0 800 50 95 95
066 298 95 95
097 298 95 95
UA | RU

НИКСАР таблетки по 10мг №10

По рецепту А. МЕНАРИНИ МЕНЬЮФЕКЧУРИНГ ЛОДЖИСТИКС ЭНД СЕРВИСИЗ С.Р.Л
НИКСАР таблетки по 10мг №10-0
Код товара: 4926421
Доставка
Самовивоз
Наличие в аптеках
Главная информация
Отзывы
Инструкция
Наличие в аптеках
Город
Аптека
Главная информация
ПроизводительА. МЕНАРИНИ МЕНЬЮФЕКЧУРИНГ ЛОДЖИСТИКС ЭНД СЕРВИСИЗ С.Р.Л
Признак производителяИмпортный
Страна производителяИталия
БрендНИКСАР
Первичная упаковкаБлистер
Форма выпускаТаблетки
Количество в упаковке10
Можно взрослымМожно
Можно детямС 5 лет
Можна беременнымНет
Можно кормящимНет
Можно аллергикамС осторожностью
Можно диабетикамМожно
Можно водителямС осторожностью
Способ примененияВнутренне
Взаимодействие с пищейДо приема пищи
Условия отпускаПо рецепту
Температура храненияне выше 25 С
Чуствительность к светуНет

Фармакотерапевтична група

Антигістамінні засоби для системного застосування. Інші антигістамінні засоби для системного застосування. Код АТХ R06A X29.

Спосіб застосування та дози

Спосіб застосування.

Пероральне застосування.

Таблетку, що диспергується в ротовій порожнині, необхідно покласти в порожнину рота, де вона швидко диспергується у слині, тож її легко можна проковтнути.

Альтернативно таблетку, що диспергується в ротовій порожнині, можна диспергувати у воді перед застосуванням. Грейпфрутовий сік або будь-які інші фруктові соки не слід використовувати для диспергування (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

Дозування.

Педіатрична популяція.

  • Діти віком від 6 до 11 років з масою тіла не менше 20 кг.

10 мг біластину (1 таблетка, що диспергується в ротовій порожнині) 1 раз на добу для полегшення симптомів алергічного ринокон’юнктивіту (сезонного алергічного риніту і цілорічного алергічного риніту) і кропив’янки.

Таблетку, що диспергується в ротовій порожнині, слід застосовувати за 1 годину до або через 2 години після прийому їжі або фруктового соку (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

  • Діти віком до 6 років з масою тіла до 20 кг.

Наявні на сьогодні дані описано в розділах «Особливості застосування», «Побічні реакції», «Фармакодинаміка» та «Фармакокінетика», але рекомендації стосовно дозування не можуть бути надані. Тому біластин не слід застосовувати у цій віковій групі.

Дорослі та підлітки (віком від 12 років) можуть застосовувати таблетки біластину по 20 мг.

Тривалість лікування.

При алергічному ринокон’юнктивіті лікування слід обмежити періодом впливу алергенів. У разі сезонного алергічного риніту лікування можна припинити після зникнення симптомів і відновити після їх повторної появи. У разі цілорічного алергічного риніту протягом періодів впливу алергенів пацієнтам можна запропонувати безперервне лікування. У разі кропив’янки курс лікування залежить від типу, тривалості та динаміки скарг.

Особливі групи пацієнтів.

Порушення функції нирок. Безпека й ефективність застосування біластину дітям з порушенням функції нирок не встановлені. Дослідження, проведені за участю дорослих з груп особливого ризику (пацієнти з порушенням функції нирок), показали, що необхідності коригувати дозу біластину для дорослих немає (див. розділ «Фармакокінетика»).

Порушення функції печінки. Безпека й ефективність застосування біластину дітям з порушенням функції печінки не встановлені. Досвід клінічного застосування пацієнтам з порушенням функції печінки відсутній як щодо дорослих, так і щодо педіатричних пацієнтів. Однак, оскільки біластин не метаболізується і виводиться з сечею та калом у незміненому вигляді, порушення функції печінки не повинно призводити до збільшення його системної дії до небезпечного рівня у дорослих пацієнтів. Тому дорослим пацієнтам з порушенням функції печінки коригувати дозу не потрібно (див. розділ «Фармакокінетика»).

