0 800 50 95 95
Як видалити бородавки вдома?

Як видалити бородавки вдома?

Опубліковано : 18-11-2021

Що таке бородавки та звідки вони беруться?

Бородавки є досить поширеним захворюванням шкіри. Найчастіше вони можуть з'являтися на руках чи ногах. Як правило, ці утворення не завдають шкоди людині і згодом можуть проходити самостійно, без лікування. Але через неприємний вигляд, а також хворобливі відчуття цих наростів, їх намагаються скоріше позбутися. Тому не дивно, що питання, як прибрати бородавку в домашніх умовах, є актуальним для тих, хто з ними зіткнувся.

Особливістю цих наростів є те, що вони мають здатність розростатися, тому після появи однієї бородавки з'являються й інші, але, як правило, менших розмірів. Щоб лікування було успішним, насамперед треба знати причину появи бородавок і що сприяє їхньому зростанню.

Звідки вони беруться? Бородавки є доброякісними новоутвореннями, а їх провокатор – вірус папіломи людини. Неприємні нарости можуть з'являтися на різних ділянках шкірного покриву: кисті рук, лікті, шия, ноги, обличчя, коліна.

Найчастіше це вірусне захворювання, передається контактним способом, а саме:

  • через рани та подряпини на шкірі;
  • через застосування тих самих предметів побуту із зараженою людиною;
  • при інтимній близькості;
  • через використання нестерильного обладнання під час виконання косметичних процедур, манікюру, педикюру, тату;
  • у місцях загального користування (басейн, сауна, лазня тощо).

Бородавка може з'являтися далеко не у всіх, хто, наприклад, користується зараженим рушником або босоніж ходить по підлозі в загальній душовій. Найчастіше людський імунітет сам справляється із вторгненням папіломавірусу. Але так буває не завжди. Є категорія людей, які дуже вразливі до інфікування ВПЛ, тому ризик появи новоутворень вищий:

  • у дітей та підлітків (це пов'язано з тим, що у них ще ослаблена імунна система і частіше з'являються мікротравми на шкірі);
  • у людей з аутоімунними захворюваннями, наприклад, псоріазом;
  • у людей з ослабленою імунною системою та гормональним дисбалансом;
  • у людей, які мають шкідливі звички.

На сьогоднішній день існує безліч методів лікування бородавок, давайте докладніше дізнаємося про те, як лікувати, позбавитися бородавки вдома.

Як видалити бородавку в домашніх умовах?

Багато хто цікавиться питанням: "Як вилікувати, виводити бородавку вдома?". Хоч і ці утворення вважаються доброякісними і не несуть великої небезпеки для людини, все ж таки бажано скористатися медичною допомогою.

Перед тим, як ви хочете здійснити видалення бородавки в домашніх умовах, варто проконсультуватися з лікарем, а саме дерматологом. Він визначить, який саме вид наросту з'явився на шкірі та підбере найоптимальніший спосіб лікування, виведення бородавки вдома.

Лікування бородавок у домашніх умовах найчастіше передбачає місцеву дію на новоутворення. Щоб самостійно прибрати бородавку вдома на руці, нозі, шиї, лікарі пропонують різні техніки, зокрема використання аптечних препаратів.

Найефективнішим на сьогоднішній день є припікання азотом. Придбати цей препарат ви можете у нашій інтернет-аптеці «3і».

За допомогою азоту ви можете припалити наріст на шкірі низькими температурами. Але слід пам'ятати про правила особистої безпеки, оскільки при необережному використанні людина може обпекти обличчя чи очі.

Видалити бородавку вдома також можна за допомогою спеціального лейкопластиру. Хоч це й дуже дивний спосіб, проте він багатьом допомагає. Спосіб застосування дуже простий, достатньо лише вирізати пластир за формою наросту і щільно приклеїти його до поверхні. Згодом лейкопластир висушує бородавку, що дозволяє зняти її без ускладнень.

Придбати в аптеці можна саліцилову та борну кислоти, а також йод. Використовуйте їх щоб припікати бородавку вдома. Всі засоби необхідно застосовувати строго за інструкцією, тому що при неакуратному і неправильному поводженні на шкірі можуть залишитися рубці, а нарости повернуться вже через якийсь час.

Врахуйте, що за один раз позбутися, вивести бородавки не вийде: вам доведеться користуватися тим чи іншим засобом щодня протягом кількох тижнів.

Пам'ятайте, що ефективність всіх цих методів неоднозначна, і в кожному окремому випадку вони можуть як допомогти, так і підвести. Тому у будь-якому випадку радимо вам відправитися до лікаря.

консультант Аліна