0 800 50 95 95
066 298 95 95
097 298 95 95
UA | RU

КСАЛТОФАЙ розчин для ін'єкцій по 100 ОД/мл по 3мл №5 (Медікард)

За рецептом НОВО-НОРДІСК
КСАЛТОФАЙ розчин для ін'єкцій по 100 ОД/мл по 3мл №5 (Медікард)-0
КСАЛТОФАЙ розчин для ін'єкцій по 100 ОД/мл по 3мл №5 (Медікард)-1
КСАЛТОФАЙ розчин для ін'єкцій по 100 ОД/мл по 3мл №5 (Медікард)-thumb0
КСАЛТОФАЙ розчин для ін'єкцій по 100 ОД/мл по 3мл №5 (Медікард)-thumb1
Код товару: 4757221
Доставка
Самовивіз
Наявність в аптеках
Основна інформація
Відгуки
Інструкція
Наявність в аптеках
Основна інформація
Виробник НОВО-НОРДІСК
Ознака виробникаІмпортний
Країна виробникаДанія
Бренд КСАЛТОФАЙ
Первинна упаковкакартридж
Форма випускурозчин для ін'єкцій
Кількість в упаковці5
Можна дорослимМожна
Можна дітямНі
Можна вагітнимНі
Можна годуючимНі
Можна алергікамЗ обережністю
Можна діабетикамЗ обережністю
Можна водіямЗ обережністю
Спосіб застосуванняін'єкції
Взаємодія з їжеюПісля прийому їжі
Умови відпускуЗа рецептом
Температура зберіганнявід 2 до 8 С
Чутливість до світлаТак

Фармакотерапевтична група

Лікарські засоби, що застосовуються при цукровому діабеті. Інсуліни та аналоги тривалої дії для ін’єкцій.

Показання

Лікарський засіб Ксалтофай® застосовують при недостатньо контрольованому цукровому діабеті II типу у дорослих з метою покращення глікемічного контролю як доповнення до дієти, фізичних вправ та інших пероральних лікарських засобів для лікування цукрового діабету.

Протипоказання

Підвищена чутливість до діючих речовин або до інших компонентів, які вказані у списку допоміжних речовин.

Спосіб застосування та дози

Дозування.

Лікарський засіб Ксалтофай® вводиться підшкірно один раз на добу. Лікарський засіб Ксалтофай® можна вводити у будь-який час протягом дня, бажано в один той же самий час.

Доза лікарського засобу Ксалтофай® підбирається із врахуванням індивідуальних потреб пацієнта. Рекомендовано оптимізувати глікемічний контроль шляхом корекції дози, залежно від рівня глюкози в плазмі крові натще.

Корекція дози може бути потрібна при зміні фізичної активності або звичного раціону харчування пацієнта та при супутніх захворюваннях.

Пацієнтам, які пропустили своєчасно ввести дозу препарату, рекомендовано зробити ін’єкцію одразу, як вони про це згадали, після чого повернутися до звичайного режиму введення – один раз на добу. Інтервал між ін’єкціями повинен завжди становити мінімум 8 годин. Це стосується також тих випадків, коли введення в один і той самий час доби неможливе.

Лікарський засіб Ксалтофай® застосовується шляхом введення кроків дози. Один крок дози містить 1 одиницю інсуліну деглюдек та 0,036 мг ліраглутиду. Попередньо заповнена шприц-ручка забезпечує введення від одного до п’ятдесяти кроків дози в одній ін’єкції з поступовим збільшенням дози на один крок дози. Максимальна добова доза препарату Ксалтофай® становить 50 кроків дози (50 одиниць інсуліну деглюдек та 1,8 мг ліраглутиду). Лічильник на шприц-ручці показує кількість кроків дози.

Додавання до пероральних цукрознижувальних лікарських засобів.

Рекомендована початкова доза лікарського засобу Ксалтофай® становить 10 кроків дози (10 одиниць інсуліну деглюдек та 0,36 мг ліраглутиду).

Лікарський засіб Ксалтофай® можна застосовувати додатково до вже застосовуваних цукрознижувальних лікарських засобів. При одночасному застосуванні лікарського засобу Ксалтофай® та сульфонілсечовини, слід зменшити дозу сульфонілсечовини (див. розділ «Особливості застосування»).

Перехід від терапії агоністом рецепторів ГПП-1.

