0 800 50 95 95
Який термометр показує найточнішу температуру?

Який термометр показує найточнішу температуру?

Опубліковано : 30-07-2021

Термометр – річ, яку можна знайти чи не у кожному будинку, адже він допомагає відслідковувати температуру тіла, стан здоров’я та встановити правильний діагноз, для подальшого адекватного лікування. Особливо актуальним стало використання термометрів в період коронавірусної хвороби.

Будь-який градусник перш за все має бути безпечним та зручним у використанні. Існує декілька видів приборів для вимірювання температури: ртутні, електричні, інфрачервоні. І тут постає питання - який саме градусник обрати для домашнього користування та який надасть точні показники?

Найпростіший та найпоширеніший вид термометрів — ртутний. Його можна придбати за невеликою ціною, він легко дезинфікується та має тривалий термін служби (за умови правильного використання та зберігання). Ртутні термометри найточніше визначають температуру (похибка не більше за 0,1 градуса). Аби отримати найточніший результат, вимірювати температуру ртутним термометром потрібно близько 10 хвилин.

Що ж стосується електронних термометрів, вони є досить зручними та можуть набагато швидше виміряти температуру, на відміну від ртутних. До того ж корпус електронних термометрів виготовляють із якісного пластику або гуми, тому більшість таких термометрів — ударостійкі. Найчастіше такі градусники купляють для діток, адже вони безпечні, прості та швидкі. Однак вони не такі точні, як ртутні. Також не потрібно забувати і про те, що цифровий термометр працює від батарейок, тому будьте готові до того, що у найвідповідальніший момент він може вийти із ладу.

Найсучасніша модель термометрів — інфрачервоні. Вони вимірюють інфрачервоне випромінювання від поверхні тіла людини і трансформують отримані дані у звичні для нас градуси. Щоправда, виміряти температуру таким градусником можна лише у певних місцях: вушні раковини, лоб, скроні, шия. Є також безконтактні моделі інфрачервоних термометрів, які можуть виміряти температуру тіла за лічені секунди. Однак такий вид термометрів не завжди дає достовірний результат і похибка може складати до 0,5 градуса.

То ж як бачимо, наточнішу температуру вимірює ртутний термометр. Проте, який саме обрати градусник – вирішувати вам, адже все залежить від вашої мети та умов використання.

Будьте здорові!

консультант Аліна