ЛОРІСТА Н100 таблетки по 100мг/12,5мг №30
Виробник | КРКА |
Ознака виробника | Імпортний |
Країна виробника | Словенія |
Бренд | ЛОРІСТА |
Первинна упаковка | блістер |
Форма випуску | таблетки |
Кількість в упаковці | 30 |
Діюча речовина | Лозартана калію |
Можна дорослим | Можна |
Можна дітям | ні |
Можна вагітним | Ні |
Можна годуючим | Ні |
Можна алергікам | З обережністю |
Можна діабетикам | З обережністю |
Можна водіям | З обережністю |
Спосіб застосування | внутрішньо |
Взаємодія з їжею | Не має значення |
Умови відпуску | За рецептом |
Температура зберігання | не вище 25 С |
Чутливість до світла | Ні |
Фармакотерапевтична група
Антагоністи ангіотензину ІІ та діуретики. Лозартан та діуретики.
Код АТХ C09D A01.
Спосіб застосування та дози
Препарат Лоріста® H 100 можна застосовувати разом з іншими антигіпертензивними засобами.
Таблетку препарату слід ковтати, запиваючи склянкою води.
Препарат Лоріста® H 100 можна застосовувати незалежно від прийому їжі.
Артеріальна гіпертензія
Лозартан та гідрохлоротіазид не застосовують як початкову терапію, проте застосовують пацієнтам, артеріальний тиск яких відповідно не контролюється тільки лозартаном або гідрохлоротіазидом.
Рекомендується титрування дози шляхом підбору дози окремих компонентів (лозартану та гідрохлоротіазиду).
Для пацієнтів, у яких артеріальний тиск адекватно не контролюється монотерапією, може бути прийнято рішення про перехід на комбіновану терапію.
Звичайна підтримуюча доза – 1 таблетка препарату Лоріста® H (50 мг/12,5 мг) 1 раз на добу. Для пацієнтів, у яких застосування 1 таблетки препарату Лоріста® Н не дає достатнього ефекту, дозу можна підвищити до 1 таблетки Лоріста® НD (100 мг/25 мг) 1 раз на добу.
Максимальна доза – 1 таблетка препарату Лоріста® HD 100 мг/25 мг 1 раз на добу. Антигіпертензивний ефект досягається протягом 3–4 тижнів після початку терапії.
Препарат Лоріста® H 100 призначений для пацієнтів, які отримують доведену шляхом титрування дозу лозартану 100 мг і які потребують додаткового контролю артеріального тиску.
Зниження ризику серцево-судинних захворювань та летальних випадків у хворих на артеріальну гіпертензію з гіпертрофією лівого шлуночка
Звичайна початкова доза становить 50 мг лозартану 1 раз на добу. Пацієнтам, у яких не вдається досягти цільового значення рівня артеріального тиску прийомом 50 мг лозартану на добу, слід підбирати терапію із застосуванням комбінації лозартану з низькими дозами гідрохлоротіазиду (12,5 мг) та у разі необхідності надалі дозу збільшити до 100 мг лозартану/12,5 мг гідрохлоротіазиду 1 раз на добу. При необхідності дозу слід збільшити до 100 мг лозартану і 25 мг гідрохлоротіазиду 1 раз на добу.
Лоріста® H, Лоріста® H 100 та Лоріста® HD є альтернативними лікарськими засобами для пацієнтів, які контролюють артеріальну гіпертензію шляхом одночасного прийому лозартану та гідрохлоротіазиду у відповідних дозах.
Застосування пацієнтам з порушенням функції нирок та пацієнтам, які проходять сеанси гемодіалізу
Не потрібно жодного коригування початкової дози для пацієнтів з помірним порушенням функції нирок (кліренс креатиніну 30–50 мл/хв). Таблетки з комбінацією лозартан/гідрохлоротіазид не рекомендуються для пацієнтів, які проходять сеанси гемодіалізу. Препарат не слід застосовувати пацієнтам з тяжким порушенням функції нирок (кліренс креатиніну < 30 мл/хв).
Застосування пацієнтам зі зменшенням внутрішньосудинного об’єму циркулюючої рідини
Корекцію дефіциту об’єму рідини та/або натрію слід проводити перед початком застосування лозартану/гідрохлоротіазиду у таблетках.
Застосування пацієнтам з порушеннями функції печінки
Препарат протипоказаний пацієнтам з тяжкими порушеннями функції печінки.
