0 800 50 95 95
066 298 95 95
097 298 95 95
UA | RU
Що робити, якщо дитина боїться уколів?

Що робити, якщо дитина боїться уколів?

Опубліковано : 03-03-2022

Багато діток бояться уколів та панікують перед виглядом шприца. Тому для деяких батьків похід до лікаря це справжнє випробування. Що ж робити в такому випадку? Як зробити щеплення, якщо дитина його дуже боїться?

Ми підібрали для вас найбільш дієві та корисні рекомендації, які допоможуть вам і вашій малечі перенести щеплення без страху та стресу.

  1. Слід заздалегідь підготувати дитину до походу в поліклініку. Поговоріть з нею про це за декілька днів до запланованого щеплення та розкажіть, що укол – це необхідність.
  2. Не потрібно брехати і стверджувати, що щеплення буде безболісним. Звісно, варто наголосити на тому, що це не зовсім приємна процедура і доведеться трішки потерпіти, але через декілька секунд все пройде.
  3. Ніколи не варто лякати малюка уколами і лікарями! Інакше ви не зможете нормально відвідувати поліклініку. Дитина заздалегідь буде налаштована проти процедур.
  4. Не забувайте про підтримку, яка дуже важлива для дитини. Поводьте себе спокійно та впевнено.
  5. Ідеальний спосіб підготувати малюка до уколу — це програти ситуацію вдома. Пограйте в гру «Лікарня», вона добре допомагає багатьом діткам адаптуватися до відвідування медичного закладу. Ви можете придбати дитячий набір лікаря, в якому часто є іграшкові шприци. Нехай ваш малюк сам ставить уколи членам сім’ї, м’яким іграшкам чи лялькам. Потім можете помінятися ролями. Програючи знервовану ситуацію вдома, дитина перестає боятися уколів і лікарів.
  6. Якщо у вас є можливість, то намагайтеся робити уколи вдома. Адже зазвичай діти бояться не болю від уколу, а саме обстановки лікарні.
  7. У деяких випадках батькам допомагає ідея з винагородою. Ви можете заздалегідь домовитися з дитиною, що після процедури його чекає приємний подарунок, цікава прогулянка тощо. Більшість дітей погоджуються на укол, бажаючи отримати обіцяний сюрприз.
  8. Також ви можете розповісти про свій власний досвід. Переконайте дитину, що щеплення – це хороша і важлива для її здоров’я справа.
  9. Після процедури обов’язково похваліть малюка за сміливість, скажіть йому, що тепер він захищений від хвороби.

Втілюючи перераховані вище поради в життя, ви помітите зміни. Ваш малюк набагато спокійніше буде переносити неприємні лікарські процедури.

Будьте здорові!

консультант Аліна