0 800 50 95 95

Від головного та зубного болю

Анальгетики - ефективні засоби проти больових відчуттів

Будь-який біль має обов'язково піддаватися лікуванню, терпіти не рекомендується, адже це призводить до сильного напруження нервової системи, що негативно позначається на загальному стані організму. Людина може страждати від двох видів болю: гострої або хронічної ниючий. Гострий больовий синдром завжди виникає раптово, зазвичай це пов'язано з ушкодженнями тканин організму людини, наприклад, перелом, карієс, різні травми. Хронічні больові відчуття супроводжують людину протягом тривалого часу і пов'язані з наявністю хронічних захворювань, які проявляються постійними ниючими спазмами та іншими болями. Для того щоб повністю позбутися від цих неприємних відчуттів або зменшити їх, можна використовувати недорогі болезаспокійливі, які відносяться до групи анальгетиків. Вони здатні приглушити больовий ефект, а це благотворно впливає на психічний стан і покращує загальне самопочуття. Але не варто забувати, що анальгетики тільки знімають больовий синдром, але не лікують причини захворювання, а для поліпшення загального самопочуття необхідно саме усунути причини виникнення хворобливості.

Класифікація знеболюючих препаратів

На жаль, більше 80% населення планети стикаються з різними формами больових відчуттів, тому знеболюючі і протизапальні засоби повинні бути в кожному домі. Всі медикаменти для знеболювання можна розділити на дві групи: наркотичні та ненаркотичні. Лікарські засоби, що належать до однієї групи, мають аналогічну дію, тому, хоч би препарат з однієї з груп ви не придбали - він буде здійснювати знеболення за такою ж схемою, як і інші. Поділ на групи відбувається за двома критеріями: сила болезаспокійливого ефекту і серйозність негативного впливу на організм після їх застосування.

Дія наркотичних речовин заснована на гальмуванні багатьох рецепторів мозку, що відповідають не тільки за формування больового синдрому, а й інших функції організму. Тому такі лікарські позиції мають величезну кількість побічних реакцій: снодійну, седативну, пригнічення дихального і кашльового центрів, підвищення тонусу м'язів кишечника і сечового міхура, психічні розлади (галюцинації), а саме негативне - це швидке звикання. Таким чином, самостійно використовувати наркотичні анальгетики категорично заборонено.

Ненаркотичні медикаменти хоча і мають менш виражений протибольовий ефект, ніж наркотичні, але їх дії цілком достатньо для припинення зубної, головного, м'язової та інших болів, з якими найбільш часто стикається людина. Головною перевагою є те, що дані препарати ефективно допомагають і зовсім не пригнічують центральну нервову систему і не викликають залежності. До них відносяться всі популярні ліки, які можна знайти у більшості людей вдома. Це досить велика група препаратів, які відрізняються хімічним складом і особливістю впливу на больовий синдром. Так в неї входять: нестероїдні протизапальні засоби (до НПЗЗ відносяться аспірин, кетопрофен, німесулід, диклофенак, ібупрофен і інші), саліцилати (ацетилсаліцилова кислота, цитрамон, парацетамол), похідні піразолону (анальгін і бутадієн). Більшість препаратів з цієї групи не тільки перешкоджають поширенню патологічного збудження в тканинах організму, а також сприяють зниженню жару і запальних процесів. НПЗЗ пригнічують циклооксигеназу, в результаті чого зменшується вироблення простагландинів - речовин, що викликають запалення і больові відчуття. Анальгін - знімає жар і болючість, але абсолютно не впливає на запалення.

Які анальгетики можуть призначатися дітям?

Всі перераховані вище препарати можуть призначатися дорослим, але категорично забороняється давати їх дітям до 12 років. Одним з похідних аніліну і найбезпечнішим з усіх знеболюючих препаратів є парацетамол, який надає болезаспокійливу і жарознижуючу дію. Щодо безпечних препаратів на основі парацетамолу можуть призначатися дітям з народження для зниження жару і больових відчуттів, викликаних зростанням зубів або після планових вакцинацій.

Який знеболюючий засіб рекомендується застосовувати при різних видах болю?

Всі болезаспокійливі препарати можна розділити на:

 • пероральні - призначені для прийому всередину (таблетка, капсула, порошок);
 • місцеві - застосовуються зовнішньо (пластир, гель, мазь);
 • парентеральні - внутрішньом'язово укол (ін'єкція).