Застосування пацієнтам літнього віку
Зазвичай немає необхідності в коригуванні дози для пацієнтів літнього віку.
Діти.
Досвід застосування препарату дітям відсутній, тому комбінацію лозартан/гідрохлоротіазид не слід застосовувати цій категорії пацієнтів.
Передозування
Специфічних даних щодо лікування передозування препаратом немає. Терапія передозування симптоматична і підтримуюча. Потрібно перервати курс терапії препаратом і ретельно контролювати стан пацієнта. Якщо препарат прийнято нещодавно, потрібно викликати блювання і застосувати заходи, спрямовані на усунення дегідратації, електролітних порушень, печінкової коми та артеріальної гіпотензії.
Лозартан
Дані про передозування препарату у людини обмежені. Найбільш імовірними проявами передозування є артеріальна гіпотензія, тахікардія; брадикардія може бути наслідком парасимпатичної (вагусної) стимуляції. У разі симптоматичної артеріальної гіпотензії показана підтримуюча терапія.
Лозартан і його активний метаболіт не видаляються шляхом гемодіалізу.
Гідрохлоротіазид
Найчастіші симптоми передозування є наслідком дефіциту електролітів (гіпокаліємія, гіпохлоремія, гіпонатріємія) і дегідратації внаслідок надмірного сечовиділення. При одночасному прийомі серцевих глікозидів гіпокаліємія може спричинити посилення аритмій.
Гідрохлоротіазид видаляється шляхом гемодіалізу, проте ступінь видалення не був встановлений.
Побічні ефекти
Побічні реакції, які можуть виникнути під час лікування, класифіковані у групи за частотою появи: дуже часто: ³1/10; часто: ³1/100 - <1/10; нечасто: ³1/1000 - <1/100; рідко: ³1/10000 - <1/1000; дуже рідко: <1/10000; невідомо (не можна підрахувати за наявними даними).
У дослідженнях лозартану калію та гідрохлоротіазиду не спостерігалося жодних побічних реакцій, незвичних для цієї комбінації речовин. Побічні реакції обмежувалися тими, що раніше спостерігалися для лозартану калію та/або гідрохлоротіазиду.
Під час досліджень за умови артеріальної гіпертензії запаморочення було єдиним побічним ефектом, що був пов’язаний із діючою речовиною і зустрічався у понад 1 % хворих (достовірно більше, ніж у групі плацебо).
Крім цих реакцій, існують такі побічні реакції:
з боку печінки та жовчовивідних шляхів: рідко – гепатит.
лабораторні показники: рідко – гіперкаліємія, підвищення рівня аланінамінотрансферази (АЛТ). Додаткові побічні реакції, які спостерігалися при застосуванні одного з окремих компонентів препарату і можуть бути потенційними побічними ефектами препарату при застосуванні комбінації лозартану калію/гідрохлоротіазиду, такі:
Лозартан:
з боку крові та лімфатичної системи: нечасто – анемія, пурпура Шенляйна–Геноха, екхімоз, гемоліз;
невідомо – тромбоцитопенія;
з боку імунної системи: рідко – реакції гіперчутливості: анафілактичні реакції, ангіоневротичний набряк включаючи набряк гортані та голосової щілини, що призводить до обструкції дихальних шляхів та/або набряк обличчя, губ, глотки та/або язика; ангіоневротичний набряк в анамнезі при застосуванні лікарських засобів, в тому числі інгібіторів АПФ; кропив’янка;
з боку обміну речовин та харчування: нечасто – анорексія, подагра;
порушення психіки: часто – безсоння;
нечасто – відчуття страху, тривожний розлад, панічний розлад, сплутаність свідомості, депресія, аномальні сновидіння, розлади сну, сонливість, порушення пам’яті;
з боку нервової системи: часто – головний біль, запаморочення;
нечасто – нервозність, парестезія, периферична невропатія, тремор, мігрень, втрата свідомості; невідомо – спотворення смаку;
з боку органів зору: нечасто – затуманення зору, печіння/поколювання в очах, кон’юнктивіт, зниження зорової активності;
з боку органів слуху і вестибулярного апарату: нечасто – вертиго, дзвін у вухах;
