0 800 50 95 95
066 298 95 95
097 298 95 95
UA | RU

МЕТФОРМІН-Тева таблетки по 500мг №50

За рецептом ФАРМАЦЕВТИЧНИЙ ЗАВОД ТЕВА
МЕТФОРМІН-Тева таблетки по 500мг №50-0
Код товару: 5047411
Доставка
Самовивіз
Наявність в аптеках
Основна інформація
Відгуки
Інструкція
Наявність в аптеках
Основна інформація
Виробник ФАРМАЦЕВТИЧНИЙ ЗАВОД ТЕВА
Ознака виробникаІмпортний
Країна виробникаУгорщина
Бренд МЕТФОРМІН
Первинна упаковкаблістер
Форма випускутаблетки
Кількість в упаковці50
Діюча речовина Метформін
Можна дорослимМожна
Можна дітямні
Можна вагітнимНі
Можна годуючимНі
Можна алергікамМожна
Можна діабетикамМожна
Можна водіямМожна
Спосіб застосуваннявнутрішньо
Взаємодія з їжеюПід час або після прийому їжі
Умови відпускуЗа рецептом
Температура зберіганняне вище 25 С
Чутливість до світлаНі

Фармакотерапевтична група

Пероральнi гiпоглiкемiчнi засоби, за винятком iнсулiнiв. Бiгуанiди. Код АТХ A10B А02.

Спосіб застосування та дози

Загальнi вказiвкu щодо дозування

На початку лiкування слiд ретельно контролювати рiвень цукру в кровi. Дозу пiдбирають для кожного пацiєнта iндивiдуально вiдповiдно до показникiв метаболiзму (цукор кровi, НЬА1с). Рекомендується розпочинати лiкування з найнижчої дози та поступово пiдвищувати її в залежностi вiд рiвня цукру в кровi.

Для запобiгання розвитку побiчних реакцiй з боку шлунково-кишкового тракту (ШКТ) або зменшення їx проявiв добову дозу метформiну слiд розподiлити на 2-3 прийоми та приймати пiд час або пiсля прийому їжi. Поступове збiльшення дози на початку лiкування сприяє зменшенню побiчних реакцiй з боку ШКТ.

При застосуваннi цього лiкарського засобу слiд продовжувати дотримуватись режиму фiзичної активностi та низькокалорiйної дієти з низьким вмiстом цукру.

Таблетки слiд ковтати не розжовуючи, запиваючи невеликою кiлькiстю води. Таблетки Метформiн-Тева, 1000 мг, можна роздiляти за розподiльчою рискою лише для полегшення прийому, а не для подiлу на меншi дози.

Звичайне дозування

Цукровий дiабет 2 типу

Монотерапiя

Лiкування слiд розпочинати з 500-1000 мг метформiну на добу. В залежностi вiд показникiв рiвня цукру в кровi дозу можна поступово пiдвищувати кожнi 5-7 днiв на 500 мг до досягнення оптимального контролю рiвня цукру в кровi (максимальна добова доза -3000 мг). Середня пiдтримуюча доза становить 1500-2000 мг на добу, при цьому оптимальною вважається добова доза, що становить 2000 мг. У разi застосування бiльших доз добову дозу слiд розподiлити на 3 прийоми (вранцi, вдень та ввечерi).

При коригуваннi початкової дози слiд вимiрювати рiвень глюкози в кровi натще для визначення ефективностi лiкування. Терапевтична мета полягає у зниженнi показникiв рiвня цукру в кровi натще та глiкозильованого гемоглобiну (НbА1с) до нормальних значень. Останнiй показник слiд перевiряти кожнi 3 мiсяцi.

У разi переходу з iншого перорального антидiабетичного засобу зазвичай необхiдностi в перехiдному перiодi немає. Якщо до цього проводилося лiкування iз застосуванням препарату сульфонiлсечовини з довгим перiодом напiввиведення, слiд ретельно спостерiгати за пацiєнтом, оскiльки в цьому випадку може розвинутися гiпоглiкемiя.

Комбiнована терапiя сумiсно з iнши,чи пероральнимu антuдiабетичними засобами

Як i у разi монотерапiї, необхiдну дозу метформiну слiд визначати шляхом iндивідуального титрування вiдповiдно до рiвня цукру в кровi або глiкозильованого гемоглобiну (НbА1с) iз -урахуванням переносимостi лiкарського засобу. На початку комбiнованої терапiї рекомендується ретельно контролювати рiвень цукру в кровi.

Комбiнована терапiя сумiсно з iнсулiном

Для досягнення кращого контролю рiвня цукру у кровi метформiн та iнсулiн можна застосовувати у виглядi комбiнованої терапiї. Додатково до метформiну (iз дотримання його дози) можна застосовувати вечiрню дозу iнсулiну (наприклад, iнсулiн середньої тривалостi дiї) у разi недостатнього контролю рiвня цукру у кровi.

