Солодощі в раціоні дітей
Більшість дітей ще ті ласуни. Вони полюбляють їсти різноманітні цукерки, тістечка, батончики, морозиво, тощо. Але тут постає питання: чи корисно дітям вживати солодощі?
Незважаючи на загальноприйняту думку про шкоду солодощів, все ж таки користь є і повністю обмежувати своє чадо у вживанні солодкого не потрібно. Але чому? Все дуже просто: по-перше, цукор живить мозок і змушує його працювати набагато продуктивніше, по-друге, шоколад викликає гормон радості. А що може бути краще, ніж активний і життєрадісний малюк? Починати знайомити дитину з солодким можна не раніше півтора років, так як до цього моменту всі необхідні вітаміни та корисні речовини, він отримує з грудного молока.
У перші роки «солодкого» життя малюкові варто давати лише ті солодощі, які містять натуральні інгредієнти. Наприклад, цукати, сухофрукти, пастилу. Трохи пізніше можна буде урізноманітнити раціон солодощів (по досягненні 3-4 річного віку). У цей час дитині можна почати давати зацукровану журавлину або брусницю, горіхи або цукати в шоколадній глазурі. Сам шоколад поки що слід виключити. Нерідко у дітей зустрічається така проблема, як діатез. Якщо його причиною служить саме шоколад, є просте рішення: замінити звичайну плитку на білий шоколад. У ньому не міститься какао порошок, а лише його масло, тому реакція організму на невеликі кількості цієї смакоти буде задовільною.
Слід звернути увагу на продукти, які містять «прихований» цукор, наприклад, у складі соку, йогуртів, сирків, тощо. Обираючи той чи інший продукт, для своєї дитини, звертайте увагу на склад. Не давайте дітям пити газовані солодкі напої, найкращі рідини для дітей це вода та молоко.
Головне, як і у всьому, міра і якість продуктів, які ви обираєте своїй дитині.
Підсолоджуйте життя дітям, не цукерками, а яскравими емоціями та враженнями від життя!