0 800 50 95 95
066 298 95 95
097 298 95 95
UA | RU
Чим небезпечна плоскостопість?

Чим небезпечна плоскостопість?

Опубліковано : 10-03-2023

Плоскостопість – це серйозне та небезпечне захворювання, якому потрібно приділити увагу. Розберемо детальніше цю проблему.

Людська стопа повинна мати два склепіння (зводи) – поздовжній і поперечний. Виглядають вони як арка в середній частині стопи. Така арка служить амортизатором, допомагає розподіляти навантаження та зберегти рівновагу при ходьбі.

У разі деформації цієї частини тіла, можлива поява серйозних наслідків, таких як плоскостопість.Найчастіше плоскостопість починає формуватися в дитячому і підлітковому віці і з часом стає тільки сильніше.

Як сказано вище, зводи стопі потрібні, щоб пружинити і розподіляти навантаження при ходьбі. Коли стопа цим не займається, навантаження лягає на інші суглоби: колінні, тазостегнові. Вони болять, у людини змінюється хода та погіршується працездатність хребта.

Крім того, плоскостопість може призвести до серйозних проблем аж до грижі міжхребцевих дисків.Саме тому з плоскостопістю не беруть в армію: високі фізичні навантаження під час служби можуть призвести до травм хребта.

Якщо не лікувати плоскостопість, деформація стоп посилюється, з’являються п’яткові шпори, хворобливі кісточки на великих пальцях, мозолі тощо.

Аби уникнути неприємних відчуттів та серйозних наслідків для свого здоров’я, важливо здійснювати профілактику плоскостопості, а саме:

- слідкуйте за навантаженням на ноги
- підтримуйте здорову вагу
- носіть зручне та якісне взуття
- використовуйте ортопедичні устілки
- час від часу виконуйте прості, але ефективні вправи (ходіння на носках і п’ятах, перекочування стопою невеликого щільного м’яча або пляшки з водою, піднімання за допомогою пальців ніг дрібних предметів з підлоги, обертання стопами в різні боки в положенні сидячи або лежачи тощо)

Частину цих вправ виконуйте протягом дня. Наприклад, сидячи за робочим столом, обертайте стопами або по дорозі з роботи пройдіться на носках і п’ятах.

Бережіть себе та будьте здорові!

консультант Аліна