0 800 50 95 95
066 298 95 95
097 298 95 95
UA | RU
Хто такі гіпотоніки?

Хто такі гіпотоніки?

Опубліковано : 09-02-2022

Артеріальний тиск – це один з найбільш важливих життєвих показників стану здоров'я. Його обов’язково потрібно відстежувати, використовуючи спеціальний пристрій – тонометр. Нормальним тиском вважають результат 120 на 80  мм рт. ст.

Проте є люди, так звані «гіпотоніки», які мають низькі показники тиску (їхній тиск тримається на рівні лише 100 мм. рт. ст. або нижче). Зазвичай такий стан супроводжує молодих людей, віком від 19 до 40 років.

Якщо протягом дня ви відчуваєте сонливість, занепад сил, у вас часто виникають запаморочення, а в задушливу погоду ви погано себе почуваєте, це швидше за все говорить про те, що ви гіпотонік.

Симптоми низького тиску люди часто не сприймають серйозно, тому і не поспішають йти до лікаря. А дарма! Гіпотонія - таке саме захворювання як гіпертонія (підвищений артеріальний тиск) і піддається лікуванню. Хоч і багато хто живе зі зниженим тиском роками і не вважає себе хворим, але ігнорувати таке явище не варто. Адже гіпотонія може протягом життя трансформуватися в гіпертонію, причому навіть невелике підвищення тиску може переноситися дуже важко.

Основними причинами виникнення «хвороби низького тиску» можна назвати нестачу в організмі вітамінів В, В5, С, Е, неправильне харчування, відсутність фізичної активності тощо.

Проте низький артеріальний тиск може бути індивідуальною особливістю організму. Такі люди практично не скаржаться на погане самопочуття і роками живуть із гіпотонією, не здогадуючись про наявність у них захворювання.

Людям зі зниженим артеріальним тиском рекомендовано раціональне харчування, повноцінний сон (не менше 10 год), а заняття фізкультурою мають стати їм невід'ємною частиною життя.

Будьте здорові!

консультант Аліна