Перед тим, як розпочати лікування лікарським засобом Ксалтофай®, застосування агоністів рецепторів ГПП-1 слід припинити. При переході від терапії із застосуванням агоніста рецепторів ГПП-1 рекомендована початкова доза лікарського засобу Ксалтофай® становить 16 кроків дози (16 одиниць інсуліну деглюдек та 0,6 мг ліраглутиду) (див. розділ «Фармакодинаміка»). Рекомендовану початкову дозу перевищувати не можна. При переході від лікування із застосуванням агоніста рецепторів ГПП-1 тривалої дії (наприклад, при введенні один раз на тиждень) необхідно враховувати його пролонговану дію. Лікування лікарським засобом Ксалтофай® слід розпочинати в той момент часу, коли передбачався прийом агоністу рецепторів ГПП-1 тривалої дії. Рекомендовано здійснювати ретельний контроль рівня глюкози крові при переході та протягом наступних тижнів .

Перехід від терапії із застосуванням будь-якого режиму інсулінотерапії, до складу якого входить базальний інсулін.

Перед початком лікування лікарським засобом Ксалтофай® застосування будь-якого режиму інсулінотерапії слід припинити. При переході від будь-якого іншого режиму інсулінотерапії, до складу якого входить базальний інсулін, рекомендована початкова доза лікарського засобу Ксалтофай® становить 16 кроків дози (16 одиниць інсуліну деглюдек та 0,6 мг ліраглутиду) (див. розділи «Особливості застосування» та «Фармакокінетика»). Рекомендовану початкову дозу перевищувати не можна, але в окремих випадках дозу можна зменшити для запобігання гіпоглікемії. Рекомендовано здійснювати ретельний контроль рівня глюкози крові при переході та протягом наступних тижнів.

Особливі групи пацієнтів.

Пацієнти літнього віку (≥ 65 років). Лікарський засіб Ксалтофай® можна застосовувати пацієнтам літнього віку. Слід проводити більш ретельний моніторинг рівня глюкози в крові і корекцію дози виконувати індивідуально.

Порушення функції нирок. При застосуванні лікарського засобу Ксалтофай® пацієнтам з порушенням функції нирок легкого, помірного або тяжкого ступеня тяжкості необхідно посилити контроль рівня глюкози крові та забезпечити індивідуальну корекцію дози. Не рекомендовано застосовувати лікарський засіб Ксалтофай® пацієнтам з термінальною стадією захворювання нирок (див. розділи «Фармакодинаміка» та «Фармакокінетика»).

Порушення функції печінки. Лікарський засіб Ксалтофай® можна застосовувати пацієнтам з легкою або помірною тяжкістю порушення функції печінки. Необхідно посилити контроль рівня глюкози крові та забезпечити індивідуальну корекцію дози.

Не рекомендовано застосовувати лікарський засіб Ксалтофай® пацієнтам з тяжким порушенням функції печінки, через вміст ліраглутиду (див. розділ «Фармакокінетика»).

Діти. Дані про застосування лікарського засобу Ксалтофай® у дітей відсутні.

Спосіб введення.

Лікарський засіб Ксалтофай® призначений лише для підшкірного введення. Лікарський засіб Ксалтофай® не можна вводити внутрішньовенно або внутрішньом’язово.

Лікарський засіб Ксалтофай® вводиться підшкірно шляхом ін’єкції у стегно, у плече або у живіт. Щоб зменшити ризик розвитку ліподистрофії та амілоїдозу шкіри (див. розділ «Особливості застосування» та «Побічні реакції»), необхідно постійно змінювати місце ін’єкції навіть у тій же самій ділянці введення лікарського засобу. За подальшими інструкціями щодо застосування лікарського засобу необхідно звернутися до розділу «Особливі заходи безпеки».

Лікарський засіб Ксалтофай® не можна набирати шприцом з картриджа попередньо заповненої шприц-ручки (див. розділ «Особливі заходи безпеки».).

Пацієнтів слід проінструктувати про необхідність завжди використовувати нову голку. Повторне використання інсулінових голок підвищує ризик закупорки голок, що може призвести до введення недостатньої дози або до введення надмірної дози лікарського засобу. У разі закупорювання голки пацієнт повинен дотримуватися рекомендацій, наведених в інструкції з використання шприц-ручки лікарського засобу (див. розділ «Особливі заходи безпеки».).

Детальна інформація щодо результатів клінічних досліджень комбінації з іншими препаратами, впливу на глікемічний контроль та застосування у різних популяціях надана у розділах «Особливості застосування», «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій», «Фармакодинаміка».

Інструкція з використання шприц-ручки лікарського засобу Ксалтофай® 100 ОД/мл + 3,6 мг/мл, розчин для ін’єкцій.

Будь ласка, уважно прочитайте цю інструкцію перед застосуванням Вашої попередньо наповненої шприц-ручки з лікарським засобом Ксалтофай®.

