0 800 50 95 95
066 298 95 95
097 298 95 95
UA | RU
Пробіотики і пребіотики: в чому різниця

Пробіотики і пребіотики: в чому різниця

Опубліковано : 28-01-2022

Не раз можна почути чи прочитати такі фрази «продукт багатий на пробіотики», «продукт містить пребіотики» і т.д. Але часто люди плутають пробіотики з пребіотиками або ж думають, що це одне і теж.

Хоч ці слова і співзвучні, проте вони відіграють різну та важливу роль у підтримці нашого здоров’я.

Що таке пробіотики та пребіотики і чим вони відрізняються?

Пробіотики – це корисні бактерії, які живуть у шлунково-кишковому тракті людини. Вони являють собою живі мікроорганізми, які нормалізують стан мікрофлори нашого кишечнику. Також пробіотики грають важливу роль імунної системи в шлунково-кишковому тракті, не дозволяючи патогенним мікроорганізмам розвиватися та рости. Окрім цього, пробіотики виконують наступні функції: 

  • стимулюють виділення шлункового соку і ферментів;
  • зменшують кількість побічних ефектів від прийому антибіотиків;
  • розщеплюють жовчні кислоти;
  • нормалізують обмін жирів.

Регулярне споживання продуктів з пробіотиками допомагає зміцнити захисні сили організму та протистояти захворюванням.

До пробітичних продуктів відносять: кисломолочні напої, йогурти, деякі види сиру, соління, комбучу (напій з чайного гриба). Також випускаються пробіотики й у вигляді аптечних препаратів.

Пребіотики – це речовини в харчових волокнах, які живлять певну групу кишкових мікроорганізмів. По суті, це своєрідна їжа для «хороших» бактерій кишківника. Пребіотики діють як добрива, стимуюючи ріст та розмноження корисної мікробіоти (флори) у кишечнику.

Містяться вони в більшості фруктів та овочів: в помідорах, цибулі, часнику, огірках, бананах, кавуні, яблуках. Саме тому рекомендується вживати пробіотики під час їжі, бажано з овочами і фруктами для посилення дії.

Пребіотики допомагають покращити процес травлення, полегшити геморой, запобігти запору за рахунок підвищення моторики кишечника.

Вживання збалансованої кількості пробіотиків та пребіотиків може допомогти забезпечити правильний баланс корисних бактерій, що благотворно вплине на здоров'я.

консультант Аліна