0 800 50 95 95
066 298 95 95
097 298 95 95
UA | RU
Як вибрати пляшечку для годування

Як вибрати пляшечку для годування

Опубліковано : 12-07-2023

Пляшечка – перший посуд малюка, тому при її виборі є важливим абсолютно все: об’єм, форма, матеріали. Як купити «правильну» та якісну дитячу пляшечку, поговоримо у цій статті.

Грудне вигодовування по праву вважається найбільш корисним для малюка, але така річ як пляшечка все одно буде всюди супроводжувати крихітку впродовж перших років життя.

Головний критерій при виборі пляшечки для годування дитини:

  • безпека та зручність використання
  • пляшечка не повинна протікати, збірні деталі повинні прилягати щільно
  • наявність мірної шкали на посудині значно полегшує процес приготування їжі для дитини (бажано, щоб шкала була опукла, а не фарбована)
  • соска повинна відповідати віку дитини та її апетиту (зазвичай вік вказується виробниками на упаковках)
  • дизайну відводиться другорядна роль (яскрава пляшечка приверне увагу малюка: хлопчику можна придбати посуд із блакитною кришкою, а для дівчинки — з рожевою. Додатково можуть бути передбачені ручки, тоді малюку буде зручніше тримати пляшечку)

ОБ'ЄМ

Для самих маленьких потрібні пляшечки найменшого об'єму– 100-150 мл. Чим старшою стає дитина, тим більша потрібно пляшечка – до 300 мл. Мамі варто запастися двома маленькими пляшечками і чотирма більшими – об'ємом 250-300 мл.

ФОРМА

Незважаючи на те, що сьогодні є безліч варіантів форм пляшечок, найпоширенішою та найзручнішою є пряма (класична форма). Вони виконані в формі прямого циліндра. Такі аксесуари зручні і для мам, і для малят . Також досить популярними є антиколікові пристосування. Вони запобігають заковтуванню повітря під час годування, яке буває причиною коліків.

Також можна зустріти такі вироби:

  • Прямі з незначним звуженням посередині. Пляшечку зручно тримати, вона не випаде з рук.
  • З широким горлом – гарний вибір для дитини, яка знаходиться на штучному вигодовуванні. Пляшечки легко миються.
  • Розширені донизу – пляшечки зручні у використанні, стійкі.

При виборі форми пляшечки радимо орієнтуватися не тільки на зручність використання, а й на те, наскільки її зручно мити та стерилізувати.

МАТЕРІАЛ

Сучасні пляшечки виготовляються з таких матеріалів:

  • Скло. Воно є екологічним, довговічним, добре піддається кип'ятінню, не накопичує запахи, не каламутніє. До недоліків можна віднести їх велику вагу та крихкість.
  • Пластик. Пристосування із нього практичні, легкі, добре миються та не б'ються. З мінусів – така пляшечка швидше зношується, з часом на ній утворюються мікротріщини.
  • Силікон. Він екологічний, добре піддається стерилізації, не ламається, не тріскається та має маленьку вагу. Недоліки - силіконові пляшечки м’які, тож молоко з них може пролитись, а от кашу їсти з такого посуду дуже зручно.

Тож, якої форми обрати пляшечку для годування – вирішувати лише вам, дорогі батьки. Головне, щоб вона була зручна у використанні як для вас, так і для вашого малюка.

консультант Аліна