Не застосовуйте шприц-ручку, доки Ваш лікар або медсестра не навчать Вас правильно користуватися нею.

Почніть з перевірки маркування на своїй шприц-ручці, щоб переконатися, що вона містить саме Ксалтофай® 100 ОД/мл + 3,6 мг/мл, після чого уважно продивіться наведені нижче ілюстрації, щоб ознайомитися з різними частинами Вашої шприц-ручки і голкою.

Якщо Ви незрячі або маєте слабкий зір і не бачите цифри на лічильнику дози, не використовуйте цю шприц-ручку без сторонньої допомоги. Зверніться по допомогу до людини з нормальним зором, яка навчилася правильному користуванню попередньо наповненою шприц-ручкою з лікарським засобом Ксалтофай®.

Ксалтофай® є лікарським засобом, що містить інсулін деглюдек і ліраглутид. Ксалтофай® вводиться з "кроком дози". Один крок дози містить 1 одиницю інсуліну деглюдек та 0,036 мг ліраглутиду.

Ваша попередньо наповнена шприц-ручка обладнана селектором дози. Вона містить 3 мл лікарського засобу Ксалтофай® у вигляді розчину. Шприц-ручка дозволяє здійснити введення таких доз:

  • один крок дози;
  • до 50 кроків дози максимум (що відповідає 50 одиницям інсуліну деглюдек + 1,8 мг ліраглутиду).

Ваша шприц-ручка дозволяє вводити дози порціями по одному кроку дози.

Не перераховуйте свою дозу. Набране Вами число кроків дози відповідає тій цифрі, що показана на лічильнику дози шприц-ручки.

Ваша шприц-ручка призначена для використання з одноразовими голками НовоТвіст® або НовоФайн® довжиною до 8 мм калібром 32G. Голки до комплекту упаковки не входять.

 Важливо!

Зверніть особливу увагу на коментарі, що помічені таким символом, тому що вони є важливими для безпечного застосування шприц-ручки.

1. Підготуйте свою шприц-ручку з новою голкою.

  • Перевірте назву і кольорову етикетку на своїй шприц-ручці, щоб переконатися, що вона містить саме Ксалтофай®.

Це особливо важливо, якщо Ви приймаєте не один ін’єкційний лікарський засіб. Прийом невідповідного лікарського засобу може зашкодити Вашому здоров’ю.

  • Зніміть ковпачок шприц-ручки.
  • ;Переконайтеся, що розчин у Вашій шприц-ручці прозорий та безбарвний. Подивіться крізь вікно шприц-ручки. Якщо розчин мутний, не використовуйте цю шприц-ручку.
  • Візьміть нову голку, відірвіть паперову наліпку.
  • Надіньте голку на шприц-ручку. Проверніть голку, доки вона не буде щільно триматися на шприц-ручці.
  • Зніміть зовнішній ковпачок голки і залиште його для подальшого використання. Після ін’єкції він Вам знадобиться, щоб безпечно зняти голку зі шприц-ручки.
  • Зніміть внутрішній ковпачок голки і викиньте його. Якщо Ви спробуєте надіти його назад, Ви можете випадково уколотися голкою.

На кінчику голки може з’явитися крапля розчину. Це нормально, але Ви все ж таки повинні провести перевірку току лікарського засобу, що надходить зі шприц-ручки.

Не надівайте нову голку на свою шприц-ручку, доки Ви не будете готові зробити ін’єкцію.

 Завжди використовуйте нову голку для кожної ін’єкції.

Це дозволить запобігти закупорюванню голок, забрудненню, інфікуванню і введенню неправильної дози.

 Ніколи не використовуйте голку, якщо вона погнута або пошкоджена.

2. Перевірте ток лікарського засобу зі шприц-ручки.

  • Проверніть селектор дози для набору двох кроків дози. Переконайтеся, що лічильник дози показує "2".
  • Лічильник дози і покажчик дози покажуть, скільки кроків дози лікарського засобу Ксалтофай® Ви набираєте.
  • Тримайте шприц-ручку голкою догори.

Легенько постукайте по верхній частині шприц-ручки декілька разів, щоб усі бульбашки повітря піднялися наверх.

  • Натисніть пускову кнопку і утримуйте її у такому положенні, доки лічильник дози не повернеться до нуля.

Позначка "0" повинна бути розташована точно проти покажчика дози.

На кінчику голки повинна з’явитися крапля розчину.

На кінчику голки може залишатися невелика крапля розчину, але вона не буде введеною під час ін’єкції.

