0 800 50 95 95
066 298 95 95
097 298 95 95
UA | RU
Як не допустити появи каменів у нирках

Як не допустити появи каменів у нирках

Опубліковано : 29-03-2023

Одним з найбільш поширених урологічних захворювань є сечокам'яна хвороба. Згідно зі статистикою, ця патологія діагностується приблизно у кожної десятої людини.

Хвороба виникає у результаті утворення різних за хімічним складом каменів в нирках, які у свою чергу, при відсутності лікування, можуть призвести до серйозних наслідків, серед яких — затримка сечі, ниркова недостатність, гідронефроз, піонефроз, розвиток запальних процесів у нирках тощо.

Щоб не утворилися камені в нирках, профілактика — обов'язкова. Вона передбачає різні заходи, які покращують уродинаміку, нормалізують обмін речовин в організмі, а також тримають в межах норми рівень кислотності сечі.

Харчування. З раціону, в цілях профілактики, слід виключити або ж мінімізувати продукти, які сприяють утворенню каменів, а саме: жирна, солона, смажена, гостра їжа, копченості, жирні сорти м'яса та риби, гриби, щавель, кислі фрукти та ягоди, кава, какао, алкоголь.

Питний режим. Крім цього, з метою профілактики, слід дотримуватися питного режиму, адже ризик утворення каменів в нирках майже вдвічі вищий серед людей, які не вживають достатньої кількості води на добу. Їхні нирки постійно відкачують воду назад в кров і виводять дуже концентровану сечу. Випивайте близько 1,5-2 л води на день.

Менше солі та цукру. Що більше солі ми споживаємо, то більше кальцію виходить із кісток. Максимально рекомендована добова норма – 5 грамів, а це приблизно 1 чайна ложка. Зважайте на сіль, що вже додана до готових страв та продуктів.

Контроль маси тіла — один з головних аспектів профілактики захворювання.

Щорічний огляд у кваліфікованих спеціалістів

Відмова від куріння. Сигарети є однією із причин зменшення кровотоку в усьому тілі, в тому числі і в нирках. Що менше крові надходить до нирок – то гірше вони працюють.

Споживання лимонів. Вода з лимонним соком сприяє збільшенню кількості лимонної кислоти в сечі. Лимонна кислота не дає кальцію утворювати нерозчинну сіль із щавлевою кислотою.

Заняття спортом. Фізичні навантаження допомагають нормалізувати артеріальний тиск, покращити мікроциркуляцію крові в нирках і зменшити ризик хронічних хвороб нирок.

Будьте здорові та гарного вам самопочуття!

консультант Аліна