0 800 50 95 95
066 298 95 95
097 298 95 95
UA | RU
Дифтерія

Дифтерія

Опубліковано : 11-04-2022

Впродовж останніх декількох тижнів в Україні були зафіксовані випадки такого захворювання як дифтерія. Що це за хвороба та як від неї уберегтися, читайте у нашій статті.

Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, яке вражає верхні дихальні шляхи, органи серцево-судинної та нервової систем, а також надниркові залози. Ним можна захворіти у будь-якому віці, але найчастіше в зоні ризику знаходяться діти та дорослі, які не мають щеплення. Дифтерія – це хвороба, що передається повітряно-крапельним шляхом. Також факторами передавання можуть бути предмети побуту (посуд, іграшки, канцелярські товари та інші речі, до яких доторкався хворий чи носій).

Інкубаційний період дифтерії триває від 2-х до 10-ти днів. Хвороба починається із загального нездужання, болю в горлі та підвищення температури тіла до 38°С. Збудник цього захворювання може впливати на нервові закінчення, тому перші ознаки хвороби можуть відчуватися слабко і спочатку навіть нічим не відрізняються від інших гострих респіраторних захворювань.

Симптоми дифтерії:

  • біль у горлі;
  • висока температура та лихоманка;
  • наліт на мигдалинах спочатку білого, а згодом сірого кольору;
  • захриплість голосу;
  • ускладнене дихання та ковтання;
  • набряк слизової оболонки носоглотки;
  • збільшення лімфатичних вузлів.

За своїми клінічними проявами хвороба схожа на ангіну, однак дифтерія все ж небезпечніше захворювання, адже часто протікає важко і може супроводжуватися різноманітними ускладненнями: вражає легені, серце, нирки, центральну нервову систему тощо.

Дифтерія найчастіше проявляється утворенням щільної плівки та набряку слизових оболонок, що блокує дихальні шляхи й часто призводить до смерті. Токсичне ураження серцево-судинної та нервової систем і вторинні інфекції також можуть мати летальні наслідки. За статистикою, серед тисячі хворих від дифтерії помирає від 50 до 100 інфікованих.

Єдиним способом захиститися від цього інфекційного захворювання та попередити розвиток небезпечних ускладнень є вакцинація та ревакцинація (кожні 10 років).

Захистіть себе та своїх близьких – вакцинуйтеся!

консультант Аліна