Звичайно, болезаспокійливі в таблетованій формі є найпоширенішими серед споживачів, завдяки зручності їх застосування і відсутності місцевих реакцій у вигляді почервоніння, печіння, свербіння або висипки. Але вибираючи відповідні ліки, варто враховувати, що таблетки починають діяти тільки через 30 хв - 2 години, а уколи швидші, адже знеболюючий ефект настає вже через 10-15 хв. Найчастішими випадками, коли дорослому неможливо обійтися без знеболюючої речовини, є гострий біль в голові, під час місячних, в зубах, ногах, суглобах, а також різкий простріл в спині (попереку або хребті).

Головний біль є найпоширенішою причиною для прийому болезаспокійливих речовин. При постійних сильних головних болях на потилиці і скронях, від яких починає хворіти, ломити все тіло і неможливо ясно думати головою, людина готова випити будь-яку знеболюючу пігулку, іноді не замислюючись наскільки ці ліки ефективні і безпечні, адже препарат проти головної болі важливо підбирати з огляду на загальний стан здоров'я, в деяких випадках життєво важливо застосовувати засіб без парацетамолу, без кофеїну, без анальгіну або аспірину. Тому перед прийомом будь-яких медикаментів, краще звернутися до лікаря. Найбільш дієвими і недорогими засобами від болю голови вважаються препарати (таблетки), що містять ібупрофен і ацетилсаліцилову кислоту.

Ефективні рішення для боротьби із зубним болем

Важко знайти людину, яка хоча б раз в житті не відчула біль від ниючого зуба, яка є самою нестерпною, і не приймала таблетки для знеболювання зубного ряду. Зубний біль може виникнути з ряду причин:

 • підвищена чутливість через тонку емаль на зубі;
 • запущена стадія карієсу;
 • пульпіт - викликає найсильніші больові відчуття, при цій недузі, якщо розболівся зуб, може відразу підвищитися температура;
 • парадонтит, гінгівіт, кіста - зубне захворювання, що супроводжується запальними процесами в області ясен.

Тимчасово забрати гострий зубний біль (зняти будь-який її вид) і зменшити запалення ясен в домашніх умовах, можна прийнявши вдома ефективний, швидкий знеболюючий, протизапальний засіб при больових відчуттях у вигляді препарату в таблетці, ліків в порошку, мазі або уколу (список дуже великий) , але остаточно зуб перестане хворіти тільки після візиту до кабінету стоматолога. Зняти гострий зубний біль може допомогти знеболювальний, протизапальний або заморожуючий засіб. Болезаспокійливі пригнічують вироблення простагландинів і активність циклооксигенази, завдяки чому на час блокуються нервові закінчення. Протизапальні речовини блокують фермент циклооксигеназу, який відповідає за інтенсивність запалення за рахунок чого і знижується загальна чутливість. Заморожуючі лікарські засоби (мазі, гелі, спреї) впливають при прямому нанесенні на запалену область - всмоктуючись вони блокують передачу нервових імпульсів і працюють проти болю в зубі.

Як позбутися від больових відчуттів в спині?

Проблема болю в спині носить індивідуальний характер, адже вона може виникати з різних неврологічних, ортопедичних і інших причин, локалізуватися у всіляких місцях і мати неоднакову тривалість. Кожен окремий випадок вимагає приватного підходу і лікування у фахівця. Тільки лікар, після обстеження і виявлення причин захворювання, зможе підібрати оптимальний варіант лікування. У деяких випадках не обійтися без хірургічного втручання, іноді досить немедикаментозної терапії у вигляді лікувальної фізкультури або використання спеціальних пристосувань. У разі призначення медикаментозного лікування, лікар випише відповідні ліки, в тому числі і болезаспокійливі.

Для усунення болю в спині, суглобах використовують швидкодіючі засоби у вигляді таблеток, уколів, мазей, кремів і пластирів. Залежно від складу і форми випуску відрізняється їх дозування, тривалість прийому, спосіб застосування. Ефективним способом зняття болю в спині при різних її проявах, є прийом знеболюючих таблеток і ліків (препаратів) місцевої дії, список засобів досить великий. Найбільш дієвими препаратами, щоб не боліла спина, для зовнішнього застосування є: Вольтарен-емульгель, Ортофен, Амелотекс-гель, Фастум-гель, Диклак-гель. НПЗЗ в таблетках: Кетопрофен, Диклофенак, Ортофен, Ібупрофен, Напроксен та інші.

