0 800 50 95 95
066 298 95 95
097 298 95 95
UA | RU

НОМІГРЕН таблетки №10

За рецептом БОСНАЛЕК
НОМІГРЕН таблетки №10-0
Код товару: 7725
Ціна від:
332.8 грн.
Ціни дійсні тільки при замовленні на сайті!
Доставка
Самовивіз
Наявність в аптеках
Основна інформація
Відгуки
Інструкція
Наявність в аптеках
Місто
Аптека
Основна інформація
ВиробникБОСНАЛЕК
Ознака виробникаІмпортний
Країна виробникаБоснія і Герцеговина
БрендНОМІГРЕН
Первинна упаковкатуба
Форма випускутаблетки
Кількість в упаковці10
Діюча речовинаКамілофін
Можна дорослимМожна
Можна дітямні
Можна вагітнимНі
Можна годуючимНі
Можна алергікамЗ обережністю
Можна діабетикамМожна
Можна водіямНі
Спосіб застосуваннявнутрішньо
Взаємодія з їжеюНе має значення
Умови відпускуЗа рецептом
Температура зберіганняне вище 25 С
Чутливість до світлаНі

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються при мігрені. Алкалоїди ріжків. Ерготамін, комбінації без психолептиків.

Код АТХ N02С А52.

Спосіб застосування та дози

Препарат рекомендований для перорального застосування на початкових (продромальних) стадіях нападу. Якщо лікар не призначив інше, слід застосовувати препарат для:

  • припинення нападу мігрені (залежно від ступеня тяжкості проявів):

Виражена мігрень.

По 1–2 таблетки на початку нападу головного болю, у разі необхідності – ще 1 таблетку через 30 хвилин після прийому першої та через кожні півгодини за потреби, максимум – 4 таблетки на добу. Рекомендується застосовувати препарат не більше 2 разів на тиждень з інтервалом між прийомами мінімум 4 дні. Максимальна тижнева доза не повинна перевищувати 10 таблеток. Рекомендовано не більше 2 терапевтичних курсів протягом 1 місяця.

Помірно виражена мігрень.

По 1 таблетці на початку нападу. Максимальна добова доза – 4 таблетки. Загальна тижнева доза не повинна перевищувати 10 таблеток.

  • припинення та короткострокова профілактика кластерного головного болю.

Для припинення і короткочасної профілактики нападу у пацієнтів з регулярними нападами.

По 4–5 таблеток (3–4 мг у перерахунку на ерготамін) на добу за кілька прийомів протягом 3 тижнів. Приймати за 30–60 хвилин до очікуваного нападу.

Проведення короткочасної профілактики для пацієнтів з нічними нападами болю.

По 1–2 таблетки (1–2 мг у перерахунку на ерготамін) перед сном.

З метою запобігання небажаним побічним реакціям необхідно уникати прийому надмірних доз. Для цього важливо не перевищувати рекомендовану максимальну тижневу дозу, що становить не більше 10 таблеток.

Пацієнти літнього віку.

Відсутні дані щодо необхідності коригування дози препарату пацієнтам літнього віку. Але оскільки такі захворювання, як ішемічна хвороба серця, захворювання нирок і печінки, тяжка артеріальна гіпертензія, що часто виявляються у пацієнтів літнього віку, належать до протипоказань, рекомендується з обережністю застосовувати цей лікарський засіб для цієї вікової групи. Пацієнтам віком від 65 років препарат не застосовують.

Діти.

Не застосовувати.

Передозування

Симптоми: нудота, блювання, діарея, слабкість, відчуття холоду, біль, поколювання або ціаноз кінцівок; судоми; оніміння м’язів, шум у вухах, сильний головний біль, запаморочення, біль у грудях, артеріальна гіпертензія або гіпотензія, тахікардія, утруднене дихання, сонливість, сплутаність свідомості, ступор, судоми, шок, слабкий пульс.

У разі систематичного (хронічного) передозування препарату можливі прояви симптомів і ускладнень, пов’язаних із впливом компонентів препарату, а саме ерготаміну (ерготизм) та/або кофеїну (кофеїнізм).

Ерготизм визначається як інтенсивна артеріальна вазоконстрикція з ознаками та симптомами периферичної судинної ішемії кінцівок, такими як оніміння, поколювання і біль у кінцівках, ціаноз, відсутність периферичного пульсу. Це, якщо вчасно не розпочати лікування, може призвести до гангрени. Крім того, ерготизм може також включати ознаки та симптоми судинної ішемії інших тканин (нирковий або церебральний вазоспазм). У більшості випадків ерготизм пов’язаний з хронічною інтоксикацією та/або передозуванням. Токсичний ефект при дозі ерготаміну 15 мг триває 24 години, а при дозі 40 мг – кілька днів.

Кофеїнізм може виникати при прийомі високих доз кофеїну (250–700 мг). Проявляється збудженням або депресією, занепокоєнням, тривогою, яка доходить іноді до паніки, порушенням сну, розширенням зіниць, порушенням координації, почервонінням і сухістю шкіри, сильною спрагою, м’язовими посмикуваннями, нудотою, шлунково-кишковими розладами, аритмією, посиленням діурезу. Зрідка при отруєнні можливі психози за типом білої гарячки (делірій). Вихід з інтоксикації часто супроводжується пульсуючим головним болем, запамороченням, болями в серці, шумом у вухах, порушенням чіткості зору, безсонням. Кофеїн, як і інші симпатоміметики, потенційно може спричиняти медикаментозну гіпертермію.

Лікування: промивання шлунка не пізніше 4 годин після прийому препарату із застосуванням активованого вугілля та сульфату магнію.