з боку серця: нечасто – артеріальна гіпотензія, ортостатична гіпотензія, стерналгія, стенокардія, атріовентрикулярна блокада II ступеня, цереброваскулярні порушення, інфаркт міокарда, відчуття серцебиття, аритмії (фібриляція передсердь, синусова брадикардія, тахікардія, шлуночкова тахікардія, фібриляція шлуночків);
з боку судин: нечасто – васкуліт;
невідомо – дозозалежні ортостатичні ефекти;
з боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: часто – кашель, інфекції верхніх дихальних шляхів, закладеність носа, синусит, зміни у носових пазухах;
нечасто – фарингальний дискомфорт, фарингіт, ларингіт, задишка, бронхіт, носова кровотеча, риніт, закладеність дихальних шляхів;
з боку шлунково-кишкового тракту: часто – біль у животі, нудота, діарея, диспепсія;
нечасто – запор, зубний біль, сухість у роті, метеоризм, гастрит, блювання, кишкова непрохідність;
невідомо – панкреатит;
з боку печінки та жовчовивідних шляхів: невідомо – зміна показників функції печінки;
з боку шкіри та підшкірних тканин: нечасто – алопеція, дерматит, сухість шкіри, еритема, почервоніння, світлочутливість, свербіж, висипання, кропив’янка, підвищене потовиділення;
з боку кістково-м’язової та сполучної тканини: часто – м’язові судоми, біль у спині, біль у ногах, міалгія;
нечасто – біль у руках, набряк суглобів, біль у колінах, кісткові і м’язові болі, біль у плечах, відчуття скутості у суглобах, артралгія, артрит, коксалгія, фіброміалгія, м’язова слабкість;
невідомо – рабдоміоліз;
з боку нирок та сечовивідних шляхів: часто – порушення функції нирок, ниркова недостатність;
нечасто – ніктурія, часте сечовиділення, інфекції сечовивідних шляхів;
з боку статевих органів та молочних залоз: нечасто – зниження лібідо, порушення ерекції/імпотенція;
загальні порушення: часто – астенія, підвищена втомлюваність, біль у грудній клітці; нечасто – набряк обличчя, підвищення температури;
невідомо – грипоподібні симптоми, нездужання;
лабораторні показники: часто – гіперкаліємія, незначне зниження гематокриту та гемоглобіну; нечасто – незначне зниження рівнів сечовини та креатиніну в сироватці крові; дуже рідко – підвищення ферментів печінки та білірубіну.
Гідрохлоротіазид
Доброякісні, злоякісні та невизначені новоутворення (включаючи кісти та поліпи)
Невідомо: немеланомний рак шкіри (базальноклітинна карцинома і плоскоклітинна карцинома)1.
з боку крові та лімфатичної системи: нечасто – агранулоцитоз, апластична анемія, гемолітична анемія, лейкопенія, пурпура, тромбоцитопенія;
з боку імунної системи: рідко – анафілактична реакція;
з боку обмінну речовин та харчування: нечасто – анорексія, гіперглікемія, гіперурикемія, гіпокаліємія, гіпонатріємія;
порушення психіки: нечасто – безсоння, зміни настрою;
з боку нервової системи: часто – головний біль;
з боку органів зору: нечасто – оборотне затуманення зору, ксантопсія;
невідомо: хоріоїдальний випіт.
з боку судин: нечасто – некротизуючий ангіїт (васкуліт, шкірний васкуліт);
з боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: нечасто – респіраторний дистрес, включаючи пневмоніт та набряк легенів;
з боку шлунково-кишкового тракту: нечасто – запалення слинних залоз, спазми, подразнення шлунка, нудота, блювання, діарея, запор;
з боку печінки та жовчовивідних шляхів: нечасто – жовтяниця (внутрішньопечінковий холестаз), панкреатит;
з боку шкіри та підшкірних тканин: нечасто – світлочутливість, кропив’янка, токсичний епідермальний некроліз;
рідко: синдром Стівенса–Джонсона; шкірні реакції, що нагадують шкірну форму системного червоного вовчака; реактивація шкірної форми червоного вовчака;
з боку кістково-м’язової та сполучної тканини: нечасто – м’язові судоми;
з боку нирок та сечовивідних шляхів: нечасто – глюкозурія, інтерстиціальний нефрит, порушення функції нирок, ниркова недостатність;
загальні порушення: нечасто – підвищення температури тіла, запаморочення.
ВІДГУКИ ЛОРІСТА Н100 таблетки по 100мг/12,5мг №30
Відгуків ще немає