0 800 50 95 95
Як позбутися болю у спині під час вагітності?

Як позбутися болю у спині під час вагітності?

Опубліковано : 10-08-2021

Одна із найпоширеніших проблем, з якою стикаються вагітні жінки — це біль у спині. Він може проявлятися у вигляді незначного дискомфорту або бути досить сильним і тривалим. Чому ж виникають ці больові відчуття та як їх позбутися?

Вагітні досить часто скаржаться на болі в спині, це і не дивно. Жінка під час виношування дитини набирає вагу, її центр ваги змінюється, навантаження на хребет збільшуються, а гормони роблять м’язи та зв’язки більш еластичними. Щоб позбутися дискомфорту в спині, перш за все радимо вам проконсультуватися з лікарем. Важливо виключити будь-які інші причини болю в спині. Якщо ж протипоказань немає, пропонуємо вам декілька простих способів для профілактики та пом’якшення симптомів болю в спині:

- користуйтесь допологовим бандажем, він чудово підтримує живіт та полегшує навантаження на хребет;

- носіть зручне взуття на низьких підборах, контролюйте свою осанку під час ходьби;

- невелика фізична активність, також допоможе полегшити ваше самопочуття (але знову ж таки, лише після консультації з лікарем!). Це може бути аквааеробіка, йога, ходьба чи вправи на розтяжку;

- зручне положення під час сну, використання подушки для вагітних;

- строго за призначенням лікаря може проводитися легкий масаж, спрямований на розслаблення спазмованих м’язів;

- правильно та збалансовано харчуйтеся, стежте за своєю вагою.

Якщо у вас сильні болі в спині під час вагітності, які тривають більше двох тижнів – це привід звернутися до лікаря. Він може поради певні препарати або інші методи лікування.

Будьте здорові та гарного вам самопочуття!

консультант Аліна