0 800 50 95 95
Як захиститися від кліщів?

Як захиститися від кліщів?

Опубліковано : 06-05-2022

Травень – прекрасна пора, адже навкруги розпускаються квіти, співають пташки і гріє тепле сонце. Люди все частіше починають проводити час в парках чи лісах, але як би добре не було під час прогулянок на природі, не варто забувати про небезпеку кліщів.

Ці маленькі паразити, є переносниками багатьох небезпечних інфекцій. Щорічно від укусів кліщів страждають тисячі людей, і нерідко це призводить до плачевних наслідків.

Проте знаючи основні правила безпеки відпочинку на природі та захисту від кліщів, можна захистити себе та близьких від цих паразитів.

Перше правило – уникайте високої трави і чагарників. За великим рахунком кліщі є скрізь і їх можна підчепити навіть в місті на асфальті. Але найчастіше вони сидять в засідці на рослинах і чекають, коли їх хто-небудь зачепить. Тому для відпочинку радимо вам обирати галявину, де буде менше дерев та на якій буде низька трава.

Друге правило – одягайтеся правильно. Надягайте довгий, прилягаючий одяг світлих кольорів, заправляйте шкарпетки в штани, покривайте голову кепкою чи панамою, зав’язуйте волосся.

Третє правило – використовуйте засоби захисту від кліщів. Репеленти – головні відлякувачі кліщів. Їх можна наносити як на шкіру, так і на одяг. Кліщі відчувають запах засобу і не підходять на близьку відстань.

Четверте правило - проводьте огляди кожні дві години. Для профілактики, радимо вам періодично здійснювати огляд себе та близьких – чим раніше позбавитися кліща, тим менше шансів заразитися від нього.

П’яте правило - після повернення додому змініть одяг, білизну та виперіть її. Повернувшись додому одразу зніміть весь одяг, витрусіть його та ретельно огляньте тіло. Якщо ви були на природі разом з домашнім улюбленцем – то його також варто оглянути на наявність кліщів і тільки після того впустити до помешкання.

Будьте здорові, бережіть себе та своїх близьких!

консультант Аліна