Весняний авітаміноз
З приходом весни все навкруги пробуджується та розквітає, чого не скажеш про людський організм. Слабкість, роздратованість, постійні застуди та поганий настрій - все це є яскравою ознакою весняного авітамінозу. Давайте розберемося, що ж таке авітаміноз, наскільки серйозним для нас є цей стан і як його лікувати.
Авітаміноз - це нестача вітамінів або мінеральних речовин в організмі людини. Найчастіше цей стан виникає у періоди міжсезоння і недооцінювати його не слід. Нерідко, завдяки недостачі вітамінів відбуваються гормональні збої, порушуються обмінні процеси та збільшується частота різних захворювань.
Найпоширеніші симптоми авітамінозу:
- регулярна втома та слабкість протягом цілого дня;
- сонливість:
- депресія;
- погіршення стану шкіри (сухість обличчя та тіла, потріскані і почервонілі губи, поява вугрів і прищів);
- дратівливість, неуважність;
- знижений імунітет (часті застуди, не тільки в холодну пору року, але і в теплу);
- випадіння та тьмяний вигляд волосся;
- проблеми з нігтями.
До авітамінозу найбільш схильні люди, у яких є проблеми зі шлунком, відтоком жовчі та іншими патологіями ЖКТ. Але навесні ця проблема може торкнутися кожного, тому краще попередити авітаміноз, ніж потім лікуватися від його наслідків.
Щоб уникнути проблем з нестачею вітамінів слід перш за все збалансовано харчуватися. Наше щоденне меню у весняний період має бути різноманітним: овочі, фрукти, зелень, крупи, продукти тваринного походження. Різноманітність необхідна тому, що не існує універсального продукту, в якому б містилися всі потрібні нам вітаміни.
Також для покращення роботи всього організму та підвищення імунітету, спеціалісти рекомендують навесні, пропити комплекс вітамінів.
Харчуйтеся правильно та насолоджуйтеся весняним теплом та сонечком!
Будьте здорові!
консультант Аліна