Якщо зберігається вазоконстрикція, необхідно застосовувати судинорозширювальні засоби, але з обережністю, щоб не посилити вже наявну артеріальну гіпотензію. З метою зниження ризику розвитку тромбозу можна ввести внутрішньовенно гепарин або декстран. При необхідності пацієнта слід зігріти, але не сильно. Необхідно стежити за вентиляцією легень, усунути артеріальну гіпотензію, контролювати судоми.

Якщо наявні прояви інтоксикації кофеїном, необхідно обмежити вживання продуктів, напоїв та лікарських засобів, що містять метилксантини. Звичайні каву і газовані напої замінюють декофеїнізованими. Пацієнти повинні бути проінформовані про те, в яких продуктах, напоях, лікарських засобах містяться метилксантини (кофеїн). Поступова відміна кофеїну дає змогу уникнути вираженого абстинентного синдрому; у разі головного болю призначають аналгетики. Рекомендовано повноцінний відпочинок.

Побічні ефекти

Виявляються головним чином при тривалому лікуванні і застосуванні великих доз препарату.

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості у вигляді кропив’янки або почервоніння шкіри, слизових оболонок очей і носоглотки. У разі прояву таких побічних ефектів слід одразу припинити застосування препарату та проконсультуватися з лікарем.

Інколи можливі такі прояви реакції гіперчутливості, як анафілактичний шок або агранулоцитоз.

Анафілактичний шок проявляється такими ознаками: холодний піт, запаморочення, нудота, блідість, утруднене дихання, набряк обличчя, свербіж, серцева недостатність, слабкий пульс, відчуття холоду. Ці побічні ефекти можуть виникати одразу після прийому препарату або через 1 годину. Якщо спостерігається прояв будь-яких із цих симптомів, необхідно надати першу допомогу: забезпечити пацієнту можливість глибоко дихати, звільнити дихальні шляхи, перевести пацієнта в горизонтальне положення, викликати лікаря.

Агранулоцитоз проявляється гарячкою, відчуттям холоду, болем у горлі, труднощами з ковтанням, запаленням слизової оболонки порожнини рота, носа, горла і статевих органів. Швидкість осідання еритроцитів висока, кількість гранулоцитів низька або вони відсутні, підвищені показники гемоглобіну, червоних кров’яних клітин і тромбоцитів. Якщо є підозра на агранулоцитоз, слід провести аналіз крові та у разі необхідності відмовитися від застосування препарату.

З боку центральної нервової системи: парестезії (відчуття поколювання), гіпестезія (оніміння), слабкість, запаморочення, пригнічення свідомості, безсоння, обмеженість рухів, медикаментозний головний біль, сонливість, галюцинації, судоми.

З боку органів зору: нечіткість зору як результат порушення акомодації; поява рухливих зелених зірок («мушок») у полі зору, що може свідчити про розвиток глаукоми.

З боку органів слуху та лабіринту: вертиго, дзвін у вухах.

Респіраторні, торакальні та медіастинальні розлади: задишка. Були зареєстровані випадки плевролегеневого фіброзу.

З боку серцево-судинної системи: міокардіальна ішемія, ціаноз, відчуття холоду у кінцівках, гангрена, слабкий пульс, біль у ділянці серця, зміни на ЕКГ, транзиторна тахікардія або брадикардія, артеріальна гіпертензія, периферична вазоконстрикція; у поодиноких випадках – шум у вухах, інфаркт, фіброз ендокарду.

З боку травного тракту: нудота та блювання (не пов’язані з мігренню), біль в епігастральній ділянці, сухість у роті, біль у животі, діарея. Випадки заочеревинного фіброзу та ішемії кишечнику.

З боку шкіри та підшкірної тканини: локалізований набряк, свербіж, висипання, почервоніння шкіри, набряк обличчя.

З боку опорно-рухового апарату: біль у м’язах спини і кінцівок, міалгія, судоми м’язів нижніх кінцівок.

Загальні порушення: м’язова слабкість.

Дослідження: відсутність пульсу; може впливати на результати лабораторних досліджень щодо вмісту в крові глюкози та сечової кислоти, можливе підвищення кліренсу креатиніну, збільшення екскреції натрію та кальцію, незначне підвищення концентрації 5-гідроксііндолоцтової кислоти, ванілілмигдалевої кислоти та катехоламінів у сечі.

Травми, отруєння та процедурні ускладнення: ерготизм, кофеїнізм.

Ерготизм проявляється як інтенсивна артеріальна вазоконстрикція з ознаками і симптомами периферичної судинної ішемії кінцівок та інших тканин. При неконтрольованому, надмірному та тривалому застосуванні препаратів, що містять ерготамін, можуть відбуватися фіброзні зміни, зокрема, у плеврі і заочеревинному просторі. Є рідкісні повідомлення про фіброзні зміни серцевих клапанів. При тривалому і безперервному лікуванні можлива поява головного болю, спричиненого застосуванням цього лікарського засобу. Прийом високих доз кофеїну (250–700 мг/добу) може призвести до кофеїнізму. Синдром кофеїнізму характеризується занепокоєнням, порушенням сну (за аналогією з тривожними станами), депресією, тахіпное, при раптовій відміні – посиленням гальмування центральної нервової системи з появою відчуття підвищеної втомлюваності, сонливості, м’язового напруження, депресії; відчуттям серцебиття, стиснення у грудях; аритмією, посиленням секреції шлунка.

 

Відгуки

ВІДГУКИ НОМІГРЕН таблетки №10

Відгуків ще немає

Інструкція