Якщо крапля розчину на кінчику голки не з’явилась, повторіть етапи 2A − 2C до шести разів. Якщо крапля розчину так і не з’явилась, замініть голку і знову повторіть етапи 2A − 2C.

Якщо крапля розчину на кінчику голки так і не з’являється, викиньте цю шприц-ручку і використайте нову.

 Перед кожною ін’єкцією завжди переконайтеся в тому, що на кінчику голки з’являється крапля розчину. Це гарантує надходження розчину.

Якщо крапля не з’являється, Вам не вдасться ввести лікарський засіб, навіть якщо лічильник дози рухатиметься. Це може свідчити про те, що голка закупорена або пошкоджена.

 Важливо завжди перед кожною ін’єкцією перевіряти ток лікарського засобу зі шприц-ручки. Якщо Ви не перевірите ток розчину зі шприц-ручки, Ви можете ввести недостатню кількість лікарського засобу або не ввести його зовсім. Це може призвести до надто високого рівня цукру в крові.

3. Оберіть свою дозу.

  • Проверніть селектор дози для вибору потрібної Вам дози.

Лічильник дози показує дозу у кроках дози.

Якщо Ви встановили неправильну дозу, можна повернути селектор дози вперед чи назад, доки не виберете правильну дозу.

Максимальна доза, яку можна встановити на шприц-ручці, становить 50 кроків дози.

Селектор дози дозволяє змінювати кількість кроків дози.

Тільки лічильник дози і покажчик дози покажуть кількість кроків дози у обраній Вами дозі.

Ви можете набрати до 50 кроків дози на одну дозу. Якщо у Вашій шприц-ручці міститься менше 50 кроків дози, лічильник зупиниться на позначці тієї кількості кроків дози, що залишилася.

Коли селектор дози провертають вперед, назад або коли обрана доза перевищує кількість кроків дози, що залишилася у шприц-ручці, Ви чуєте різне клацання. Не рахуйте кількість клацань.

 Перед кожною ін’єкцією лікарського засобу завжди подивіться на лічильник дози і на покажчик дози, щоб перевірити, яку саме кількість кроків дози Ви обрали.

Не рахуйте кількість клацань шприц-ручки. Якщо Ви наберете і введете неправильну дозу, рівень цукру у крові може стати надто високим чи низьким.

Не орієнтуйтеся на показники шкали шприц-ручки, тому що вона показує лише приблизну кількість розчину, що залишився у Вашій шприц-ручці.

Скільки розчину залишилося?

  • Шкала шприц-ручки показує приблизну кількість розчину, що залишився у Вашій шприц-ручці.
  • Щоб точно визначити, скільки розчину залишилося, застосуйте лічильник дози.

Для цього поверніть селектор дози до зупинки лічильника дози.

Якщо лічильник показує "50", то у Вашій шприц-ручці залишилося принаймні 50 кроків дози. Якщо він показує цифру менше 50, то це і є тією кількістю кроків дози, що залишилася у Вашій шприц-ручці.

  • Якщо Вам потрібно більше лікарського засобу, ніж залишилося у Вашій шприц-ручці, Ви можете ввести необхідну Вам дозу, використавши дві шприц-ручки.

 Якщо Ви розподіляєте потрібну Вам дозу таким чином, будьте дуже уважними при її розрахунку.

Якщо Ви не впевнені, введіть Вашу повну дозу, використавши нову шприц-ручку. Якщо Ви неправильно розподілите потрібну Вам дозу, Ви введете замало або забагато лікарського засобу. Це може призвести до надто високого або надто низького рівня цукру у Вас в крові.

4. Введіть потрібну Вам дозу.

  • Введіть голку під шкіру, як Вас цьому навчив Ваш лікар або медсестра.
  • ;Переконайтесь, що лічильник дози розташований у полі Вашого зору. Не торкайтеся його пальцями, тому що це може призвести до переривання ін’єкції.
  • Натисніть пускову кнопку до упору та утримуйте її у такому положенні, доки лічильник дози не покаже "0".

Позначка "0" повинна бути розташована чітко проти покажчика дози. При цьому Ви можете почути або відчути клацання.

  • Після того, як лічильник дози повернувся до позначки "0", не виймайте голку з-під шкіри і повільно порахуйте до 6.
  • Якщо Ви виймете голку раніше, Ви можете побачити струмінь розчину, що витікає з кінчика голки. У такому випадку буде введена не вся доза лікарського засобу і Вам буде потрібно частіше перевіряти рівень цукру у себе в крові.
  • Вийміть голку з-під шкіри.

Якщо в місці ін’єкції з’явилась кров, злегка натисніть на це місце. Не треба терти цю ділянку.