Діти

Оскільки ефективність і безпека застосування біластину дітям віком до 2 років не встановлені, а досвід клінічного застосування дітям віком від 2 до 5 років невеликий, біластин не слід призначати цим віковим групам.

Передозування

Дані щодо передозування у дітей відсутні.

Інформація стосовно гострого передозування біластином була отримана в ході клінічних випробувань, проведених під час розробки за участю дорослих, та постмаркетингового спостереження. У клінічних дослідженнях після призначення 26 дорослим здоровим добровольцям біластину в дозах, що перевищували терапевтичну в 10–11 разів (220 мг у вигляді одноразової дози або 200 мг на добу протягом 7 днів), частота виникнення побічних реакцій була вдвічі вищою, ніж на тлі застосування плацебо. До побічних реакцій, про які найчастіше повідомлялося, належали запаморочення, головний біль і нудота. Повідомлень про серйозні побічні реакції та значне подовження інтервалу QTc не було. Інформація, зібрана під час постмаркетингового спостереження, відповідає даним, отриманим упродовж клінічних випробувань.

У ретельному перехресному дослідженні інтервалів QT/QTc за участю 30 здорових дорослих добровольців критична оцінка впливу багаторазової дози біластину (100 мг × 4 дні) на реполяризацію шлуночків не виявила значного подовження інтервалу QTc.

У разі передозування рекомендується симптоматичне та підтримуюче лікування.

Специфічний антидот біластину невідомий.

Побічні ефекти

Загальний профіль безпеки у пацієнтів педіатричного профілю. Під час клінічної розробки частота, тип і тяжкість побічних реакцій у підлітків (віком від 12 до 17 років) були такими ж, як у дорослих. Інформація, зібрана в цій групі (підлітки) протягом постмаркетингового спостереження, підтвердила результати клінічних випробувань.

Відсоток дітей (2–11 років), у яких спостерігалися побічні реакції після лікування алергічного ринокон’юнктивіту або хронічної ідіопатичної кропив’янки біластином у дозі 10 мг протягом 12-тижневого контрольованого клінічного дослідження, був порівнянний з відсотком пацієнтів, які отримували плацебо (68,5 % проти 67,5 %).

Відповідні побічні реакції, що найчастіше відмічалися у 291 дитини (2–11 років), яка отримувала біластин (у формі таблеток, що диспергуються в ротовій порожнині) в ході клінічних випробувань (#260 дітей отримували препарат у клінічному дослідженні безпеки, 31 дитина – у дослідженні фармакокінетики), включали головний біль, алергічний кон’юнктивіт, риніт і біль у животі. Ці ж побічні реакції відзначалися з порівнянною частотою у 249 пацієнтів, які отримували плацебо.

Таблиця з даними про побічні реакції у пацієнтів педіатричного профілю. Нижче в таблиці наведено побічні реакції, що, вірогідно, були пов’язані з біластином та відзначалися більш ніж у 0,1 % дітей (2–11 років), які отримували біластин під час клінічної розробки.

Частота виникнення побічних реакцій розподіляється таким чином: дуже часто (≥ 1/10); часто (≥ 1/100 – < 1/10); нечасто (≥ 1/1000 – < 1/100); рідко (≥ 1/10000 – < 1/1000); дуже рідко (< 1/10000); невідомо (неможливо оцінити за доступними даними).

Реакції, що виникають рідко і дуже рідко, а також ті, частота яких невідома, не були внесені в таблицю.

Органи і системи органів
Біластин, 10 мг
(n = 291) #
Плацебо
(n = 249)
ЧастотаПобічна реакція
 Інфекційні та паразитарні захворювання
 Часто Риніт
3 (1,0 %)
3 (1,2 %)
 Розлади з боку нервової системи
 Часто Головний біль
6 (2,1 %)
3 (1,2 %)
 Нечасто Запаморочення
1 (0,3 %)
0 (0,0 %)
 Втрата свідомості
1 (0,3%)
0 (0,0 %)
 Розлади з боку органів зору
 Часто Алергічний кон’юнктивіт
4 (1,4 %)
5 (2,0 %)
 Нечасто Подразнення очей
1 (0,3 %)
0 (0,0 %)
 Розлади з боку шлунково-кишкового тракту
 Часто Біль у животі/біль у верхньому відділі живота
3 (1,0 %)
3 (1,2 %)
 Нечасто Діарея
2 (0,7 %)
0 (0,0 %)
 Нудота
1 (0,3 %)
0 (0,0 %)
  Набряк губ
1 (0,3 %)
0 (0,0 %)
 Розлади з боку шкіри та підшкірних тканин
 Нечасто Екзема
1 (0,3 %)
0 (0,0 %)
 Кропив’янка
2 (0,7 %)
2 (0,8 %)
 Загальні розлади та реакції в місці введення
 Нечасто Втомлюваність
2 (0,7 %)
0 (0,0 %)
     

