0 800 50 95 95
5 причин здати кров і як це зробити

5 причин здати кров і як це зробити

Опубліковано : 18-11-2021

Слово «донор» в перекладі з латинської означає «дарувати». У випадку з донорами крові подарунком часто є життя іншої людини. Кожен третій житель Землі хоча б раз у житті потребує переливання крові. При цьому існують окремі категорії людей, які не можуть обійтися без донорської крові. Сьогодні ми для вас підготували 5 причин здати кров:

  • одна здача крові допомагає врятувати два життя;
  • здача крові або плазми корисна для здоров'я донора, адже це запускає процес оновлення організму, стимулює імунітет та знижує ризик розвитку захворювань серцево-судинної системи;
  • при здачі крові донор безкоштовно обстежується на: групу крові, резус-фактор, біохімічне обстеження, ВІЛ, гепатити «В», «С» та сифіліс;
  • після здачі крові, донору надається звільнення на 2 дні від роботи та навчання із збереженням заробітної плати;
  • здавати кров регулярно – це не тільки благородний вчинок, а й допомога ближньому!

На сьогоднішній день донорство крові — абсолютно безпечна процедура, яку може здійснити будь-яка здорова людина віком від 18 до 60 років за умови, що вона не має протипоказань для здачі крові.

Якщо ви вирішили стати донором – це досить відповідальний крок, адже тепер ви відповідаєте не тільки за стан свого здоров’я, а і за самопочуття інших людей.

Із чого почати? Перш за все вам потрібно дізнатися, де у вашому місті приймають кров. Переліків на різних ресурсах є безліч і одним із них можна назвати пошуковик ДонорUA.

Заплануйте донацію на зручний для вас день та час. Щоби піти на процедуру, вам не потрібно здавати жодних аналізів чи приносити медичні довідки! Можете поділитися кров'ю навіть у тому випадку, якщо не знаєте свою групу. У центрах крові роблять медогляд і визначають її.

Важливо! Обов'язково потрібно взяти з собою документ, що посвідчує особу, адже ризикуєте не здати кров. Не забудьте паспорт громадянина України та ідентифікаційний код.

Бути донором - це благородно та корисно!

Будьте здорові - ваша Аптека «3і»!

консультант Аліна