Цукровий дiабет 1 типу

На початку комбiнованого лiкування слiд ретельно контролювати рiвень цукру в кровi. При застосуваннi метформiну при цукровому дiабетi 1 типу його призначають у стандартнiй початковiй дозi 500-1000 мг, поки iснує потреба в iнсулiнi нижче 40 одиниць на добу. При цьому дозу iнсулiну зменшують кожнi 2 днi на 2-4 одиницi. Якщо потреба в iнсулiнi становить бiльше 40 одиниць на добу, комбiноване лiкування рекомендується починати в умовах стацiонару. В перший день дозу iнсулiну знижують на 30-50%, подальше поступове зниження iнсулiну вiдбувається вiдповiдно до результатiв лабораторних дослiджень.

Особливi вказiвки щодо дозування

Пацiєнтu з порушенням функії нuрок

При помiрному порушеннi функцiї нирок (клiренс креатинiну 30-59 мл/хв, рШКФ 30-59 мл/хв/1,73 м2) метформiн можна застосовувати лише за вiдсутностi iнших факторiв, якi пiдвищують ризик виникнення лактатацидозу, а також iз урахуванням такого коригування дози: лiкування слiд розпочинати з 500 мг або 850 мг метформiну на добу; максимальна добова доза становить 1000 мг, розподiлена на 2 прийоми.

- клiренс креатинiну 45-59 мл/хв, рШКФ 45-59 мл/хв/1,73 м2: ниркову функцiю (клiренс креатинiну, рШКФ) необхiдно регулярно перевiряти (кожнi 3-6 мiсяцiв).
- клiренс креатинiну 30-44 мл/хв, рШКФ 30-44 мл/хв/1,73 м2 : ниркову функцiю (клiренс креатинiну, рШКФ) необхiдно регулярно перевiряти, щонайменше кожнi 3 мiсяцi.

Якщо клiренс креатинiну нижче 30 мл/хв, рШКФ нижче 30 мл/хв/1,73 м2, лiкування метформiном слiд негайно припинити (див. роздiли «Протипоказання», «Особливостi застосування»).

Пацiєнти лiтнього вiку

Оскiльки у пацiєнтiв лiтнього вiку може бути знижена функцiя нирок, дозу метформiну необхiдно пiдбирати з обережнiстю з урахуванням показникiв функцiї нирок. Необхiдно регулярно перевiряти функцiю нирок (див. роздiл «Особливостi застосування»).

Дiти.

Проводили дослiдження застосування метформiну дiтям вiком вiд 10 рокiв. Досвiд застосування е лише для доз до 2000 мг на добу та тривалiстю лiкування до 4 мiсяцiв. Метформiн-Тева не застосовувати дiтям вiком до 10 рокiв. Звичайна початкова доза становить 500 мг або 850 мг. Максимальна рекомендована доза становить 2000 мг, розподiлена на 2-3 прийоми.

Передозування

Гiпоглiкемiя не спостерiгалась навiть пiсля надзвичайно високих доз метформiну (до 85 г), однак за таких обставин виникав лактатацидоз. Лактатацидоз е невiдкладним станом i його слiд лiкувати у стацiонарi (див. роздiл «Особливостi застосування»). Лактат i метформiн виводяться при гемодiалiзi.

Побічні ефекти

Нижче наведенi побiчнi реакцiї, що можуть виникати пiсля прийому метформiну. Вид та ступiнь тяжкостi побiчних реакцiй у дiтей та пiдлiткiв (10-16 рокiв) подiбнi до таких у дорослих. Найчастiшими побiчними реакцiями є розлади з боку ШКТ (див. нижче). За частотою побiчнi реакцiї розподiленi таким чином: дуже часто (⩾ 10%); часто (⩾ 1 %, <10%); нечасто (⩾0,1%, <1%); рiдко (⩾0,01%, <0,1%); дуже рiдко (<0,01%).

3 боку кровi та лiмфатичної системи

Поодинокi випадки лейкопенiї, тромбоцитопенії та гемолiтичної анемiї.

Дуже рiдко: зниження рiвня вiтамiну В12 у кровi.

3 боку метаболiзму

Дуже рiдко: лактатацидоз (частота - 3-5 випадкiв на 100000 пацiєнто-рокiв, див. роздiл «Особливостi застосування» ).

3 боку нервової системи

Часто: порушення смаку (3%).

3 боку шлунково-кишкового тракту

Дуже часто: шлунково-кишковi розлади (5-15%), такi як нудота, блювання, дiарея, бiль у животi, втрата апетиту.

Цi симптоми зазвичай виникають на початку лiкування i у бiльшостi випадкiв минають самостiйно.

3 боку печiнкu та жовчовuвiднuх шляхiв

Дуже рiдко: порушення показникiв функцiї печiнки, наприклад, підвищення  рівня трансамiназ або гепатит (зникають пiсля вiдмiни метформiну).

3 боку шкiри та пiдшкiрнuх тканин

Дуже рiдко: шкiрнi реакцiї, такi як еритема, свербiж, кропив'янка.

Пiсля реєстрацiї лiкарського засобу важливо повiдомляти про пiдозрюванi побiчнi реакцiї.

Це дає змогу здiйснювати безперервний монiторинг спiввiдношення користь/ризик, пов'язаного iз застосуванням лiкарського засобу. Медичним працiвникам необхiдно повiдомляти про будь-якi пiдозрюванi побiчнi реакції за допомогою нацiональної системи звiтностi.

Відгуки

ВІДГУКИ МЕТФОРМІН-Тева таблетки по 500мг №50

Відгуків ще немає

Інструкція