#260 дітей отримували препарат в ході клінічних досліджень безпеки, 31 дитина отримувала препарат в ході фармакокінетичних досліджень

Опис окремих побічних реакцій у педіатричній популяції. Головний біль, біль у животі, алергічний кон’юнктивіт і риніт спостерігалися як у дітей, яких лікували біластином у дозі 10 мг, так і в дітей, які отримували плацебо. Частота, що відзначалася: 2,1 % проти 1,2 % для головного болю; 1,0 % проти 1,2 % для болю в животі; 1,4 % проти 2,0 % для алергічного кон’юнктивіту і 1,0 % проти 1,2 % для риніту.

Загальний профіль безпеки у дорослих пацієнтів і пацієнтів підліткового віку. У клінічних дослідженнях у дорослих пацієнтів і пацієнтів підліткового віку, які страждали від алергічного ринокон’юнктивіту чи хронічної ідіопатичної кропив’янки, частота виникнення побічних реакцій на фоні лікування біластином у дозі 20 мг була зіставною з такою у пацієнтів, які отримували плацебо (12,7 % проти 12,8 %).

Клінічні випробування II і III фази, проведені під час клінічної розробки, охоплювали 2525 дорослих пацієнтів і пацієнтів підліткового віку, яких лікували різними дозами біластину, з них 1697 отримували біластин у дозі 20 мг. У цих дослідженнях 1362 пацієнти отримували плацебо. Пацієнти, які отримували біластин у дозі 20 мг за показанням алергічний ринокон’юнктивіт чи хронічна ідіопатична кропив’янка, найчастіше повідомляли про такі побічні реакції: головний біль, сонливість, запаморочення та втомлюваність. Ці побічні реакції виникали з частотою, зіставною з частотою розвитку побічних реакцій у пацієнтів, які отримували плацебо.

Таблиця з даними про побічні реакції у дорослих пацієнтів і пацієнтів підліткового віку. Нижче в таблиці наведено побічні реакції, що, ймовірно, були пов’язані з біластином і відзначалися більш ніж у 0,1 % пацієнтів, які отримували біластин у дозі 20 мг під час клінічної розробки (N = 1697).

Частота виникнення побічних реакцій розподіляється таким чином: дуже часто (≥ 1/10); часто (≥ 1/100 – < 1/10); нечасто (≥ 1/1000 – < 1/100); рідко (≥ 1/10000 – < 1/1000); дуже рідко (< 1/10000); невідомо (неможливо оцінити за доступними даними).

Реакції, що виникають рідко і дуже рідко, а також ті, частота яких невідома, не були внесені в таблицю.

