликів та інших депо.

Оцінка побічних реакцій базується на інформації про їх частоту: дуже часто (≥ 1/10), часто (≥ 1/100 до < 1/10), нечасто (≥ 1/1000 до < 1/100), рідко (≥ 1/10 000 до < 1/1000), дуже рідко (< 1/10 000), невідомо (не можна оцінити за наявними даними).

Система крові та лімфатична система (особливо у пацієнтів з порушенням функції нирок та/або печінки).

Рідко:

  • тяжке ушкодження кісткового мозку (тромбоцитопенія, агранулоцитоз, апластична анемія).

Дуже рідко:

  • лейкопенія, лейкоцитоз, гранулоцитоз, еозинофілія, гемолітична анемія, порушення згортання крові, гостра істинна еритроцитарна аплазія.

Імунна система.

Рідко:

  • реакції гіперчутливості, у т.ч. шкірні реакції.

Дуже рідко:

  • лімфаденопатія, в т.ч. ангіоімунобластна Т-клітинна лімфома (зазвичай оборотна при відміні препарату); анафілаксія, в тому числі анафілактичний шок;
  • артралгія.

Повідомлялося про розвиток гіперсенситивного синдрому уповільненого типу (DRESS-синдрому) з гарячкою, висипаннями, васкулітом, лімфаденопатією, псевдолімфомою, артралгією, лейкопенією, еозинофілією, гепато-спленомегалією, абнормальними тестами функції печінки та синдромом зникнення жовчних шляхів (руйнування і зникнення внутрішньопечінкових жовчних проток), що відбуваються в різних комбінаціях. Інші органи також можуть бути ушкоджені (наприклад, печінка, легені, нирки, підшлункова залоза, міокард, товста кишка). При виникненні таких реакцій (це може трапитися в будь-який час впродовж лікування) застосування алопуринолу слід скасувати негайно і назавжди.

Пацієнтам із синдромом гіперчутливості та SJS/TEN не слід проводити повторне лікування. Кортикостероїди можуть бути корисними для усунення шкірних реакцій гіперчутливості. При виникненні генералізованих реакцій гіперчутливості зазвичай спостерігаються порушення функції нирок та/або печінки, особливо у випадку летального наслідку.

Шкіра та підшкірна клітковина.

Часто;

  • висип.

Рідко:

  • ексфоліативний дерматит, синдром Стівенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз.

Дуже рідко:

  • ангіоедема (може виникати з/без симптомів генералізованої реакції гіперчутливості), фіксована медикаментозна еритема, алопеція, знебарвлення/зміна кольору волосся.

Шкірні реакції є найбільш поширеними реакціями і можуть виникнути в будь-який період лікування. Вони можуть проявлятися у вигляді свербежу, макулопапульозного, пурпуроподібного висипу, іноді з лущенням, і рідко у вигляді ексфоліативного дерматиту, такого як синдром Стівенса-Джонсона (SJS) та токсичний епідермальний некроліз (TEN). Найвищий ризик розвитку SJS/TEN або інших серйозних реакцій гіперчутливості існує впродовж перших тижнів лікування. Найкращі результати купірування таких реакцій досягаються завдяки ранній діагностиці та негайному припиненню застосування будь-якого підозрюваного препарату. Прийом алопуринолу слід негайно припинити при виникненні таких реакцій. Після усунення легких реакцій застосування алопуринолу за необхідності можна відновити в низькій дозі (наприклад, 50 мг/добу) з поступовим її підвищенням. Було показано, що наявність алелі HLA-B*5801 пов’язана з ризиком розвитку алопуринол-асоційованого синдрому гіперчутливості і SJS/TEN. Доказовість генотипування як скринінгового інструменту для прийняття рішень щодо лікування алопуринолом не встановлена. Якщо при застосуванні алопуринолу висипи рецидивують, препарат слід негайно відмінити, оскільки можуть виникнути більш серйозні реакції гіперчутливості (див. розділ «Побічні реакції. Імунна система»). Якщо розвиток SJS/TEN або інших серйозних реакцій гіперчутливості не можна виключити, не слід повторно застосовувати алопуринол через можливість тяжкої реакції або навіть летального наслідку. Клінічний діагноз SJS/TEN залишається основою для прийняття рішення. Якщо такі реакції виникають будь-коли під час лікування, застосування алопуринолу слід негайно та назавжди припинити.

Інфекції та інвазії.

Дуже рідко:

  • фурункульоз.

Метаболічні порушення.

Дуже рідко:

  • цукровий діабет, гіперліпідемія.

На початку лікування можливі реактивні напади подагри.

Психічні порушення.

Дуже рідко:

  • депресія.

Нервова система.

Дуже рідко:

  • головний біль, атаксія, кома, нейропатії, судоми, периферичні неврити, парестезії, паралічі, сонливість, спотворення смакових відчуттів;
  • запаморочення.

Невідомо:

  • асептичний менінгіт.

Органи зору.

Дуже рідко:

  • катаракта (особливо у пацієнтів літнього віку, при тривалому застосуванні високих доз), макулопатія, порушення зору.

Органи слуху та вестибулярний апарат.

Дуже рідко:

  • вертиго.

Серцево-судинна система.

Дуже рідко:

  • стенокардія, брадикардія, артеріальна гіпертензія;
  • васкуліти.

Травний тракт.

Нечасто:

  • нудота, блювання (можна уникнути, приймаючи алопуринол після їжі), діарея.

Дуже рідко:

  • зміна ритму дефекації, стоматит, стеаторея, гематемезис;
  • абдомінальний біль.

Гепатобіліарна система.

Нечасто:

  • безсимптомне підвищення показників печінкових функціональних тестів.

Дисфункція печінки (зазвичай оборотна при відміні препарату) може виникати без явних ознак генералізованих реакцій гіперчутливості.

Рідко:

  • гепатит (включаючи гепатонекроз та гранулематозний гепатит), гострий холангіт.

Сечовидільна система.

Дуже рідко:

  • інтерстиціальний нефрит, гематурія, уремія;
  • нефролітіаз.

Розлади репродуктивної системи та молочних залоз.

Дуже рідко:

  • Гінекомастія, імпотенція, чоловіче безпліддя;
  • нічна полюція.

Опорно-рухова система та сполучна тканина.

Дуже рідко:

  • міопатія/міалгія, ксантинові відкладення у тканинах, у тому числі в м’язах.

Загальні порушення.

Дуже рідко:

  • Астенія, гарячка, відчуття нездужання, набряки.

Гарячка може виникати з/без симптомів генералізованих реакцій гіперчутливості.

Лабораторні дослідження

Часто:

  • Підвищення рівня ТТГ в крові.

Виявлення підвищеного рівня тиреотропного гормону (ТТГ) у відповідних дослідженнях не свідчило про будь-який вплив на рівні вільного Т4 або виявлялися рівні ТТГ, що вказували на субклінічний гіпотиреоз.

Відгуки

ВІДГУКИ АЛОПУРИНОЛ таблетки по 100мг №50

Відгуків ще немає

Інструкція