Уколи, як кращий засіб від постійного спинного болю

Неприємні відчуття в ділянці нирок або хребетному стовпі доставляють людині дискомфорт, істотно обмежують його рухливість, часом повністю позбавляючи можливості виконувати будь-яку роботу. Лікування подібних патологічних проявів сьогодні реалізується шляхом призначення потерпілим знеболюючих ін'єкційних препаратів, що дозволяють швидко і ефективно усунути головний симптом недуги. Знеболюючі та протизапальні уколи при болях в спині, попереку (люмбаго), хребті повинен пацієнтові виписувати лікар, спираючись на дані об'єктивного огляду людини і результати його діагностики, так як список препаратів досить різноманітний. Самолікування в даному випадку - не найкращий варіант вирішення проблеми, так як може спровокувати розвиток ускладнень і виникнення різного роду побічних ефектів.

Ін'єкції нестероїдних протизапальних призначають частіше інших препаратів. Завдяки тому, що вони максимально швидко впливають на вогнище запалення, знімаючи нестерпний больовий синдром і скутість. На додаток уколи знижують температуру, усувають набряк. Найчастіше для того щоб вилікувати спину, зняти сильний больовий синдром і запалення попереку, зменшити біль через защемлення хребта або прострілу в поперековому відділі призначають такі ефективні засоби: уколи Диклофенак (5 ампул), ін'єкції Кетонал (10 ампул) і ліки Мелоксикам ( 3 ампули), адже курс для знеболювання спини призначають на три - п'ять днів.

Протипоказання до застосування ліків, що знижують больовий синдром

Варто пам'ятати, що тільки правильно підібрані анальгетики з відповідною групою лікарських одиниць, забезпечать помітний позитивний ефект. Тривалий прийом препаратів з будь-якої групи анальгетиків може привести до непередбачуваних наслідків. Обов'язково слід враховувати, що всі болезаспокійливі мають певні обмеження у використанні:

 • ерозійні процеси в системі травлення;
 • ЯБЖ дванадцятипалої кишки;
 • важка патологія нирок, печінки;
 • цитопенія;
 • індивідуальна непереносимість компонентів препаратів;
 • вагітність, лактація.

В аптеках "3і" ви зможете придбати недорогі якісні та ефективні протизапальні, знеболюючі препарати (таблетки, мазі, уколи), які допоможуть проти сильного, гострого зубного болю, позбутися головної, м'язової хворобливості, а також для зняття спазмів в спині, ногах і попереку в домашніх умовах для дорослих і дітей за найвигіднішими цінами в Україні.

Правила прийому анальгетиків

Загальні правила застосування болезаспокійливих наступні:

 • прийом повинен бути своєчасним, якщо медикаменти узгоджені з лікуючим лікарем і недуга проявляється не вперше, краще випити їх заздалегідь;
 • неприпустимо поєднувати з алкоголем;
 • не можна приймати на голодний шлунок;
 • допустиму дозу, прописану в інструкції, не можна перевищувати;
 • різні групи болезаспокійливих змішувати неприпустимо;
 • не слід зловживати частотою прийому.

Сучасні сильні знеболюючі, які доступні без рецепта, здатні зняти будь-який больовий ефект, проте організм людини індивідуальний і безконтрольний прийом медикаментів загрожує ускладненнями.

Переваги співпраці з аптеками "3і"

Мережа аптек "3i" протягом 25 років працює для поліпшення життя українців. Під нашим брендом працює більше 300 аптек в 10 областях України і власний магазин медтехніки. Наша компанія співпрацює виключно з надійними постачальниками фармацевтичної продукції та супутніх товарів, тому у нас ви точно купите якісні препарати за доступними цінами. У наших складських приміщеннях дотримані всі необхідні умови зберігання лікарських засобів відповідно до чинного законодавства. Кожен препарат проходить чіткий контроль від моменту поставки на склад до відправки замовнику, що гарантує високу якість і безпеку засобів для наших клієнтів. Обраний товар можна забрати в одній з наших аптек або в найближчому поштовому відділенні.

Команда компанії "3і" - справжні експерти і наша гордість

Для організації безперебійної та злагодженої діяльності наших аптек в компанії "3і" працює понад 1000 кваліфікованих фахівців (провізори, фармацевти, експерти якості, логісти, оператори, адміністратори, водії та інші). Ми постійно стежимо за тим, щоб наші співробітники навчалися, а також розвивали і удосконалили свої навички, адже саме від їх знань залежить правильна консультація та належна допомога кожному відвідувачу. Здійснюючи покупки в наших аптеках, ви завжди можете бути впевнені у відмінній якості всіх медикаментів і вигідною ціною, а також в бездоганному сервісі, адже ми дбаємо про здоров'я кожного відвідувача. А щоб максимально надати людям необхідну допомогу, ми беремо участь у всіх державних програмах, пов'язаних із забезпеченням необхідними ліками певних категорій людей.