Органи і системи органів
Біластин,
20 мг
N = 1697
Всі дози біластину N = 2525
Плацебо
N = 1362
ЧастотаПобічна реакція
Інфекційні та паразитарні захворювання
НечастоГерпес ротової порожнини
2 (0,12 %)
2 (0,08 %)
0 (0,0 %)
Розлади з боку обміну речовин та харчування
НечастоПідвищений апетит
10 (0,59 %)
11 (0,44 %)
7 (0,51 %)
Розлади з боку психіки
НечастоТривожність
6 (0,35 %)
8 (0,32 %)
0 (0,0 %)
Безсоння
2 (0,12 %)
4 (0,16 %)
0 (0,0 %)
Розлади з боку нервової системи
ЧастоСонливість
52 (3,06 %)
82 (3,25 %)
39 (2,86 %)
Головний біль
68 (4,01 %)
90 (3,56 %)
46 (3,38 %)
НечастоЗапаморочення
14 (0,83 %)
23 (0,91 %)
8 (0,59 %)
Розлади з боку органів слуху та лабіринту
НечастоШум у вухах
2 (0,12 %)
2 (0,08 %)
0 (0,0 %)
Вертиго
3 (0,18 %)
3 (0,12 %)
0 (0,0 %)
Розлади з боку серця
НечастоБлокада правої ніжки пучка Гіса
4 (0,24 %)
5 (0,20 %)
3 (0,22 %)
Синусова аритмія
5 (0,30 %)
5 (0,20 %)
1 (0,07 %)
Подовження інтервалу QT на електрокардіограмі
9 (0,53 %)
10 (0,40 %)
5 (0,37 %)
Інші відхилення показників ЕКГ від нормального рівня
7 (0,41 %)
11 (0,44 %)
2 (0,15 %)
Розлади з боку органів дихання, грудної клітки та середостіння
НечастоЗадишка
2 (0,12 %)
2 (0,08 %)
0 (0,0 %)
Неприємні відчуття у носі
2 (0,12 %)
2 (0,08 %)
0 (0,0 %)
Сухість у носі
3 (0,18 %)
6 (0,24 %)
4 (0,29 %)
Розлади з боку шлунково-кишкового тракту
НечастоБіль у верхньому відділі живота
11 (0,65 %)
14 (0,55 %)
6 (0,44 %)
Біль у животі
5 (0.30 %)
5 (0,20 %)
4 (0,29 %)
Нудота
7 (0,41 %)
10 (0,40 %)
14 (1,03 %)
Дискомфорт у животі
3 (0,18 %)
4 (0,16 %)
0 (0,0 %)
Діарея
4 (0,24 %)
6 (0,24 %)
3 (0,22 %)
Сухість у роті
2 (0,12 %)
6 (0,24 %)
5 (0,37 %)
Диспепсія
2 (0,12 %)
4 (0,16 %)
4 (0,29 %)
Гастрит
4 (0,24 %)
4 (0,16 %)
0 (0,0 %)
Розлади з боку шкіри та підшкірних тканин
НечастоСвербіж
2 (0,12 %)
4 (0,16 %)
2 (0,15 %)
Загальні розлади та реакції в місці введення
НечастоВтомлюваність
14 (0,83 %)
19 (0,75 %)
18 (1,32 %)
Спрага
3 (0,18 %)
4 (0,16 %)
1 (0,07 %)
Загострення вже наявних захворювань
2 (0,12 %)
2 (0,08 %)
1 (0,07 %)
Гарячка
2 (0,12 %)
3 (0,12 %)
1 (0,07 %)
Астенія
3 (0,18 %)
4 (0,16 %)
5 (0,37 %)
Додаткові методи дослідження
НечастоПідвищення рівня гама-глутамілтрансферази
7 (0,41 %)
8 (0,32 %)
2 (0,15 %)
Підвищення рівня аланінамінотрансферази
5 (0,30 %)
5 (0,20 %)
3 (0,22 %)
Підвищення рівня аспартатамінотрансферази
3 (0,18 %)
3 (0,12 %)
3 (0,22 %)
Підвищення рівня креатиніну у крові
2 (0,12 %)
2 (0,08 %)
0 (0,0 %)
Підвищення рівня тригліцеридів у крові
2 (0,12 %)
2 (0,08 %)
3 (0,22 %)
Збільшення маси тіла
8 (0,47 %)
12 (0,48 %)
2 (0,15 %)

Частота невідома (неможливо оцінити за доступними даними). У постмаркетинговий період спостерігалися посилене серцебиття, тахікардія, реакції гіперчутливості (такі як анафілаксія, ангіонабряк, задишка, висип, локалізований/місцевий набряк та еритема) та блювання.

Опис окремих побічних реакцій у дорослих пацієнтів і пацієнтів підліткового віку. Сонливість, головний біль, запаморочення і втомлюваність спостерігались як у пацієнтів, яких лікували біластином у дозі 20 мг, так і в пацієнтів, які отримували плацебо. Їхня частота становила відповідно 3,06 % проти 2,86 % для сонливості; 4,01 % проти 3,38 % для головного болю; 0,83 % проти 0,59 % для запаморочення і 0,83 % проти 1,32 % для стомлюваності.

Інформація, зібрана впродовж постмаркетингового спостереження, підтвердила профіль безпеки, що спостерігався під час клінічної розробки.

 

Отзывы

ОТЗЫВЫ НИКСАР таблетки по 10мг №10

Отзывов пока нет

Инструкция