Після завершення ін’єкції Ви можете побачити краплю розчину на кінчику голки. Це нормально і не впливає на обсяг введеної Вами дози.

 Завжди стежте за показаннями на лічильнику дози, щоб знати, скільки кроків дози Ви ввели. Утримуйте пускову кнопку, доки лічильник дози не покаже позначку "0". Якщо лічильник дози не повернувся до нуля, повна доза лікарського засобу не була введена, що може призвести до надто високого рівня цукру в крові.

Як виявити закупорювання або пошкодження голки?

  • Якщо після тривалого натискання на пускову кнопку на лічильнику дози не з’являється позначка "0", це може означати, що голка, яку Ви застосовуєте закупорена, або пошкоджена.
  • Це означає, що Ви зовсім не отримали лікарський засіб, навіть якщо лічильник дози зрушився з тієї початкової дози, яку Ви встановили.

Що робити із закупореною голкою?

Замініть голку, як зазначено у пункті 5, та повторіть усі етапи, починаючи з пункту 1 "Підготуйте свою шприц-ручку з новою голкою". Переконайтеся в тому, що Ви встановили повну потрібну Вам дозу.

Ніколи не торкайтесь лічильника дози в ході ін’єкції. Це може призвести до переривання ін’єкції.

5. Після завершення ін’єкції.

  • Введіть кінчик голки всередину зовнішнього ковпачка голки, що лежить на пласкій поверхні, не торкаючись при цьому ані голки, ані зовнішнього ковпачка.
  • Коли голка опиниться всередині ковпачка, обережно повністю надіньте на неї зовнішній ковпачок голки.
  • Обережно викрутіть голку і викиньте її, дотримуючись вказівок Вашого лікаря або медсестри.
  • Після кожної ін’єкції надівайте на шприц-ручку її ковпачок, щоб захистити від світла розчин, що міститься в ній.

Завжди викидайте голку після кожної ін’єкції, щоб забезпечити застосування гострої голки і запобігти закупорюванню голок. Якщо голка закупорена, Ви взагалі не зможете ввести лікарський засіб.

Коли шприц-ручка порожня, викиньте її, знявши з неї голку, згідно з рекомендаціями Вашого лікаря, медсестри, фармацевта або з офіційними місцевими вимогами.

 Ніколи не намагайтеся надівати внутрішній ковпачок назад на голку. Ви можете уколотися голкою.

 Завжди після кожної ін’єкції знімайте голку зі шприц-ручки.

Це дозволить запобігти закупорюванню голок, забрудненню, інфікуванню, витіканню розчину і введенню неправильної дози.

 Важливо!

  • Завжди майте при собі запасну шприц-ручку і нові голки на випадок їх загублення або пошкодження.
  • Завжди зберігайте свою шприц-ручку і голки у прихованому й недосяжному для інших осіб, особливо для дітей, місці.
  • Ніколи не давайте свою шприц-ручку іншим людям. Ваші ліки можуть зашкодити їхньому здоров’ю.
  • Ніколи не давайте свої голки іншим людям. Це може призвести до перехресного інфікування.
  • Особи, які доглядають хворих, повинні бути дуже обережними при поводженні із використаними голками, щоб запобігти ушкодженню голкою і перехресному інфікуванню.

Догляд за Вашою шприц-ручкою.

  • Не залишайте шприц-ручку в автомобілі або в іншому місці, де вона може перегрітися або переохолодитися.
  • Не зберігайте свою шприц-ручку при температурі понад 30 °C.
  • Захищайте свою шприц-ручку від потрапляння на неї пилу, бруду або рідини.
  • Не мийте свою шприц-ручку, не занурюйте її у рідину і не змащуйте її. За потреби її можна очистити зволоженою тканиною з м’яким миючим засобом.
  • Стежте за тим, щоб Ваша шприц-ручка не падала і не билася об тверду поверхню.

 Якщо вона падала або Ви маєте сумніви щодо її роботи, приєднайте нову голку і перевірте ток лікарського засобу зі шприц-ручки перед тим, як зробити ін’єкцію.

  • Не намагайтеся вдруге наповнити шприц-ручку. Порожню шприц-ручку слід викинути.
  • Не намагайтеся ремонтувати шприц-ручку або розбирати її на частини.

Діти.

Лікарський засіб не застосовують в педіатричній практиці. Досвіду застосування лікарського засобу Ксалтофай® дітям та підліткам віком до 18 років не існує.

Відгуки

ВІДГУКИ КСАЛТОФАЙ розчин для ін'єкцій по 100 ОД/мл по 3мл №5 (Медікард)

Відгуків ще немає

Інструкція