0 800 50 95 95
Як вберегти дитину від хвороб у школі: поради для батьків

Як вберегти дитину від хвороб у школі: поради для батьків

Опубліковано : 27-09-2021

Діти всюди стикаються з величезною кількістю хвороб, в тому числі і в школі. Тому батьки відправляючи свою дитину до навчального закладу мають знати про те, як же ж вберегти своїх малюків від різних захворювань.

Напевно перше, найефективніше і найпростіше правило – дотримання правил гігієни. Миття рук – це чудовий метод профілактики різних захворювань - від кишкових інфекцій до грипу.

Вчіть дітей з малечку, що не потрібно торкатися обличчя, волосся, носа, рота, очей та вух брудними руками. Олівці, книжки, зошити, м’ячі, меблі та ручки дверей – на всіх цих предметах є бруд та мікроби, які часто залишаються на шкірі пальців та долонь. Якщо їсти немитими руками чи торкатися обличчя, збудники хвороби можуть потрапити в організм. Тому ретельне миття рук – обов’язкове правило, яке мають виконувати як дорослі, так і діти.

Попередити розповсюдження респіраторних інфекційних хвороб допоможе дотримання правил гігієни при чханні та кашлі. Вчіть дітей під чхання або кашлю прикривати рот та ніс одноразовою паперовою серветкою або паперовим носовичком та викидати їх у смітник одразу після використання. Якщо серветки немає, не можна закривати обличчя руками, краще зробити це за допомогою рукава чи зігнутої в лікті руки. Не варто користуватися носовичками з тканини, адже мікроорганізми можуть накопичуватися та розмножуватися. Після чхання та кашлю потрібно регулярно мити руки.

Якщо у вашої дитини з’явилися перші симптоми інфекційних захворювань, особливо грипу, її необхідно залишити вдома, щоб попередити можливі ускладнення та передачу інфекції іншим. Батькам варто якомога швидше звернутися до лікаря. У школу можна повертатися після повного одужання!

Крім обов’язкового миття рук, діти повинні слідкувати, щоб їхні особисті речі, яким вони користуються, були чистими та непошкодженими. Крім цього, не варто ділитись з друзями власними речами чи користуватися чужими.

Часто школярі беруть обід чи перекус з дому. Тому їм потрібно розповідати про те, як правильно зберігати різні продукти харчування, а також нагадувати, що сирі фрукти та овочі потрібно мити перед вживанням.

Учні старших класів нерідко купують різні продукти харчування у магазинах чи кіосках, що розташовані неподалік навчальних закладів. Тому їм потрібно пояснювати, що завжди необхідно звертати увагу на загальний вигляд, термін виготовлення та придатності.

Діти, які відвідують спортивні секції та танцювальні гуртки, також повинні дотримуватись простих правил гігієни: не ділитись одягом та формою, рушниками, губками, а також засобами особистої гігієни.

Коли дитина бачить, що рідні дотримуються правил гігієни, то слідуватиме їх прикладу. Тому батьки зобов’язані не лише вчити дитину, а й самі суворо дотримуватись правил гігієни.

Будьте здорові!

консультант Аліна